Saçıma Nasıl Renk Verebilirim?

Saçıma Nasıl Renk Verebilirim?

Kendi saç renginize uygun seçeneği buldunuz ama marketten aldığınız boya setlerinden kuaför kalitesini elde edebilmek boyayı saçınıza sürmekten daha fazla şey gerektirir. Yaptığınız boyanın daha iyi olabilmesi için Oscar Blandi kuaför salonunun baş renk uzmanı Kyle VVhite’ın verdiği tüyoları deneyin.

sac rengimi nasıl açabilirim

USTACA BİR BAŞLANGIÇ YAPIN

Sadece bir ya da iki ton koyuya gitmeyi tercih edin ve geçici boya kullanın. Bu size ilk başta daha az kimyasalla belirgin bir sonuç verecektir fakat zamanla rengi açılacaktır. Saçınızı beğenmediğiniz takdirde değişiklik yapmak oldukça kolaydır.

ARAÇLARLA DENEYİN

Kutudan çıkan hiçbir uygulayıcı araçla kendinizi sınırlamayın. Gölgeler için yumuşak bir diş fırçası işe yarar ya da farklı boyutta resim fırçalarını test edin, ince bir kaş fırçası da oldukça pratiktir.

LEKELERİ ÖNLEYİN

“Kaçınılmaz bir şekilde, boyayı suyla karıştırdığınızda uygularken taşabilir,” diye uyarıyor White. Saç çizginize ve kulaklarınıza öncelikle Vaseline uygulayın, böylece sıçrayan formül derinizde leke bırakmaz.

KAFA DERİNİZİ SAKİNLEŞTİRİN

“Kafa derinizdeki yanma hissini önlemek için boyanın içine iki paket tatlandırıcı ekleyin. “Bu kaşıntıyı durdurmak için boyanın ph’ına karşı etkili olacaktır,” diyor White.

EVDE EN İYİ SONUCU ELDE EDİN

Sîzler için evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz boyaları seçtik.

Herbatint

Amonyak ve paraben içermeyen doğal saç boyası, içeriğindeki E ve F vitaminleri ile saçın kolay renk tutmasını ve saç renginin kalıcı olmasını sağlıyor. 30 farklı renk seçeneği bulunuyor. Herbatint doğal saç boyası,39 TL; eczanelerde.

GarnierOlia

Homojen dağılımı ve damlayan kadifemsi krem dokusuyla pratik ve rahat bir şekilde uygulanıyor. Yağ bazlı, amonyaksız formülü sayesinde optimum saç derisi konforu sağlayan saç boyasının 18 renk seçeneği mevcut.Garnier Olia saç boyası, 19,45 TL; marketlerde.

Phyto Phytocolor 4D

İçeriğindeki doğal maddeler nedeniyle alerjik reaksiyonlara neden olmayan saç boyası, kalıcı renkler sunuyor.Phyto Phytocolor 4D saç boyası, 44 TL; eczanelerde.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.