Özge Ulusoydan Saç Maskeleri Tarifi

Özge Ulusoydan Saç Maskeleri Tarifi

SAÇLARIMIZA İYİ BİR BAKIM YAPMA ZAMANI: SAÇ MASKELERİ

Evde yapılan doğal ve kolay cilt maskelerini anlatmıştım daha önce. Sıra geldi saç için pratik ve sağlıklı saç maskelerine. .. Saçlarım mesleğim gereği çok işlem görüyor, bu yüzden kullandığım belli markalar dışında doğal çözümleri de deneyimliyorum. En güzel olanları aktarlardan alınan ya da özel olarak hazırlatılan şifalı otlar veya yağlarla hazırlananlar. Bunlardan en bilinen ve kolay uygulananı zeytinyağı maskesi. Nasıl hazırlıyorum ve ne gerekiyor bir bakalım:

Saç Maskeleri Tarifi

5 çorba kaşığı zeytinyağını (asit miktarının az olmasına ve organik olmasına dikkat edelim) 2 yumurtayla kanştırıp saçımıza sürelim ve saçımızı strec filmle kaplayalım. Yarım saat bekleyip ılık suyla güzelce durulayalım. Ben bunu haftada bir yapıyorum ve gerçekten saçlarımdaki farkı anlıyorum.

Saçlarınız bir anda fazla işlem gördü ve yıprandıysa onun için de bir formülüm var:

1 muzu birkaç damla badem yağıyla ezin ve bu yoğun kanşımı saçlarınıza uygulayın. Masaj yapmayı da unutmayın. 15 dakika bekletip maden suyuyla durulayın ve ardından şampuan ve saç kremi uygulayın. Saçlarınızı ne kadar beslediğini farkedeceksiniz.

Saçlarınız mat ve cansız görünüyorsa yine haftada bir yapabileceğiniz bir tarif vereceğim:

1 portakalın suyunu biraz su, 1 çorba kaşığı bal ve birkaç damla sandal ağacı yağıyla kanşünn. Bunu banyoda şampuandan sonra durularken saçınıza sürün.

Saçlarınız kuruysa onun için de bir formülüm var:

1 çorba kaşığı balı yarım çay fincanı tam yağlı sütle kanşünn ve saç derinize masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekletin ve şampuanlayıp yine saç kreminizi uygulayın.

Saçlannız dökülüyorsa çok basit bir işlemle bu sorununuzu çözebilirsiniz:

1 çay fincanı yine asidi az organik bir zeytinyağını 1 çay kaşığı bal ve göz karan tarçınla kanştınn, saçınıza ve saç derinize masaj’yaparak uygulayın. Yarım saat bekletip durulayın.

Diğer maskeleri haftada bir tavsiye ediyorum, ama dökülen saçlar için olan bu maskeyi haftada 3 kere yapmanızda fayda var.

Demek ki ne yapıyormuşuz evde boş boş oturmayıp kendimize bakıyormuşuz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir