Zayıflayınca ne olacak?

Zayıflayınca ne olacak?

Zayıflayınca ne olacak?

İnsanoğluyuz, hep bir şeyler ister dururuz. İstemek güzeldir; eğer neyi, neden istediğinizi biliyorsanız. Yoksa bugünün dünyasına kapılıp, bitmez tükenmez isteklerimizin mızmız çocuğu olmak çok kolay.

Gerçekten bir şey istediğimizi nereden anlayacağız? Evet, ben bunu neden istiyorum? Elde edince ne olacak? İşte, önemli ve can alıcı nokta burası…

Zayıflayınca ne olacak, ne elde edeceksiniz? Hayatınızda ne değişecek? Neden zayıflamak size iyi gelecek? Lütfen kağıt kalemi alıp yazın. Öyle kolayca birkaç cümle düşünmek olmaz, yazın bakalım. Cesaret edin, alm kağıdı kalemi, yazın. Yazmak, pek çok şeyi değiştiriyor. Ne hissedeceksiniz, ne yapacaksınız, neler hayatınıza girecek, neler çıkacak, en az yirmi maddelik bir liste yapın. Bakalım yeteri kadar sebebiniz var mı? Bazen tek bir sebebiniz vardır ve o sebep öyle güçlüdür ki hedefinizi ‘GÜM’ diye tam ortasından vurursunuz.

Bu yazdıklarınızın içinden en çok hangisi sizi ateşliyor, en çok hangisi size heyecan veriyorsa o sizin ana motivasyon kaynağınız olacaktır. Bu sebebe ulaşmış gibi hep heyecanda, zevk noktasında tutun kendinizi. Her atıştırma ya da öğünden önce bu sebebinizi hayal edin. Yoldan dönmek istediğiniz kriz anları olduğunda yine bu sebebinizi hatırlayın; sebebiniz yola devam etmenizi sağlayacaktır.

Zayıflayınca ne olacak

Küçük ama önemli tavsiyeler

• Ne yemek istemediğinize değil ne ile beslenmek istediğinize odaklanın.

• Televizyon seyrederken veya iş yaparken bir şeyler atıştırmayın, yemek zamanınızı ayrı tutun.

• Küçük lokmalar halinde uzun uzun çiğneyin. Gözlerinizi kapatıp ağzınızda lokmaya odaklanın.

• Ağzınıza lokmayı attıktan sonra çatalı, bıçağı bırakın.

• Amacınız bir şeyler yemek, rahatlamak olmasın. Sadece sağlıklı ve yeteri kadar beslenmeyi yeni tarzınız olarak olumlayım

• Bir şeyler atıştırmak istediğinizde yeni atıştırmanız su olsun.

• Restoranda kendi mönünüzü oluşturun, örneğin köfte sipariş ettiğinizde yanma sadece sebze ya da salata koymalarını isteyin.

• Her gün beş dakika gözlerinizi kapatın ve zihninizde sevdiğiniz bir sporu yapın. Zamanla spor yapmak için içinizde bir motivasyon oluşacak. Siz en iyisi hemen sevdiğiniz bir egzersize başlayın.

• Kilo verme konusunda endişelenme)! bırakın. Hemen şimdi kendinize bir söz verip kendinizle el sıkışın.

• Her gün sağlıklı ve yeteri kadar beslenmeyi yeniden seçin…
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir