Yemek Yapmayı Kolaylaştırıyoruz

Yemek Yapmayı Kolaylaştırıyoruz

Evde yemek yapmak isteyenlere yemek pişirme kiti gönderen ŞefGibi’nin kurucu ortağı Korgün Koyunpınar, “Hedefimiz evde sağlıklı ve lezzetli yemek yapmayı herkes için kolay ve ulaşılabilir kılmak. Satış kanalları da kuracağız” diyor.

ŞefGibi’nin hedefi evde sağlıklı ve lezzetli yemek yapmayı herkes için kolay ve ulaşılabilir kılmak. Girişim, evde yemek yapmak isteyen kişilere içinde tarif kartları ve tam ölçüsünde paketlenmiş malzemelerin bulunduğu yemek pişirme kiti gönderiyor. Geçtiğimiz eylül ayma kadar Zubizu’nun iş geliştirmesini yapan Korgün Koyunpmar ile Obilet.com un fınans işlerini yürüten Orçun Seviğ tarafından kurulan girişim, 7 ayda hızlı ivme yakaladı. Koç Üniversitesinde makine mühendisliği eğitiminin ardından yüksek lisansını Henley Business School’da fınans üzerine tamamlayan Korgün Koyunpmar, “Abone büyümesine bakıldığı zaman haftalık yüzde 10-20 oranında büyüyoruz” diyor. Koyunpmar, mutfakla ilgili fiziki satış kanalları açmayı planladıklarını belirterek yaptıkları işi şöyle anlatıyor:

HAYALLERİN PEŞİNDEN

“Orçun da ben de çocuk yaşlarımızdan beri evde yeni tatlar deneyip keşfetmeyi seviyorduk. Hatta ortak bir sos markası çıkarma hayalimiz vardı. Iş hayatına başladıktan sonra evde yemek yapmak ve sağlıklı beslenmek için zaman bulamaz hale geldik. Yurt dışında yemek pişirme kiriyle tanıştık. Yemek tariflerinin ve tarifler için gerekli malzemelerin bir arada teslim edilmesi fikri, uzun süredir yaşadığımız yemek yapmak için zaman bulamamak’problemine çözüm buluyordu. Böylece kendi markamızı kurmaya karar verdik.

3 DÖNÜM NOKTASI

İlk finansmanı kişisel birikimlerle sağladık. Melek yatırımcımız yok ancak 1 yıla kadar olmasını planlıyoruz. Büyümemizde üç önemli dönüm noktası bulunuyor. Bunlardan ilki influencer oldu. Test sürecimizde İnstagram üzerinden beğendiğimiz bir influencer ile iletişime geçip ona pişirme kirimizi gönderdik. Influencer’ın hizmetimizi kendi hesabında paylaşması çok önemliydi, ikinci dönüm noktası ‘ilk satış’ oldu.

Test döneminde, yemek pişirme İd timizi deneyen onlarca insandan olumlu dönüş aldık. Ancak gerçekten bir değer yarattığımızın ispatı ilk satışımızdı. Büyümeyle işleri aktarma sürecine girdik ve takıma kattığımız ilk kişi olan şefimiz üçüncü dönüm noktasıydı.

“TEDARİK ZİNCİRİ KURACAĞIZ”

Kısa bir sürede hizmetimizi 100’ün üzerinde kişiye ulaştırdık. Abonede haftalık olarak yüzde 10-20 oranında büyüyoruz. Alacağımız yatırımlarla başlatmak istediğimiz projelerden ilki, fiziki satış kanallarını kurmak ve ortaklıklar yapmak. Ayrıca müşterilerimizin mutfak gereçleri gibi diğer ihtiyaçlarına cevap vermek istiyoruz. Son olarak kendi tedarik zincirimizi kurmayı planlıyoruz. Hedefimiz 6 ay ila 1 yıl arasında 1.000’in üzerinde kapasitesi olan paketleme alanı kurmak. İstanbul dışına, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine açılmak da hedeflerimiz arasında.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir