Özel Vakumlu Sistemlerle Cilt Temizliği

Özel Vakumlu Sistemlerle Cilt Temizliği

Yoksa siz hala eski tip buharla gözeneklerin açılıp, sonrasında siyah noktaların elle sıkılarak yapıldığı cilt bakımlarını mı yaptırıyorsunuz? Size bir haberimiz var, bu tip cilt bakımları artık rafa kaldırılıyor. Günümüzde özel vakumlu sistemlerle sıkmadan cildiniz temizleniyor, canlı ve parlak bir görünüm alıyor.

Cildinizi her gün temizleseniz dahi bir şeylerin eksik olduğunu hissedersiniz. Nedir bu eksik olan gelin bunun nedenini biraz düşünelim. Gün içerisinde hep şu soruları kendimize soruyoruz: Neden cildim cansız ve mat? Neden çok yağlanıyor ve siyah noktalar hiç eksilmiyor? Aloıeler her gün yeniden çıkarak neden peşimi hiç bırakmıyor? Cildimdeki lekeler neden bir türlü geçmiyor? Gözenekler neden kapanmıyor? Cildim neden çok kuruyor? Neden ince çizgiler daha belirgin bir şekilde gözümüze çarpıyor?

Cilt Temizligi

Tüm bunların altında yatan asıl konu cildinize yeterince bakıp bakmadığınız. Cildinizi temizlemek için aldığınız ürünler, desteklemek için kullandığınız kremler bu ihtiyacınızı karşılıyor mu? İstediğiniz sonucu akmıyorsanız bir şeyleri eksik yapıyor olabilirsiniz. Bunun nasıl giderileceği konusunda Kozmetolog ve Medikal Estetik Koçu Songül Durur Zevzir önerilerde bulunuyor: “Öncelikle klasik olarak yapılan cilt bakımlarında cildi temizlerken elle ve birtakım temizleyicilerle uygulama yapılıyor. Eski tip cilt bakımında cildin iyi temizlenmesi için cilde buhar veriliyor, buhar sonucu açılan gözeneklerin içindeki siyah noktalar elle sıkılıp çıkartılmaya çalışılıyor ve bunun sonucunda kızarmış, bazen iz kalmış bir cilt oluşabiliyor. Daha kötüsü buharla birlikte hassas ciltlerde kılcal damarların belirginleşmesine ve ciltte gereksiz yere travmaların oluşmasına neden olunabiliyor.”

YENİ TIP CİLT BAKIMINDA SIKMA YOK!

Cildi derinlemesine ve tam anlamıyla temizleyen Hydrafacial yöntemini, tıpkı profesyonel elektrikli süpürge gibi düşünebilirsiniz. Üstelik sistemin vakumu sayesinde cildinizi özel bir solüsyonla temizledikten sonra ciltten çıkan artık sıvılar cihazın haznesinde birikiyor, Hydrafacial sistemi ile 2014 yılından bu yana uygulanıyor ve FDA onayı var. Sistemin tek kullanımlık başlıklarının bir başkasında kullanılmayışı steril ve hijyen açısından oldukça ; önemli. Özel solüsyonu ile cildi derinlemesine temizlerken vakum ile birlikte gözeneklerin içinde bulunan siyah noktaların, cildi yormadan ve bir olumsuzluk yaratmadan ortadan temizlenmesine yardımcı oluyor. Üstelik bu solüsyon, yağı ve ölü hücreleri yumuşatıp vakum ile kolayca alınmasını sağlıyor. Kirden, yağdan arındıktan sonra cildinizin ihtiyacı olan ve basınç yardımı ile cilt altına güvenli bir şekilde (üstelik iğnesiz) ulaştırılıyor. Bu yöntemde cilde verilen hyalüronik asit, antioksidanlar, A, E, C vitaminleri, peptitler ve proteinler sayesinde cildin daha canlı, parlak ve güçlü görünüme kavuşması hedefleniyor.

Bu işlemin devamında ise Hydrafacial’a ait mavi led ile ışık terapisi ile yağ salgısının dengelenmesi sağlanıyor. Kırmızı led ışık terapisi ile de kolajeni uyarıp cildin canlanması amaçlanıyor. Tüm bu aşamaların sonucunda daha parlak, canlı, sıkı, siyah noktalardan arınmış, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt görünümü elde ediliyor. Bu işlem dört mevsim uygulanabildiği gibi 15 günde bir ihtiyaca göre de tekrar edilebiliyor. Uygulama süresi 45 dakika ve işlem sonrasında sosyal yaşamınıza engel oluşturmuyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir