Cilt İçin Mikro İğneli Radyo Frekans Uygulaması

Cilt İçin Mikro İğneli Radyo Frekans Uygulaması

Cildimiz zaman içinde yaşlanmaya bağlı pek çok sorun yaşıyor. Sarkma, ince kırışıklıklar, elastikiyet kaybı, yüz hatlarının kaybolması bunlardar bazıları. Peki, tüm b sorunlar için ameliy; mı olmak gerekiyo Kesinlikle hayır.

Mikro iğneli radyo frekans uygulaması olarak bilinen Scarlet S yöntemi daha ilk uygulamadan itibaren cildin toparlanmasını, kırışıklıkların açılmasını ve cilt kalitesinin artmasını hedefliyor.

Aynı yöntem akne, akne izleri ve iri gözeneklerde de kullanılıyor. Detayları Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya anlattı.

Mikro iğneli radyo frekans uygulaması

SCARLET UYGULAMASININ SIRRI NEDİR?

Scarlet S, mikro iğnelerle hem cilt yüzeyindeki hem de dermiş tabakasındaki cilt sorunları için kullanılan bir sistem. Önemli özelliklerinden biri, ilk seanstan itibaren ciltteki değişimin belirgin bir kilde gözleniyor olması. Cilt gençleştirme, nileme, yüz germe, elastikiyet ybı tedavisi, yüz ve çene hatlarının irginleştirilmesi, boyun toparlama, kırışıklıklar ve gergin bir görünüm lamasının yanı sıra sarkar, akne izleri, sıkılaştırma ve pigment lekelerinin iavisinde de sıklıkla uygulanıyor. Tüm kaş gruplarında kullanılabiliyor. Herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Non-invaziv olduğu için iyileşme süresi de çok kısa.

UYGULAMANIN DETAYLARI NELER?

Saniyede oldukça yüksek bir titreşim veren özel tasarlanmış fraksiyonel mikro iğneli radyofrekans teknolojisi ile çalışıyor. Tek bir seansta cildin hem yüzeyini hem de altını uyararak doğal bir iyileşme süreci yaratılıyor. Böylece ilk seansta cildin tonusunun artırılması sağlanıyor. Mikro iğneler, cildin altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlıyor. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasındaki hücre gelişim faktörleri harekete geçiyor ve altta da kolajen doku uyarılarak bağ dokuların sıkılaşması hedefleniyor.

Ciltteki ton farklılıkları, lekeler ve ince kırışıklıkların tedavisi mümkün oluyor. Uygulamadan hemen sonra ciltte güzel bir ışıltı, gençleşme ve gerginlik sağlanıyor.

HANGİ SORUNLAR İÇİN KULLANILIYOR?

Bu uygulamada kullanılan iğneler oldukça küçük. Çok hızlı atışlar yapıldığı ve ciltte mikro travmalar yaratıldığı için hafif bir kızarıklık oluyor. Ancak 24 saatten daha az bir sürede kızarıklık geçiyor. Scarlet, özellikle göz kenarları ve sigara içmeye bağlı dudak kenarlarında oluşan ince çizgileri ile akne izlerinin tedavisinde yoğun olarak kullanılıyor. Leke tedavilerinde ve anti aging tedavisi olarak da oldukça etküi.

KAÇ SEFERLİK BİR UYGULAMA?

Birer ay arayla üç seans uygulanıyor. Yan etkisi bulunmuyor, tüm yaş gruplarında kullanılabiliyor. Morarma olmuyor çünkü iğnelerin uçları çok kısa. Oysa diğer uygulamalarda alın ya da burun bölgesi gibi daha az etli bölgelerde yapılan mikro travmalar kemiğe yakın yerlere geldiğinde morarmaya neden olabiliyor. Ciltte iğne izi kesinlikle kalmıyor. Düşük fraksiyonel radyofrekans enerjisi kullanıldığı için herhangi bir yara dokusu ya da yanık oluşturmuyor. Tüm yüz bölgesinde aynı iğneler kullanılıyor. 3,5 mm’ye varan derinlik kontrolü yapılabiliyor, ki bu olası morarmaları en aza indirme şansı veriyor.

UYGULAMA SONRASINDA HERHANGİ BİR BAKİM GEREKİYOR MU?

Uygulama sonrasında oluşan mikro travmaların üstüne hiçbir şey sürmeden, olduğu gibi bıraksanız da iyi sonuçlar vereceğini söyleyebilirim. Çünkü ciltte sıcak, soğuk veya herhangi bir darbeyle hangi travmayı yaratırsanız yaratın, altta kolajen dokuyu aktive ediyorsunuz. Yaranın iyileşmesi için bölgede aktive olan kolajen, elastin ve yara iyileştirme faktörleri ile orada bir iyileşme söz konusu oluyor. Ancak uygulamanın üzerine bir de cildi iyileştirici, besleyici ürünlerle kolajen ve elastin stimülasyonunu artırıp uygulamayı daha da etkili hale getirmek mümkün. Örneğin, gerçek nano proteinler ve amino asitler içeren somon DNA’sı ya da PRP, cildin üzerine uygulanmış mikro travmalardan içeri nüfuz ederek uygulamayı destekliyor. Seansları destekleyici kombinasyonlarla birleştirmek, cildinize ameliyata gerek duymadan yapabileceğiniz en etkili güzellik olacak.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir