Saçımın daha hızlı uzamasını sağlamak mümkün mü?

Saçımın daha hızlı uzamasını sağlamak mümkün mü?

Saçımın daha hızlı uzamasını sağlamak mümkün mü?

“Maalesef sizi Rapunzel’e döndürmek için mucize bir formül yok fakat sağlıklı bir kafa derisi saçınızın uzama potansiyelini maksimuma çıkarabilir,” diyor Philip Kingsley’nin saç derisi uzmanı Elizabeth Cunnane-Phillips. “Eğer besleyici bir diyeti saç derisini uyarıcı bir saç bakım rutiniyle ve vitamin takviyeleriyle birleştirirseniz, ortalama saç uzaması ayda iki mm’ye ulaşır,”diyor. Ayrıca kendinizi daha sağlıklı hissedersiniz ve hayali kellik takıntısını bitirirsiniz. Cunnane-Phillips’in önerileri:

Kahvaltı ve öğle yemeğinde protein yiyin Cunnane-Phillips,i00-i70 gr et, yarım yumurta beyazı, bir kutu yoğurt yemenizi öneriyor. “Erken saatlerde ve sık sık beslenmek gün içerisinde yeniden doku oluşumu için vücutta yeterince besin kalmasını sağlar,” diyor.

hızlı saç uzaması

Saçınızı iki günde bir yıkayın

Saçınızı yeterince yıkamamanız uzamasını engeller. “Temiz tuttuğunuz saç deriniz, daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.”

Kafa derinize masaj yapın “Kafa derisini uyaran ürünler saç yapısını geliştiren foliküllerdeki kan dolaşımını artırır,” diyen Phillips, haftalık mineral bakımından zengin bir maskeyi küçük dairesel hareketler şeklinde uygulayarak kafa derinize masaj yapmanızı öneriyor.

Aveda Scalp Benefits saç kremi, 80 TL; (0212) 345 57 86.

Gıda takviyeleri konusunda akıllıca davranın Vitamin eksikliği saç kaybına neden olabilir. Eğer bunları yaşıyorsanız ya da et yemiyorsanız, diyetinizi dengelemek için günlük 10-20 mg çinko, 20 mg demir ve 10 mg Bi2 vitaminlerinizi aldığınıza emin olun.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir