Özge Ulusoydan Cilt Maskesi Tavsiyesi

Özge Ulusoydan Cilt Maskesi Tavsiyesi

Belki farkındasınız belki de hiç haberiniz yok ama ciddi bir koşturmaca içinde yaşıyorum. Kendime vakit ayırabildiğim günler yok denecek az. Ve bugün nasıl olduğunu bilemedim hatta bir mucize, ama evdeyim. Madem evdeyim o zaman bugünü bakım günü ilan edeyim. Size de neler yaptığımı anlatayım. Evdeki malzemelerle cilt ve saçımızı şımartalım.

İlk olarak evde kolayca hazırlayıp yapabileceğiniz birkaç cilt maskesi tavsiye edeceğim. Akşam iş dönüşlerinde ya da hafta sonlan ayaklarımızı uzaüp dinlenirken cildimizi ve saçımızı da unutmasak, onları da şımartsak hiç fena olmaz.

Özge Ulusoydan Cilt Maskesi

İlk maskem siyah nokta problemi yasayanlar için… İşim gereği sürekli makyajlı olmamdan dolayı zaman zaman siyah noktalarım artabiliyor o zamanlarda başvurduğum bir maske. Haftada bir yapılan bu çok kolay maskeyle siyah nokta sorunları azaltabilirsiniz.

Ufak bir kase yoğurdun içine bir tam limon suyu sıkın ve karıştınn. Sonra bunu yüzünüzde yarım saat bekletin. Kuruyan karışımı ılık suyla yıkayın. Limon akneleri kurutur, siyah noktaları azaltir ve cildinizi temizler. Yoğurt ise ciltteki yağ miktarını düzenler ve cildinizi besler, nemlendirir.

ikinci tarifim çok acil durumlarda kurumuş ciltleri hemen toparlamak için… Cildiniz pul pul olmuş ve peeling yaparsanız kızarmasından korkuyorsunuz ve aceleniz var, ne yapacaksınız? Paniğe kapılmaya gerek yok, hemen kendinize şekersiz bir Türk kahvesi yapm, afiyetle için, bu kadar dermişim. Tabii ki hayır. İçtiğiniz kahvenin telvesini ılıkken yüzünüze sürün göz altlan dahil kuruyunca kadar dairesel hareketlerle ovalayın, kahvenin fazlası dökülsün ve yine ılık suyla durulayın, işte size arınmış, pınl pırıl bir cilt, hem de çok kısa sürede, inanılmaz değil mi… Fal mı, bugünlük bırakıverin canım…

Şimdi de cildimizi nemlendirecek bir maske tarifi veriyorum. Bir çorba kaşığı sütü ve bir yumurta sansıru bir kasede kanşünn. Bu kanşımı yüzünüze uygulayıp tülbent gibi ince bir kumaşla yüzünüzü örtün. Bu şekilde yarım saat bekleyin ve bir kağıt mendille silin. Ardından önce ılık, sonra soğuk suyla yıkayın. Süt cildinizi nemlendirip sıkılaşünrken yumurta sarısı da besleyecek. Kleopatra boşuna süt banyosu yapmıyormuş.

Bugünlük benden bu kadar, hem kolay hem de çok doğal ve sağlıklı tarifler verdim size. Saç bakımı için yapabileceğiniz bakım formüllerini kitabın ilerleyen sayfalarında bulacaksınız. Unutmayın siz kendinize ne kadar bakarsanız cildimiz, saçımız ve vücudumuz da bize o kadar bakar ve sağlıklı olur.

Size doğal tarifler verdim, genç kızlanmız ne olur hemen ağır kozmetik ürünlerine dalmayın. Doğal olmak her zaman en güzelidir. Temiz, düzenli ve biraz önce önerdiğim formüllerle kendinize bakarsanız vücudunuzun doğal dokusunu bozmamış olursunuz. Acele etmeyin ileride bol bol kullanırsınız.

Ben boş günümü değerlendirip biraz kitap okuyayım. Hep siz mi okuyacaksınız canım…
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir