Anneler Günü İçin Öneriler

Anneler Günü İçin Öneriler

SEVGİYE ZAMAN AYIRIN

ANNENİZ VE SİZ… EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU İKİLİ, 10 MAYISTA ANNE SEVGİSİNİ BİR KERE DAHA KUTLAYACAK. BU ÖZEL GÜN İÇİN MANEVİ YÖNDEN ÇOK DEĞERLİ ÖNERİLER HAZIRLADIK. İHTİYACINIZ OLAN ŞEYLER; SEVGİ, VEFA VE ZAMAN.

annem

ÖPEREK UYANDIRIN

Anneler Günü sabahında erkenden kalkın ve annenize onu en çok mutlu edecek armağanı verin. Yanağına konduracağınız kocaman bir öpücükle ona sevginizi söyleyin. Gözlerini açar açmaz alacağı bu duygusal hediye hem siz hem de onun için güzel bir günün başlangıcı olacak.

SÜRPRİZ BİR KAHVALTI HAZIRLAYIN

Anneler Günü, annenize sevginizi göstermenin en güzel yollarından biri. Annenizle baş başa geçireceğiniz bir günün anneniz ve sizin için unutulmaz bir anı olacağından eminiz. Anneler Günü’nde annenize yapacağınız ilk sürpriz, onun için hazırlayacağınız bir kahvaltı olabilir. Annenizin sevdiği lezzetlerden oluşan bir kahvaltıyla onu çok mutlu edebilirsiniz.

BİRLİKTE YENİLENİN

Anneler çoğu zaman kendilerini ihmal eder ve bakımlarını ikinci plana atarlar. Bugün yalnızca ona özel bir ayrıcalık yapın ve Anneler Günü’nü masaj, bakım, güzellik gibi aktivitelerle geçirin. Cilt ve saç bakımı, rahatlatıcı bir masaj, sauna, buhar banyosu vb aktivitele-ri birlikte yaparak hem güzel vakit geçirirsiniz hem de ona yenilenme imkanı hediye etmiş olursunuz.

BAŞ BAŞA KAHVE İÇİN

Annenize sevginizi göstermenin sayısız yolu var. Bunlardan biri de onunla baş başa sohbet etmek. Anneler Günü’nde onunla geçireceğiniz keyifli saatlerde bir kahve molası verip sohbet etmeye ne dersiniz? Birbirinize vakit ayırmak hem size hem de annenize çok iyi gelecek. Unutmayın; onun en iyi dert ortağı sîzsiniz, sizin en iyi dert ortağınız da anneniz…

ONA MEKTUP YAZIN

Kimi zaman hislerimizi sözlerle anlatmak zordur; böyle zamanlarda elimize bir kağıt ve kalem alarak duygularımızı yazıya dökebilir ve değer verdiğimiz kişiye hayat boyu saklayacağı kalıcı bir hatıra bırakabiliriz. Çocukken onun için yaptığımız resimleri saklayan annemizin bu değerli armağanımızı da hayat boyu saklayacağını biliriz. Ona bir mektup yazın ve duygularınızı bazen çocukça da olsa kendi kelimelerinizle yazıya dökün. Emin olun çok az hediye onu bu kadar mutlu edebilir.

TUM SEVDİKLERİNİ BİR VİDEODA BULUŞTURUN

Annenizin sevdiği herkesi bir araya getiren bir video filmiyle ona gözlerini yaşartacak bir hediye verin. Eğer hayattaysa annesi, babası, kardeşleri, yakın arkadaşları, diğer çocukları, eşi ve tüm sevdiklerinin anneniz hakkındaki duygularını dile getirdiği küçük mesajlardan oluşan bir video, unutamayacağı bir hediye olacaktır.

ONA SEVDİĞİ YEMEKLERİ PİŞİRİN

O size yıllarca en sevdiğiniz yemekleri pişirdi; bugün bir değişiklik yapın ve siz onun için mutfağa girin ve ona en sevdiği yemeklerden oluşan bir menü hazırlayın. Anneler Günü’nde ellerinizle hazırladığınız yemekleri annenizle birlikte yemek hem siz hem de onun için mutluluk veren unutulmaz bir paylaşım olacaktır.

EL YAPIMI BİR HEDİYE HAZIRLAYIN

Anneler Günü’nde annenize alacağınız hediyenin maddi bir değerinin olması gerekmiyor. Hatta anneniz maddi değerden çok, manevi değere sahip olan bir hediyeyle daha fazla mutlu olacaktır. Bu nedenle annenize ellerinizle hazırlayacağınız bir hediye verin. Ne kadar mutlu olduğunu gördüğünüzde bize hak vereceksiniz.

ALBÜMLERE DALIP GİDİN

Annenizle başbaşa eski günlere yolculuk yapmak ister misiniz? Öyleyse eski albümleri alıp koltuğunuza geçin. Telefonu, televizyonu kapatın ve tamamen annenizle anılarınıza dönün. Annenizin zaman zaman gözleri dolsa da böyle bir seremoniden çok mutlu olacaktır. Eğer çok hüzünlenirse albümleri kapatır kapatmaz soluğu en yakın dondurmacıda alabilirsiniz.

BİR HOBİ KURSU HEDİYE EDİN

Annenize ikinci baharını yaşatmak için içinde uhde kalmış hobilerini canlandırmaya dersiniz? Son dönemlerde sayıları artan amatörTürk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği koroları, hem sevdiği şarkıları arkadaşlarıyla icra ederek mutlu olmasını hem de sosyalleşmesini sağlayacaktır. Konser heyecanları da cabası… Yetenekleri ve zevkleri ölçüsünde resim, ahşap boyama gibi kurslar da bu kapsamdaki seçenekler arasında yer alıyor.

BİRLİKTE FİLM İZLEYİN

Artık her mevsimde vizyonda güzel film bulmak mümkün. Bu özel gün için sizi fazla yormayan, komedi tarzında bir film seçip sinemanın yolunu tutabilirsiniz. Tiyatroya gitmek, konser izlemek, ardından bir resim sergisine uğramak ve üstüne bir de güzel yemek yemek de harika öneriler arasında sıralanabilir. Sinemaya gidemiyorsanız evde DVD keyfi yaşayabilirsiniz.

BİRLİKTE TATİLE GİDİN

Annenizle başbaşa tatile gidebilirsiniz. Farklı yerler öğrenirken annenizle yıl boyu iş güç arasında konuşmaya fırsat bulamadığınız konuları konuşma ve iki arkadaş gibi dertleşme fırsatı da yakalamış olursunuz. Bu ikinize de iyi gelecektir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir