Periosyal Diş Eti Dolgusu Türkiyede

Periosyal Diş Eti Dolgusu Türkiyede

PERIOSYAL DİŞ ETİ DOLGUSU TÜRKİYE’DE

“Işık dolgusu” başta olmak üzere patentli “Resilient Hyaluronik Asit” içerikli “Teosyal” dermal dolguların üreticisi İsviçre Teoxane Laboratuvarları’nın diş eti çekilmelerinin tedavisi için geliştirdiği devrim niteliği taşıyan ürünü Periosyal, Türk diş hekimlerinin kullanımına sunuldu. Türkiye distribütörlüğünü Seltek’in üstlendiği Periosyal, 18. Uluslararası Diş Estetiği Kongresi’nde (EDAD) estetik diş cerrahisinin önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Marcel Wainwright tarafından meslektaşlarına tanıtıldı.

Periosyal-Shape

EDAD Kongresi öncesinde diş estetiği konusunda devrim yaratan Periosyal’i, diş eti çekilmeleri ile diş aralarında oluşan siyah üçgen boşluklarının nedenlerini ve yeni tedavi yöntemlerini anlatmak üzere basın mensupları ile bir araya gelen Prof. Dr. Marcel Wainwright, dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 70’inin periodontal hastalık problemi yaşadığını söyledi. Periodontal hastalıkların ana nedeninin yetersiz ağız hijyenine bağlı plak oluşumu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Wainwright, diş eti sağlığını etkileyen nedenleri şöyle anlattı:

“Yaş alımı özellikle periodontal hastalıklarda önemlidir. Örneğin Amerika’da 65 yaş üzerindeki insanların yüzde 70’inde periodontitis vardır. Hormonal değişikliklere bağlı olarak kadınlar periodontitise daha yatkındır. Bunun yanı sıra damarların çeperlerinde yarattığı daralma nedeniyle sigara kullanımı, vücudun enfeksiyonla mücadelesini zorlaştırdığı için stres, periodontitis problemlerinde önemli rol oynadığını bilinmektedir. Ayrıca dengesiz beslenme ve obezitenin de periodontitis problemlerinde etkili olduğu bilinmektedir.”

fill

Prof. Dr. Marcel Wainwright, peridontitisin dişetlerinde ağrılı ve kanamalı enflamasyon, diş eti çekilmesi sonucunda diş köklerinin açığa çıkması, diş aralarında siyah üçgen şeklinde boşluklar, apse, sallanan dişler, doku ve kemik hasarları sonucunda diş kaybı olarak kendini gösterdiğini anlattı.

Periodontitisin herkesi etkileyen yaygın bir hastalık olduğunu ifade eden Prof. Dr. Wainwright, ağız hijyeni, taş temizliği ve kök düzeltme ve ameliyat gibi iyi bilinen tedavi yöntemlerinin tam olarak istenilen sonuca ulaştıramadığını vurguladı. Mevcut tedavi yöntemlerinin estetik sorunların yanı sıra ağrılı olabileceğini ve bazı durumlarda hastalara yüksek maliyet çıkarabileceğini belirten Prof. Dr. Wainwright, Periosyal’in periodontum sağlığı için önem taşıyan çeşitli fonksiyonlar gerçekleştirdiğini vurguladı.

Prof. Dr. Marcel Wainwright, “Periosyal’in şu anda iki ürünü bulunuyor. Periosyal Fill, taş temizliği, kök düzeltilmesi, lazer gibi peridontitis tedavilerinden iki hafta sonra enjekte edilerek, tedavi sürecini hızlandırırken, Periosyal Shape diş aralarında papilla kaybı nedeniyle oluşan siyah üçgen boşluklarının kapanmasına yardımcı olarak gülüş estetiğini yeniden yapılandırıyor” dedi.

shape

Bilgi için: Taktik İletişim Danışmanlık / Aygül Alemdar
aygul@taktikiletisim.com.tr
0212 267.1818 – 0533 649.6575

SELTEK ESTETİK ÇÖZÜMLER HAKKINDA: Medikal, dermokozmetik, ilaç ve spa & wellness alanlarında onüç dünya markasını ve devrimsel yenilikleri Türk estetik, plastik cerrahi, dermatoloji ve eczane dünyası ile buluşturan SELTEK Estetik Çözümler, profesyonel derin kimyasal peelingden leke tedavilerine, anti-aging bakım ürünlerinden hedefli problem çözücü cilt ürünlerine, saç ve gençleştirici mezoterapiden estetik dolgu ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Yurt dışı lisans anlaşması çerçevesinde ilaç üretimine de başlayan SELTEK Estetik Çözümler, klinik araştırmalarla güvenilirliği kanıtlanmış, güçlü Ar-Ge departmanları ile öne çıkan dünyanın en güvenilir markalarının Türkiye’nin yanı sıra onbeş ülkede dağıtım ve distribütörlük haklarını elinde bulunduruyor.

SELTEK Estetik Çözümler, markaları ve ürünleri hakkında detaylı bilgiye seltekestetik.com’dan ulaşabilirsiniz.

PROF. DR. MARCEL WAINWRIGHT

Prof. Dr. Wainwright doktora derecesini aldığı Almanya Aachen’daki Elite Üniversitesi’nden 1994 yılında mezun oldu. Almanya Düsseldorf’da Dentalspecialists kliniğinde Prof. Dr. Martin Joergens ile beraber çalışan Wainwright, implantoloji ve ultrasonik cerrahi eğitim merkezinin yöneticiliğini yürütüyor. İntralift ultrasonik esaslı minimal invasif sinüs ve kret genişletme ile ultrasonik cerrahi alanında çeşitli cihaz ve tekniklerin mucidi ve TKW (Troedhan, Kurrek, Wainwright) araştırma grubunun üyesi olan Wainwright, 45’den fazla makale ve bilimsel araştırma yayınladı. Pekin 2008 ve Londra 2012 olimpiyatlarının diş hekimleri ekibinde yer alan Wainwright, implantoloji, ultrasonik cerrahi ve estetik diş hekimliği alanında birçok şirketin danışmanlığını yapıyor.
Oral Maksillofasiyal Cerrahi ve İmplantoloji Topluluğundan Ukrayna Altın Şeref Madalyası alan Prof. Wainwright, Düsseldorf, Gunagzhou, Dalian, Mahidol, Leuven (Belçika) ve Chapel Hill North Carolina üniversitelerinde konuk öğretim üyeliği yapıyor. İmplantoloji, ultrasonik ağız cerrahisi, estetik diş hekimliği, yumuşak doku yönetimi, intraoral ve ekstraoral hyalüronik tedavilerinde uzman Prof. Dr. Marcel Wainwright, görev yaptığı üniversitelerde bu konularda ders veriyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir