Yüz ve boyun bakımı

Yüz ve boyun bakımı

Yüz ve boyun bakımı

Kabul edin yüzünüze gösterdiğiniz özenin dörtte birini boyun bölgenize gösteriyorsunuz. Bu nedenle boyun bölgesi daha çabuk kırışıyor ve yaşınızı ele veriyor. Eğer kuru bir cildiniz yoksa haftada en az bir defa peeling yapmanızı öneririm. Buna üşeniyorsanız en azından banyo sırasında kese ile boyun bölgenizdeki ölü deriden kurtulun.

Yüz ve boyun bakımı

E vitamininden zengin bir yağ ile cildinize masaj yapmak da iyi gelebilir. Yüzünüz içinse en önemli tavsiyem yaşınıza ve cildinize uygun ürünleri kullanmanız. Akşamları antioksidan özelliği olan ve kırışık karşıtı göz altı kremlerini uygulayın. Fındık büyüklüğünde kremi göz altınıza yedirip 10 dakika bekleyerek göz çevrenize yoğun nem depolamış olacaksınız. Ve tabii bol bol su ve meyve tüketmelisiniz.

Göğüs bakımı

Göğüslerde meydana gelen sarkma, gevşeme, aşırı yumuşaklık gibi deformasyonlar can sıkıcı. Ama ‘yer çekimi’ gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Sarkmayı engellemek için yatana kadar sutyen takın. Yüzmek ve duşta göğüslerinizi soğuk suyla durulamak sarkmaya karşı sizi korur. Formları bozulan sutyenlerinizi yenileriyle değiştirmeyi de unutmayın. Güneşe çıkmadan önce, güneş koruyucu bir krem sürmeyi ihmal etmeyin. Masa başı bir iş yapıyorsanız, sırtınızı sandalyeye yaslayarak, dik oturun. Sürekli yüzüstü yatarak uyumamaya özen gösterin ve en önemlisi çok sık kilo alıp vermeyin; şok diyetlerden uzak durun ve düzenli spor yapın!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir