Saçı Ekstrem Yandan Ayırma

Saçı Ekstrem Yandan Ayırma

EKSTREM Yandan AYIRMA

Bu görünüme kavuşmak şaşırtıcı derecede kolay. Sadece Güzellik Direktörü Amy Synott’ın tavsiyelerine kulak verin yeter.

Bu Görünümü Neden Sevdik

1- Yeni Vita Fede küpelerinizi göstermenin en iyi yolu. Ear cufflar, tek parça Celine tarzı küpeler, sıkça karşımıza çıkan çift taraflı Dior inciler… Eğer yüzünüzün tek tarafını ön plana çıkarmak istiyorsanız, saçınızı bir kulağınızın arkasına atmak en iyi yöntem olacaktır.

2- Hatlarınızı dengeler. Burnunuz biraz sola doğru yatık mı? Bir elmacık kemiğiniz daha mı keskin? Saçınızı diğer tarafa yatırarak denge yaratın.

3- Sadece 30 saniye sürdüğünden bahsetmiş miydik? Tüm ihtiyacınız olan bir tarak, hatta bazen bir tel toka, bir kalem ya da temiz bir çatal (ya da sivri uçlu herhangi bir şey).

ekstrem saci yamdan ayirma

TARZI YAKALAYIN

Bu sezon yana ayrılan saç modeliyle kulağınız daha fazla ortada. Opening Ceremony’den Peter Som’a kadar birçok defilede verilen mesaj oldukça açıktı: Saçı öne doğru kahkül gibi görünecek şekilde ayırarak 2014’ün en etkileyici modellerinden birini elde edeceksiniz.

1 HAZIRLIK

Cemiyete ilk defa tanıtılan bir kız gibi abartılı görünmemek için, yıkama üzerinden bir gün geçmiş saç en ideali. Eğer saçınızı yıkadıysamz ve hala biraz nemliyse, bir miktar kuru şampuanla saçınıza yataktan yeni kalkmış havası katabilirsiniz. Sadece başınızı aşağıya doğru eğin, spreyi saç diplerinize yakın püskürtün ve saçınızı geriye atın. Ardından saçınızın geneline bir miktar sprey daha sıkın.

Batlste Original kuru şampuan, 24 TL, Sephora; (0212) 345 60 35.

2 AYIRMA

Kaşınızın en sivri kısmını hizalayarak krepe tarağının sivri ucuyla saç çizginizden tepenize bir çizgi çekin.

(Saçı yüzünüzün beğendiğiniz tarafına yatırın; evet, cep telefonunuzla selfie çekerken yana çevirdiğiniz yanağınızı kastediyoruz). Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz, saç modelinize hafif bir yükseklik eklemek için tepenizi kabartın. Avon Techniques kabartma fırçası, 7,90 TL; avon.com.tr.

3 TUTMA

Uzun bir yüze sahipseniz, modern bir yana ayırma yukarıda Peter Som’da örneğini görebilirsiniz şaşırtıcı bir biçimde iyi görünebilir. Önce fön makinesiyle saçlarınızı alnımzdan öne doğru tarayın. Daha sonra saç uçlarını siyah tel toka ile kulağınızın arkasında sabitleyin.

Accessorize 20’li tel toka 8,90 TL; (0212) 28213 38.

4 SON RÖTUŞ

Kulak çevrenizden başlayarak saçınızın üst kısmına düzleştirici uygulayın.

Saçınızın daha hacimli görünmesi için arka üst tarafa düzleştirici uygulamayın.

(Eğer saçınız çok derli toplu görünüyorsa, ellerinizle biraz dağıtarak kabartın.)

Homend Hairline 4508 saç düzleştirici, 157 TL; teknomarketlerde.

Benim Gizli Silahım

Uzun ve biraz asimetrik bir yüzüm var. O yüzden yüzümün bir tarafında daha az saç olduğu zaman Modigliani’nin tablolarına benziyorum. Yüzümün iki tarafındaki saçların dolgunluğunun eşit olmasına dikkat ediyorum. Geriye taramak yerine başımın ortasına doğru tarıyorum. Sonuç? Dolgun yanaklar. Üstelik dolgunlaştırıcı bir ürüne ihtiyaç duymadan.

ESKİLERDEN İLHAM ALIN

1942
VERONICA LAKE

VERONICA LAKE

imza görünümü haline gelen sıkı sıkı, yana taranmış, yüzünü tamamen ortaya çıkaran saç modeli ve mükemmel kemik yapısıyla dönemin öldüren cazibesi müthiş görünüyor.

1967
JEAN SEBERG

JEAN SEBERG

Eğer Shailene Woodley’nin muazzam görünen yandan taranmış ve yapışık kısa kesimli saç modeli size çok tanıdık geldiyse, nedeni burada…

1992
CHRISTY TURLINGTON

CHRISTY TURLINGTON

Uzun kirpikler, kahve dudak kalemi ve gösterişli Chanel küpelerle 23 yaşındaki model, kimi zaman abartının da şık olacağını gösteriyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir