Değişim ve Dönüşümü Temsil Eden Akrep Kadınlar

Değişim ve Dönüşümü Temsil Eden Akrep Kadınlar

Herkesin Akrep kadını bir dostu olmalı. Çok iyi sır tutar. Sana olayların karanlık tarafını gösterir. Ve sana tutkuyu öğretir. Derinlikleri, karanlığı, sırları ve gizli güçleri temsil eden Akrep kadınını yıllar içinde tanıdıkça seversin. Onun tutkularını görebilirsen, sana müthiş bir rehber olabilir. Akrep şifacıdır da; isterse seni iyileştirir. Değişimi, dönüşümü ve gizli güçlerini fark etmeyi öğretir. Tanıyamadığın birini ona göster; senin için doğru insan olup olmadığını hemen sezer. Kısacası, ondan öğreneceğin çok şey var.

AKREP KADINININ ÖĞRENMESİ GEREKENLER

  • Tutkularını dengeli bir şekilde yaşamalı. Dengesini kaybederse cinselliği ile ilgili sıkıntı yaşayabilir.
  • Kaybetme duygusundan özgürleşmeli yoksa tutkusuna yenilir ve aşırı düşkün olabilir.
  • Teslim olmayı öğrenmeli. Ölüm korkusu olmadan, ölüm ve doğum döngüsünü kavramalı.
  • Kendi karanlıklarını ve korkularını şifalandırmalı.

Müthiş Bot önsezi gücü vardır.

Karşısındakinin dahi bilmediği yönlerini X-ray cihazı gibi görür. Bir insanı tanımaya sıfırdan başlar ve gün geçtikçe karşısındaki insana puan verir. Kısacası kendini korumayı seçer. Akrep, üç yıl beslenmeden yaşayabilen bir canlıdır; iki gün suyun altında hava almadan kalabilir. Her yerde yaşayabilir ve geceleri dışarı çıkar. Akrep kadınları da tıpkı onun gibi karanlığı, yalnızlığı sever ve her yerde yaşayabilir. Güçlüdür, dayanıklıdır. Kin tutam Akrep kadını asla affetmez. Dengesini kaybederse, tutkusuna yenik düşer, büyük hayal kırıklığı yaşar ve kinlenir. Karanlığı o kadar iyi tanır ki, fazla şüpheci ve karamsar olabilir.

Sır tutması çok güzel olsa da, kendisiyle ilgili sakladıkları ve paylaşmadıkları ileride ilişkilerini bozabilir. Tutkuları kaybetme korkusunu tetikler ve bu korkuyla aşırı kıskanç olabilir.

ŞİFALANMA MEDITASYONU

Bu meditasyon, Şamanik Şifacı Akrep kadını için iyi bir arınma meditasyonudur. Sırtın dik olacak şekilde bağdaş kurarak veya rahat edeceğin bir pozisyonda otur. Gözlerini kapat, dudaklarında hafif bir gülümseme olsun. Derin nefesler alarak rahatla ve odağını bedenine çevir. Ellerinin şifa gücüne odaklan.

Başının en tepesinden başlayarak, ayak parmak uçlarına kadar ellerinle bedenini veya enerji alanını aşağıya doğru tara. Ellerin bedeninden birkaç santim uzakta durabilir. Ya da zaman zaman bedenine dokunabilir. Tüm endişelerini, kaygılarını enerji bedeninden süpürmeye çalış.

Kaygının, hastalığın olduğu yerdeki yoğunluğu fark edeceksin. Bazen bu alanlarda kalınlık varmış gibi hissedeceksin. Belki de bu alanlardan ellerini geçirmek zorlaşacak. Bu kalınlaşmış alanlar, stres, gerilim ve travmalardır. Sıklıkla, omuzların üst kısımları çok sıkışıktır ve temizlenmeleri gerekir. Bütün bedenini taradıktan sonra ellerini salla ve ellerindeki enerjiyi toprağa bırak. Toprak bu enerjiyi alır ve güce dönüştürür. Kendi iyileştirici gücüne teşekkür et. Yavaş yavaş gözlerini aç. Kendini şifalandırmanın sana güç verdiğini ve rahatlattığını göreceksin.

Yazı: Yoga Eğitmeni İpek Darga
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir