Makyaj çantasının vazgeçilmezleri

Makyaj çantasının vazgeçilmezleri

Makyaj çantasının vazgeçilmezleri

Genelde yok denecek kadar az makyaj yaparım, günlük makyajım, Gülsha’ın saf gül yağı ile nemlendirdiğim cildime, moduma göre herhangi renkte bir ruj sürmekten ibaret diyebilirim. Bu kadar az. Makyaj çantamın içerisinde de gereksiz, kullanmadığım hiçbir şey bulundurmam çünkü fazla kozmetik akıl karıştırır, çantamda her an, hızla hazırlanmamı sağlayacak pratik ve konforlu kozmetikler bulunur. İlk sırada kirpik kıvırıcısı geliyor. Hatta maskaradan bile önemli diyebilirim. Çünkü kirpik kıvırıcısı maskarasız bile bakışları değiştirir, açık ve taze bakışlar yaratır. Ayrıca maskarayı kirpik kıvırıcısından sonra uygularsanız gün içerisinde göz altlarına bulaşmadan daha uzun süre dayanır.

makyaj

Ten makyajı için hafif ve homojen bir cilt tonu yaratan Clinique’in CC kremi ve Chanel’in Vitalumiere Aqua isimli renkli nemlendiricisi çantamın diğer demirbaşları. Fondöteni sadece gece makyajında ve çekimlerde kullanıyorum, fondötende değişmeyen tercihim Armani’nin Luminous Silk i.

Göz altı kapatıcısı kullanmayı sevmiyorum, sadece o bölgeye biraz ışık toplamak için, YSL’in Touehe Eclat isimli aydınlatıcı etkili stick’ini kullanıyorum. Bu stick’i ayrıca kaş kemikleri üzerine ve burun kenarlarına da aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Kirpiklerimi daha fazla göstermek için kirpik diplerine Makeup Forever Aqua Eyes’ın kahverengi kalemini sürüyorum, kahverengi gündüz makyajında hem bakışlardaki yorgunluğu hem de gözlerdeki kızarıklığı gizlemek için ideal.

Kemik yapımı ortaya çıkarmak için elmacık kemiklerimin hemen altına Nars ın The Multiple isimli bronz renkli stick’ini kullanıyorum, güldüğümde şişen yanak elmalarına ise gülkurusu renginde Bobbi Brown’ın Sand Pink isimli allığını sürüyorum.

Maskarada iki favorim var: Doğal bakışlar için kıvırıcı etkisi kuvvetli Eyeko Black Magic’ini, biraz daha büyük bakışlar için kalın fırçalı Makeup Forever’ın Smoky Extravagant’ını tercih ediyorum.

Eyeliner insanı değilim diyordum, Eyeko Eye Do likit eyeliner deneyene kadar, gerçekten özel ve fırçasından dolayı uygulaması çok kolay. Ama yine de dudak insanıyım. Çok fazla rujum var ve ruj sürmediğim gün yok. Genelde tercihim Tom Ford, Bobbi Brown, Nars ve Chanel oluyor ama günlük kullanımda hafif renk ve yoğun nem veren Clinique’in Chubby Stick Baby Tint isimli kalem rujlarının her rengi şu sıralar favorilerim. Kimi zaman sadece kırmızı ruj ve bronz pudra İkilisini seviyorum. Kırmızı ruj için çantamda Nars’in Velvet Matte lipstick’in Dragon Girl’ü veya Bobbi Brovvn’ın Lip Stick No: 94’ü sabittir, bronz pudrada ise tek tercihim ışıltısız, mat ve dozajında bir bronzluk veren Shiseido Bronzer’dır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir