Aşk İnsanı Güzelleştirirmi?

Aşk İnsanı Güzelleştirirmi?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, Sevgililer Günü öncesinde “ilişkiler” ve “güzellik” kavramını irdeliyor. Buna göre özellikle kadınlar aşk öncesi ya da sonrasında fiziksel görünümlerine daha çok dikkat ediyor.

ask

Op. Dr. Aysun Böiükbaşı Mamak, kendimizi en çok yeni bir işe başlarken, yeni bir ilişkiye hazırlanırken, toplumda başka bir sıfatla tekrar yapılanırken sorguladığımızı belirtiyor. Bu sorgulamada kadınlar arkadaşlarının kendilerine daha iyi baktığını, egzersiz yaptığını, kremlerini ve yüz bakımlarını hiç aksatmadan takip ettiklerini gözlemliyor. Bu nedenle yenilenme sürecinin en önemli parçalarından birini de estetik uygulamalar oluşturuyor. Mamak, estetiğin kaliteli bir değişimin en önemli parçası olduğu kadar, yaşının iyisi olmayı sağlaması açısından da en büyük destek olduğunu ekliyor.

Bu değişimin ilk aşamasını en çarpıcı olan bölgenin estetik değişimi oluşturuyor. Kimine göre bu, yıllardır göz ardı ettiği karnındaki gevşeme ve sarkma, kimilerine göre göğüslerindeki deformasyon, kimilerine göre ise yüzündeki çizgi ve çökmeler… “Değişime ne zaman ihtiyaç duyarız?” dediğimizde Mamak, özellikle kadınların genelde aşk acısının ardından kendi vücuduna bakmaya başladığını söylüyor. “Kişinin istekleri, uygun ameliyat veya uygulamaların seçimi; o kişinin sosyal ve özel yaşantısıyla da çok yakından ilgili bir durumdur” diyen Mamak, ilişkilerin güzellik olgusunda belirleyici olduğunun altını çiziyor. İstatistiklere göre geçen yıl evlenen çift sayısı 600 bin iken, 131 bin boşanma gerçekleşmiş. Bir önceki yıla göre boşanma oranı ise yüzde 4,5 artmış durumda. Tabii ki her boşanmanın sebebi aldatmak veya aldatılmak değil. Ama aldatılmak veya boşanmak, bir insanın hayatını değiştirebilen en önemli durumlardan birini oluşturuyor. Değişim ihtiyacı da en çok bu zor süreçlerde karşımıza çıkıyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Böiükbaşı Mamak sözlerini şöyle tamamlıyor: “Estetik uygulamalara başlamak ister böyle bir aşamanın sonucunda alınan bir kararla, isterse yaşamınızın bir parçası dahilinde olsun, önemli olan kendi bedeninizde mutlu olmanız. Estetik işlemler hiç bir zaman bir başkası için yapılmaz; ne bir eş, ne bir sevgili ne de bir arkadaş… Estetik, değişim sürecinizi desteklemek ve size kendinizi daha iyi hissettirmek için vardır. Üzücü bir sürecin ardından değişim anlamında büyük kararlar vermek gerçekten iyi düşünülmesi gereken bir konudur. Bu konuda da size en iyi yol gösterici doktorunuz olacaktır. Doktorunuza yardımcı olacak en önemli şey ise kendinizi en doğru şekilde ifade etmenizdir. Karşılıklı güven ve iyi bir diyalog, iyi bir sonucun önemli aşamalarından biridir.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir