Banyo Temizliğine 5 Dakika Yeter

Banyo Temizliğine 5 Dakika Yeter

5 DAKİKA YETER!

Konumuz banyo temizliği. Pek sevimli bir şeyden bahsetmediğimiz kesin! Daha hızlı ve pratik olursak belki de bu iş iş olmaktan çıkar…

1 DAKİKA

Temizliğe başlamadan önce eldiven giymeyi unutmamalısınız. Böylece fazla kimyasal madde içeren temizlik ürünlerinin elinize değmesiyle oluşacak zararı da önceden önlemiş olursunuz. Temizliğe tuvaletin içine sıvı temizleyici sıkarak başlayın. Tuvaletinizdeki mikroplar ölürken siz kendi işinizi yapmaya devam edin. Kullanılmış el, vücut veya ayak havlularını kirli sepetine koyun, onların yerine yenilerini asm. Taraklar, saç kurutma makinesi ve dağınıklığa sebep olan diğer ıvır zıvırları çekmecelere veya bir sepetin içine koyun.

banyo-temizligi

2 DAKİKA

Bu dakikayı çoğunlukla toz alarak geçireceksiniz. Bir temizlik bezi alm ve nemlendirin. Önce tavanların köşelerini ve eğer oluşmuşsa örümcek ağlarını temizleyin. Boyunuz tavana yetişmiyorsa, nemli bezi bir çubuğun ucuna bağlayın ve öyle temizleyin. Ardından yeni bir nemli bezle kapıların üzerindeki ve kenarlarındaki, raflardaki, dolaplardaki tozları alm. Sabunluğun üzerini temizleyin. Eğer içindeki sabun azalmışsa biraz daha sıvı sabun ekleyin.

3 DAKİKA

Ayna, lavabo ve musluk temizliğinin vakti geldi. Temizlik spreyinizi bir bezin üzerine sıkın ve aynayı silmeye başlayın. Dairesel hareketler uygulayarak aynanızı temizleyin. Lavabodaki saçları alın. Pudra ve diş macunu lekelerini bir bez yardımıyla temizleyin. Musluğun üzerinde su ve sabun lekeleri olabilir. Bunları da temizlemeyi unutmayın.

4 DAKİKA

Bu dakikayı tuvalet temizliğine ayıracaksınız. Yeni bir nemli bez ile tuvaletin sifon bölümünü, kapağını ve su tankını temizleyin. Tuvaletin oturak bölgesini ve çevresini temizlemek için ise başka bir bez kullanın. Temizlik esnasında fazla bez kullanmaktan çekinmeyin. Çünkü elinizdeki bezi değiştirerek, o bezde bulunan kir ve mikropların yeni temizleyeceğiniz alanlara geçmesini önlemiş oluyorsunuz. Ardından tuvaletin içine önceden sıkmış olduğunuz sıvı temizleyiciyi, tuvalet fırçasıyla köpürtün ve durulayın.

5 DAKİKA

Kirli çamaşırlarınızı koyduğunuz sepeti banyodan dışarı çıkarın ve boşaltmak üzere makineye götürün. Yerdeki halıyı kaldırın ve zeminin üzeriniboşaltm.Yerdekisaçları,tozlarıvekirleri sopalı bezler yardımıyla ya da tuvalet kağıdı ile silin. Çöpünüzü boşaltın. Son olarak da sifonu çekin. İşte sadece beş dakikada tuvaletiniz tertemiz bir hale geldi!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir