Yılın makyaj trendleri 2016-2017

Yılın makyaj trendleri 2016-2017

Yılın makyaj trendlerinin neler olduğunu öğrendik; hem de yaptığı sıra dışı işlerle bu alanda ikonik bir isim olmayı başarmış Max Factor Global Tasarım Direktörü Pat McGrath’dan!

Max Factor Global Tasarım Direktörü Pat McGrath, Victoria Beckham Sonbahar/ Kış 2016-17 defilesine Max Factor ürünleriyle gerçekleştirdiği makyaj tasarımıyla adeta damga vurdu ve yine adından söz ettirmeyi başardı. McGrath, yeni sezonda doğal cilt görünümünün ve mat dudakların ön planda olacağını söylüyor. Gözlerde ise dolgun görünen kirpikler ile haki ve toprak tonları hakim. Daha fazlası için, vakit kaybetmeden röportajı okumaya başlayın.

makyaj trend

Victoria Beckham defilesi için nasıl bir makvai uygulaması tercih ettiniz?

Gösterim için normalde biraz cilt makyajı yaparız ama bu kez Victoria yüze yoğunlaşmamızı istedi. Son derece doğal bir cilt makyajı yaptık ve daha sonra Max Factor Marilyn Monroe Ruj Koleksiyonu’ndan Sun-set Rose ve üstüne Lipfi-nity Lipstick’ten Always olmak üzere iki ruj uyguladık. Kirpiklerde biraz maskara kullandık ve kaşlara pek dokunmadık. Belirgin dudaklar ve temiz bir yüz elde ettik. Kızlardan sadece iki üç tanesinde ruj kullandık. Ciltlerinde Max Factor Facefinity Compact Pudra ve daha sonra da Facefinity Primer kullandık. Kaş kemiği üzerine ve göz kapaklarına sadece biraz Max Factor Excess Shimmer göz farı uyguladık.

Sonbahar-kış defile trendlerine bakacak olursak göz makyajında neler ön planda?

Gözlerde sonbahar ve kışı yansıtan haki ve toprak tonları ön planda olacak. Victoria Beckham defilesinde de bu yönde hareket ettik. Haki tonu saçları açık renkli kızlarda, toprak tonu da saçları koyu renkli kızlarda kullanmış olduk. Haki tonunu kullanarak yaptığımız makyajda kirpiklerin üstüne ve kaşlara Volup-tuous False Lash Effect uyguladık. Sonuçta mükemmel doğallıkta bir cilt elde ettik; elmacık kemiklerine hafif highlighter uygulayarak göz kapaklarına güzel bir haki tonu verdik.

Victoria Beckham defilesi içi hazırladığınız ilk makyajda iki farklı ruiu karıştırdığınızı söylediniz? Bu uygulamanın aşamaları nasıldı?

Bu makyaj için güzel ve taze bir ciltle iki ayrı ruju bir araya getirmemiz gerekti. Marilyn Monroe Koleksiyonu ve Longlasting Lipfinity Lipstick rujlarımızı kullandık söylediğim gibi…. İlk önce kırmızıyla başladık; Longlasting Lipfinity’i dudaklara fırça yardımıyla sürdük ama ardından parmak ucuyla tonu yaydık. Bir bez yardımıyla iyice matlaştırdık; mat ama şık bir görünüm oluştu.

İkinci ye üçüncü makvailar için ne söylemek istersiniz?

Bu makyaj için tüm cilt yüzeyinde Max Factor Facefinity Compact Pudra kullandık. Önce elmacık kemiklerinde Max Factor Excess Shimmer kullanarak parmaklarımızla dudak-burun arasına uyguladık. Ayrıca göz altlarına hafifçe Max Factor Masterpiece Nüde Palette sürdük. Ardından hazırladığımız haki tonu, fırçayla ve parmaklarımızla uyguladık.

Keskin göz farı nasıl oluyor? Sadece parlaklık mı yeriyorsunuz?

Sadece göz kapaklarına biraz krem far ve ardından fırça darbeleri.

Kadınların bu makyajı günlük hayatta uyarlayabileceğim düşünüyor musunuz?

Max Factor ürünleriyle yapılması oldukça kolay uygulamalar; sadece biraz dikkat istiyor.

Makyajınızla yermek istediğiniz bir mesai yar mı?

Bence makyaj, kişinin kendisini ifade etmek için yaptığı bir şey. Bunu yaparken belli kurallara uymak zorunda değilsiniz. Dilediğiniz kuralı yıkabilirsiniz; zaten kurallar çiğnenmek içindir!

Size göre kadınlar için güzellik kavramı nasıl bir dönüşüm içinde?

Kadınların görünümlerini değiştirmek istemelerine hiç şaşırmıyorum. Günümüzde tüm dünya Instagram’da paylaşılan sahne arkası makyaj fotoğrafları, YouTube’da yayınlanan anlatım videoları ve modellerin fotoğraf çekimlerinin sahne arkası video görüntüleri gibi kaynaklar aracılığıyla sıkı bir iletişim kurarak makyajın dönüştürücü gücünü dilediği an yakından görebiliyor. Artık insanlar birçok şeyden ilham alabiliyor. Güzellik kavramı basmakalıp bir şey olmaktan çıktı ve sürekli değişim halinde. Bu parlak dünyanın yeni gözdesi güzellikte bireyselcilik ve eşsizlik oldu; artık çekiciliğe kendi yorumunu getirmek ve kendini güzel hissettiren şeyleri bulup ortaya çıkarmaktan daha nefis bir şey yok.

Kadınlar gerçekten podyumlardaki makvai trendlerinden etkileniyorlar mı? Uygulamayı deniyorlar mı? Tabii ki… Max Factor’ün yaptığı araştırma göre günümüzde çoğu kadının olduklarından daha cazibeli bir görünüm istediğini ortaya koyuyor; bu kadınların yüzde 93’ü yeni bir görünüme kavuşmak istediğini söylüyor. Yeni görünümler için de podyumları takip ediyorlar.

MAKYAJ KONUSUNDA BİZİMLE PAYLAŞABİLECEĞİNİZ İLGİNÇ VERİLER VAR Ml?

Max FactorGlamour Expose raporuna göre, kadınların yüzde 54’ü günlük makyajlarını kökten değiştirmeyi çok istediklerini ifade ediyor. Kadınların yüzde 59’u yeni birgörünüme kavuşabilmek için yeni ürünler denemeye hazır… Çalışmaya katılan kadınların yüzde 87’si ağırlık hissi vermeyen, kusursuz, cilt bozukluklarını kapatan ve cildi nemlendiren bir fondöten istiyor. Sadece yüzde 13’ü ise tüm cilt lekelerini kapatabilecek kadaretkili birfondöten arayışında. Ayrıca ezici bir çoğunlukla kadınların yüzde 75’i rujun çantalarından asla ayırmadıkları bir makyaj malzemesi olduğunu söylüyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir