Romantik Makyajın 5 Yolu

Romantik Makyajın 5 Yolu

Gündüz ve gece rahatlıkla kullanabileceğiniz romantik makyaj uygulamasında renkler önem taşıyor. Sıcak ve yumuşak tonların kullanıldığı bu makyajda gözler ön planda tutuluyor.

Sarı gözler

Pembe altın tonlarında bir eyeliner ve altın tonlarında farlarla gözlerinize yumuşak bir hava katabilirsiniz.

makyaj-2

Hafif smoky

Smoky yani siyah-gri gölgeli makyaj kadınları soğuk, cool gösterebildiği gibi farklı uygulandığında daha sıcak, sakin de gösterebiliyor. Hafif smoky makyaj yapabilmek için keskin hatlar ve çizgilerden kaçınmalısınız. Gölgeleri de kahverengi tonlarında verdiğiniz takdirde sıcak bir hava yakalayabilirsiniz.

Pembe yanaklar ve dudaklar

Bu makyajda en çok pembe, doğal ve bebeksi dudak-yanaklar oluyor. Mat rujlar kullanabileceğiniz gibi ıslak görünümlüleri de tercih edebilirsiniz.

Aydınlık bir yüz

Sadece romantik değil, tüm makyaj uygulamalarında aydınlatma kısmı son dokunuş anlamına geliyor. Eğer aydınlatıcınız yoksa nemlendiriciyi de aynı amaçla kullanabilirsiniz. Parmak ucunuza alacağınız nemlendiriciyi yanak üstü, T bölgesi ve çenenize hafif dokunuşlarla uygulayın. Sonuç sizi de şaşırtacak.

Kıvrık kirpikler

Biraz eskiye doğru yolculuğa çıkıp kirpikleri kıvırmanın tam zamanı. Kirpik kıvırıcı kullanmak istemiyorsanız aynı etkiyi yapabilecek maskaralar da piyasada bulunuyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir