Cilde Detoks

Cilde Detoks

Kötü beslenme, stres ve toksinlerin neden olduğu zararlar cildin savunma sistemini zayıflatıyor. Çözüm; cildinizi günden güne güçlendiren ve toksinlerden arındıran bir bakım.

NEDEN CİLT DETOKSU?

Cilt, zaman içinde DNA’smda oluşan mutasyonlar sonucunda hücrelerin ihtiyaç duyduğu eneıjiyi üretemiyor.

Bu yüzden matlaşıyor. Kırışıklar ve sarkmalar başlıyor. Cilt strese karşı da tepki veriyor. Kızarıyor, kuruyor ve sağlıklı görüntüsünü kaybediyor. Detoks etkili bakım yağları ve kremler cildin detoks sistemini canlandırıyor ve elastikiyet kaybını önlüyor.

cilde detoks

CİLT YIKIMININ NEDENLERİ

• Alkol, kahve ve şeker cildimizi yoruyor. Sağlıklı görünümü kaybetmesine neden oluyor, işlenmiş gıdalar ve stres cildin en büyük stres nedenleri arasında. Stres ve toksinler ciltte pul pul dökülme, kumluk, leke, akne ya da sivilcelere yol açıyor. Fesleğen, lavanta gibi bitkisel yağlar ise toksinlerin ciltten uzaklaşmasına yardımcı oluyor.

• Cilt temizliği çok önemli. Cildi toksinlerden ve kirden arındıran bir bakım daha parlak ve dinlenmiş görünmesini sağlıyor. Temizlikten sonra kullanacağınız nemlendiricinin mutlaka cildinize uygun olduğundan emin olun.

• Peeling ve maskeler cildi ölü derilerden temizliyor ve parlaklık veriyor ama aşırı hassas bir cilde sahipseniz kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışın. Aksi halde cildinizin aşırı kurumasına, pul pul dökülmesine ya da kızarıklık sorunları yaşamasına neden olabilirsiniz.

• Omega 3 yağ asidi ile E ve C vitaminleri açısından zengin yiyecekleri beslenmenizden eksik etmeyin.

Eski çağlardan beri güzellik

İKSİRLERİNDEN BİRİ OLARAK KABUL EDİLEN NAR, antioksidan özelliği sayesinde serbest radikalleri nötralize ediyor ve bu da narı yaşlanma belirtileriyle savaşımızda güçlü bir yandaş yapıyor. Nar, cildin ve saçların ışıldamasını sağlıyor. Cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı oluyor. Cildin kolajen ve elastin üretimini artırarak sıkılaşmasını destekliyor. Özellikle nar çekirdeği yağı cildin hücre üretimini tetikliyor.

Yorgun cildi canlandırıyor, sıkılaştırıyor ve kaybettiği eneıjiyi geri veriyor.

Nar en güçlü antioksidanlardan ve kesinlikle güzellik vadediyor. Peeling’den kreme, duş jelinden şampuana her alanda kullanılıyor. Denemeye değer!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir