Yeniyi Talip Eden İçin ‘İşler’ Yolunda! -Dönüşüm-

Yeniyi Talip Eden İçin ‘İşler’ Yolunda! -Dönüşüm-

2019’dan bu yana güçlü bir dönüşüm ihtiyacı içerisindeyiz. 2020 özelinde artık hayatımızı yeniden yapılandırmanın vakti geldi. Bu dönüşüm süreci doğum haritalarımızın özellikle Oğlak ve Kova burçlarının düştüğü evlerde gerçekleşiyor. Yılın kalanında Jüpiter, Satürn ve Plüton gezegenlerinin aralarından su sızmayacak. Bu durum hayatımızda yeni bir 30 yıllık döneme girdiğimizin göstergesi. Yavaş hareket eden bu gezegenlerin tetiklediği dönüşüm yolculuğu da uzun soluklu ve zorlu olur. Bu süreçte sadece bireyler olarak bizler dönüşmüyoruz; çalıştığımız kurumlar, ait olduğumuz dernekler, iş ortaklıklarımız… Değişim hayatın her alanına sirayet etmiş durumda. Şimdiden eski yapılar çözülüp yeni çalışma modelleri ortaya çıkıyor. İşte tam bu noktada kariyerimizden beklentilerimizi netleştirip bu dönüşüm kervanının bir yerinden sürece dahil olmamız gerekiyor. An itibarıyla bol retrolu bir dönemden geçtiğimizden kariyerimizde ilerleme çabalarımız yanıtsız kalabilir, tekrar tekrar duvara toslamış olabiliriz. Her ne kadar halen önümüzü göremesek de kendimize koyduğumuz hedeflere sıkı sıkıya sarılma zamanı.

Bu süreçte önemli bir sınavımız pek tabii ki egolarımızı ehlileştirmek. Zaman bireysel başarıyı kolektif düzeye taşıma zamanı. Başarı kendimizle sınırlı kaldığı müddetçe dönüşüm sürecimiz bizi daha da zorlayacak ve bu süreçte yavaşlayacağız. Her ne yapıyorsak özünde başkalarına da fayda getirmeli. Bu yıl ne kadar kararlı ve disiplinliysek o kadar yol alacağımız bir yıl olacak. Kariyer hayatımızda başarıyı akışına bırakamayacağımız bir yıl diyebilirim. Oğlak burcundan yoğun gezegen geçişleri olması hayata daha karanlık gözlüklerden baktırır bizi, andaki güzeli değil eksiği görürüz. Bu üç gezegenin yılın son üçte birlik bölümünde ileri harekete geçmesiyle hissettiğimiz yoğun sıkışmışlık duygusu ve karamsarlık hissi yerini kariyerimizde ilerleme fırsatlarına bırakacak. Bunu destekleyen ilk kalıcı adımları 29 Eylül’de Satürn’ün ileri harekete geçmesiyle göreceğiz. 4 Ekim itibarıyla güç ve hikmet gezegeni Plüton’un da retrodan çıkmasıyla kariyer sahnesinde hiç olmadığı kadar güçlü ve sağlamız. 2019’dan bu yana kariyer hayatımızda yaşadığımız iniş çıkışlardan aldığımız dersleri artık pratiğe çevirebiliriz. Yıl sonunda Kova burcunda önemli gezegen kavuşumları olacağından geleceğin trendlerini ne kadar yakalarsak o kadar ayakta kalacağız.

KOÇ

5 Temmuz’da gerçekleşecek Ay tutulması kariyer hayatımızı direk etkiliyor. Ayın ortasında Güneş’in Plüton’la kapışması iş – özel hayat dengemizi sarsabilir. îşte yaşadığımız gerilimi özel hayatımıza gereğinden fazla yansıtabiliriz. Yetki sahibi kimselerin manipülatif manevralarıyla bir an boğulduğumuzu hissedebiliriz. Neyse ki 20 Temmuz Yengeç yeni ayı imdadımıza yetişiyor. Yengeç enerjisiyle gerek kariyer gerek özel hayatımızdaki sorumlululdarı bir dengeye oturtmayı başaracağız. 22 Temmuz’da Güneş’in Aslan burcuna geçişiyle kariyer hayatımızda parlamaya başlıyoruz; artık sahneler bizim!

Ağustos başı yönetici profilleriyle ilişkiler bir miktar sıkıntılı. Var olan iş ortaklıklarını gözden geçirip sonlandırmayı düşünmüyor değiliz. 3 Ağustos gerçekleşecek dolunayla kariyer hedeflerimizi gözden geçiriyoruz.

19 Ağustos’ta gerçekleşecek Yeni ayla nihai kararımızı vereceğiz. Merkür ve Güneş’in de aynı dönemde Başak burcuna geçişiyle büyük projelerimizi canlıya almak için artık hazırız.

Eylül başında Güneş’in Jüpiter ile flörtü çalışma ortamımızda gelişmeler olacağını söylüyor. Kariyerimizde farklı birşeyler yapmak istiyoruz. Lâkin bu yolculukta başkalarına da ihtiyacımız var.

Bu noktada Satürn ve Venüs’ün çatışması dikkat çekici. İlişki gezegenimiz Venüs’ün Satürn tarafından sindirilmesiyşe kendimizi karşı tarafa düzgün ifade edemiyoruz. Bu dönemde karşılaştığımız insanlar da yenir yutulur cinsten değil. 5 Eylülden itibaren Merkür’ün Terazi burcuna ilişkilerin çok daha rahat aktığını göreceğiz. Ayın en şanslı günleri 6-9 Eylül günleri. Aslan enerjisiyle adeta parlıyoruz. Bir kıvılcım da Jüpiter yakıyor. 10 Eylül’de Mars’ın retro yapmasıyla biraz yavaşlayabiliriz. Lâkin Jüpiter imdadımıza yetişecek. 13 Eylül’de ileri harekete geçmesiyle kariyer hayatımızda kocaman bir “oh!” diyoruz. Doğru insanlarla doğru kontak halindeyiz. Otorite sahibi kişilerden beklediğimiz desteği alacağız. 17 Eylül’de gerçekleşecek yeni ayı çalışma rutinimizde belli değişikliklere gidebileceğimizi söylüyor. Ekip üyelerimizle bir süredir sürümcemede kalan konular varsa kafamızı toparlayıp nihai kararı alabiliriz.

2 Ekim’de gerçekleşecek dolunay ile bir yol ayrımına geliyoruz. Bu ay oldukça yoğun olacak, arı gibi çalışıyoruz. İş arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizde aşırı mükemmelliyetçilikten kaynaklı eleştirel bir tutum içine girebiliriz. 4 Ekim itibariyle Plüton kariyer evimizde ileri hareket edecek. Otorite figürleri ile papaz olabiliriz. Gereksiz idealizm yapmayalım. Büyük hayallerimiz var net, lâkin biraz ayaklarımızı yere basmamız lazım. Ayın ortasında Güneş ile Mars’ın inatlaşmasıyla ego mücadelelerine çekiliyoruz. Erkek yöneticilerle olan ilişkilerimize dikkat edelim. 16 Ekim’de gerçekleşecek yeni aya kadar ipleri koparmazsak bu yeni ayla Terazi enerjisi sağolsun, ikili ilişkilerde orta yolu bulmayı başaracağız. Erkek profilleri hallettikten sonra Ekim ayı içerisinde bir tur da kadın profillerden çekiyouz. Söylemleriyle bizleri hayal kırıklığına uğratan kimseler olabilir. 19 – 24 Ekim arası parasal konular açısından en şanslı günler.

Merkür’ün 3 Kasımda ileri harekete geçmesiyle bir süredir ikili ortaklıklarda karşılaştığımız iletişim problemleri yavaş yavaş çözülüyor. 12 Kasım’da kariyer hayatımız ve toplumsal statümüze ilgili hiç beklemediğimiz köklü değişimler olabilir. Havada terfi kokusu var! 14 Kasım’da Mars’ın ileri hareket etmesiyle iş hayatındaki duruşumuz net ve kendinden emin. Güçlü profillerden manevi destek alabiliriz. 21 Kasım’da Güneş’in Yay burcuna geçişiyle yabancılarla olan ilişkiler hız kazanacak. Gönüllü projelerde çalışanlarımız için 29 Kasımdaki Neptün’ün ileri hareketi kıymetli. Yaptığımız işlerle başkalarını şifalandırabiliriz. 30 Kasım’da gerçekleşecek Ay tutulması ile ticari faaliyetlerimiz hareketleniyor.

Aralık başında seyahat trafiğimiz artıyor. 14 Aralık’ta Yay burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ile başkalarından ek finansman kaynakları elde edebiliriz.

17 Aralık’ta Satürn’ün Kova burcuna geçişiyle sosyal gruplarla olan temasımız artacak. Önümüzdeki iki yıl boyunca bir ekibin sorumluluğunu alıp büyük projeler yönetebiliriz. 30 Aralıkta Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay bu denkleme kısa vadede bir de ailevi sorumlulukların ekleneceğini haber ediyor. Çevremiz üzerinde etkimizin arttığı, büyüdüğümüz günler.

BOĞA

Temmuz ayına Güneş ve Uranüs’ün şovuyla başlıyoruz. Yakın çevre ilişkilerimiz ve ticari faaliyetlerimizin yoğun olduğu günler. Özellikle 5 Temmuz’da gerçekleşecek Ay tutulması yabancılarla olan ortaklı konular, hukuki ve ticari ilişkilerde stresler yaşayacağımızı ve bunu takiben bir dönüşüm ve yeniden yapılanma sürecine gireceğimize dikkat çekiyor. Sorumluluklarımız artacak. 12 Temmuz’da Merkür’ün ileri hareketiyle yakın çevremizle olan iş ilişkilerinde kendimizi daha net ifade edebileceğiz. Yeni iş ilişkileri kurmak, var olan iş ilişkilerindeki sorunları doğru iletişim kanallarıyla çözmek mümkün lâkin 14-15 Temmuz günleri ihtiyatlı ilerlemekte fayda var. Gerek Mars’ın Şiron ile dansı gerek Plüton’un Güneş’e kafa tutuşu özellikle yabancılar ve uzaklardaki çalışma arkadaşlarımızla aramızda esebilecek sert rüzgarların habercisi. Dürtüsel hareket ettiğimiz durumda büyük kayıplara uğrayabiliriz. 21 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna geçmeden hemen önce sıkışmış enerjiler sorumluluklanmızı daha fazla hatırlatıyor. Neyse ki Yengeç yeni ayı ile odağımızı ruhumuzu besleyen konulara, ailemize ve sevdiklerimize vereceğiz. Bilişim sektörü, sauş, reklam ve pazarlama alanlarında çalışanlarımız için iş hayaunda başarı rüzgarları esiyor!

3 Ağustos’ta gerçekleşecek dolunay ile başlattığımız işlerin sonuçlarını almaya başlayacağız. 7 Ağustos’ta Venüs’ün Yengeç burcuna geçişiyle ticari faaliyetler hareketleniyor. Medya, yayıncılık, teknoloji ve dijital sektörlerde çalışanlarımız bu dönemde Venüs’ün bereketinden nasiplenebilir, gerek iletişim gerek finansal konularda şans yakalayabilirler.

16 Ağustos civarı kendimizi çok iyi ifâde ediyoruz. Mars’ın Güneş’in koynuna girdiği bu dönemde yabancılarla çalışıyorsak onlarla olan iş ortaklıklarımızda kendimizi ön plana çıkarabiliriz. 19 Ağustos’ta gerçekleşecek yeni ay ile aile-iş hayatı dengesini sağlamaya yönelik adımlar atacağız. 24 Ağustos’ta Mars ile Satürn arasında sert bir laf dalaşı var. Uzak ülkelerle temas halinde olanlarımız yabancılarla olan ilişkilerinde kendilerini baskılanmış hissedebilir, beklenmeyen durumların ve yeni bilgilerin ışığında ipleri koparmak isteyebilirler. Hakkımızı arayalım lâkin alttan almamız gereken durumlar söz konusu.

2 Eylüldeki dolunay ile sosyal gruplarla olan ilişkilerimizde yeni kararlar alabilir, bir süredir sürümcemede kaldığımız konularda netlik kazanabiliriz. Venüs ve Satürn’den de aldığımız gazla arkadaşlıklarda bir detoks sürecine giriyoruz. Merkür’ün günlük iş hayatımıza musallat olduğu 5 Eylül ve takip eden günlerde günlük iş rutinimizde ivme artacak. Yaptığımız işin kalitesine ayrı bir özen göstereceğimiz bu dönemde ilişkiler canlanıyor. 11 Eylül günü yönetici profilleriyle olan ilişkilerimizde dikkatli olmakta fayda var. Neptün rüzgarının estiği bu günde kendimizi biraz dağılmış hissedebiliriz. Odaklanma güçlüğü özgüvenimizde çözülmelere sebep olabilir. Jüpiter’in 13 Eylül’de ileri harekete geçmesiyle seyahat programımız canlanıyor. Yurt dışı ile bağlantılı tüm işlerde, özellikle de medya, turizm ve dış ticaret alanlarında şanslı bir dönemdeyiz. 29 Eylül’de Satürn’ü ileri harekete geçişiyle tempo daha da artacak. Sorumluluklardan mütevellit sıkışmışlık hissi kayboluyor. Artık kariyerimizde yeni bir döneme adım atıyoruz.

2 Ekim’de gerçekleşecek dolunayla kontrolümüz dışında beklenmedik gelişmeler yaşayabiliriz. Yeni şeyler öğrenebilir ancak bu öğrendiklerimiz bize keyif vermeyen türden çıkabilir. Fevri davranmamız durumunda zarar görebiliriz. 9-18 Ekim tarihleri arasında Plüton’un Mars ve Güneş’e ukalalık yaptığına şahit olacağız. Bu gerilime bir de Neptün ve Venüs arasındaki anlamsız küslük eklenecek. Yabancılarla olan iş ilişkilerimizde ihtiyatlı olalım. Gereksiz idealizmden kaynaklı anlaşmazlıklar mümkün. Ay ortasında gerçekleşecek dolunay yeni çalışma modellerini hayata geçiriyor. Merkür’ün geri harekete geçeceği bu dönemde kendimizi doğru ifâde etmekte zorlanabiliriz. Çalışma hayatında olası iletişim sorunları bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor. Keyfimiz kaçmasın. 28 Temmuzda Venüs’ün Terazi burcuna geçişiyle iş ilişkilerimiz tekrar güçlenmeye başlayacak.

Kasım ayına yoğun dolunay enerjileri ile başlıyoruz. Boğa burcunda gerçekleşecek dolunay iş hayatımızda duruşumuz ve sınırlarımıza ilişkin bizi sınıyor. Günlük çalışma ortamımızda karşı cinsle olan ilişkilere dikkat edelim. îddiacı olmamamız gereken bir dönem, ikizler burcu prensiplerini hayatımıza dahil edip kısa ve basit manevralarla ilişkilerden elde etmek istediğimiz çıktıları almaya çalışalım.

12 Kasım’da Jüpiter Plüton ile flört ediyor. Jüpiter’in büyük oynayıp Güneş’e de göz kırptığı 14 Kasım gününü atacağımız somut adımlar büyük başarılar getirebilir.

Aralık ayı özellikle ortaklaşa kaynaklar alanımıza ilişkin düşüncelerimizde yoğunluğun arttığı bir dönem. Neptün rüzgarı bu dönemde çok fâzla eseceğinden gerekmedikçe başkalarının kaynaklarını sermaye yapıp iş hayatında atılım yapmayalım. Ne kadar görmek istemesek de 14 Aralık’ta Yay burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması parasal konuları bir kez daha çok ciddi bir şekilde masaya yatırıyor. Tutulma anında Venüs’ün Jüpiter ile dansını dikkate alırsak mantıklı ve pragmatik davranırsak bu tutulma vasıtasıyla ortaklaşa gelir giderler konusunda olumlu şartlar yakalayabiliriz.

17 Aralık’ta Satürn’ün Kova burcuna geçmesiyle son 2.5 yıldır sırdandığımız yoğun sorumlulukların çıktısını almaya başlıyoruz ve hemen akabinde 19 Aralık’ta ise şan ve bereket gezegeni Jüpiter’in de Satürn’e öpücük kondurmasıyla kariyer alanımızda yeni fırsatlar açılıyor.

İKİZLER

5 Temmuz’da gerçekleşecek Ay tutulması ile başkalarından gelen kaynaklara bağlı işlerimizde beklenmeyen krizler yaşayabiliriz. Stres ve belirsizliğin yoğun olacağı ay başında lütfen borç alıp verme ve kredi işlerine girmeyelim. Sosyal gruplar ve derneklerle olan iş birlikteliklerimizde yine temkinli oluyoruz keza Mars, Merkür’e artistlik yapıyor. Kişisel çıkarların ön planda olduğu, ortak uyumu yakalamanın zor olduğu günler. 12 Temmuz’da Merkür’ün ileri harekete geçmesiyle bir oh!’ diyeceğiz. Lâkin Neptün uzun zamandır kariyer hanemizde volta atıyor. Güneş’i de yakın markaja aldığı şu günlerde gaza gelip bir iş anlaşmasına imza atlamayalım. Yerimizde duramıyor, ille de birşeyler yapmak istiyorsak 14 Temmuz’da Mars’ın Şiron’a kondurduğu öpücüğü değerlendirelim. Sosyal sorumluluk konularında atılımda bulunmak için güzel günler. Neptün’ün idealist enerjisini bu alanlarda kullanmak mantıklı ve ruha şifa veren türden. Temmuz ortası Plüton hepimizi biraz daraltıyor. Güç sahibi kişilerin yanında kendimizi ifade etmekte zorlanabiliriz. Manipülatif ancak bir o kadar da karizmatik kişiler bir süreliğine ruhumuzu şişirebilir.

20 Temmuz’da gerçekleşecek yeni ay parasal konularda keyifli enerjiler barındırıyor. Ticaret, eğitim, sanat ve bilişim konularında çalışanlar için yeni fırsatlar olası.

Ağustos ayı başına Plüton ve Merkür’ün dalaşıyla başlıyoruz. Kaynaklarımız ve ortaklaşa gelirlere ilişkin stresler yaşayabileceğimiz bu dönemde temkinli olalım. 3 Ağustos’ta gerçekleşecek dolunay ile stresin özellikle uzak çevre ilişkiler, yabancılar ve dış ticaret konulannda gerçekleşeceğini söyleyebilirim. Plüton-Merkür kapışmasının devam edeceği bu günlerde imdadımıza Aslan enerjisi yetişecek. Kendimizi bir anda yakın çevre ile yoğun iletişim trafiği içinde bulacağız. Fikirlerimizi cesurca ifâde ettiğimiz bu günlerde çalışmalarımız verimli olacak. Venüs’ün Yengeç burcuna ayak basacağı 7 Ağustos tarihinden itibaren üç hafta boyunca kadın profiller yolumuzu açabilir. Bu nadide insanların kıymetini bilelim. Malum soyları tükendi!

Eylül başı gerçekleşecek dolunay kariyer hayatımızda bazı bitiş ve yeni başlangıç enerjileri barındırıyor. Venüs’ün 6 Eylül’de Aslan burcuna geçmesiyle satış, pazarlama, reklam ve yayındık, eğitim ve bilişim alanlarında keyifli sürprizler olabilir. Yaptığımız işlerde para kazanmakla kalmıyor yoğun Aslan enerjisiyle keyif de alıyoruz. Özellikle 9 Eylül’deki Güneş-Jüpiter flörtü bu alanlarda parlama potansiyeli barındırıyor. Değerlendirelim! 10 Eylül’de Mars’ın gerilemeye başlaması takım çalışmalarında yaşanması olası çatışmaların habercisi. Mars bize trip ata dursun, Jüpiter 13 Eylül’de ileri harekete geçiyor. Yüzler gülecek. Ortaklaşa kaynaklı işlerde artık rüzgarı arkamıza alıyoruz.

2 Ekim’de gerçekleşecek Koç dolunayı ile çalışma ortamımızdaki iş arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizi ve grup ve dernek üyeliklerimizi gözden geçireceğiz. Bir tur daha arkadaş detoksu yapabiliriz. Jüpiter ve Neptün’ün birbirlerine kur yaptığı 11 Ekim günü önemli iş görüşmeleri için değerlendirilebilinir. Görüşmeleri ayın ortasına kadar yaptık yaptık keza Merkür’ün 14 Ekim’de yılın son retro hareketini yapmasıyla ilişkilerden yana sınavdan geçeceğiz.

Güneş ve Neptün’ün kol kola girdiği 10 Kasım günü yaratıcı alanlarda çalışanlanmız için ilham verici günler. Yer yer Neptün enerjisiyle odaklanmakta zorlansak da ilham verici bir döneme giriyoruz. Yanımızda çalıştırdığımız kişilerle ilgili hayal kırıklığı yaratan durumlara hazır olalım. 27 Kasım ve yakınları ikili ortaklıklarda, özellikle de kadın çalışanlarla problemler yaşayabileceğimiz bir dönem. Fevri hareket etmeyelim. 30 Kasım’da gerçekleşecek Ay tutulması ile kurumsal kimliğimizle ilgili çok çarpıcı gelişmeler olabilir.

9 Aralık civarı kariyer hayatımız ve sosyal statümüzü etkileyecek keyifli teklifler alabiliriz. Haberler ruhumuzu okşasa da Neptün muhteviyatı gereği yanılsama enerjisi barındırdığından işin içerisinde yaratıcı nitelikler yoksa gelen teklif ve desteklere çok bel bağlamayalım. 17 Aralık’ta Satürn’ün Kova burcuna girip Jüpiter ile sarmaş dolaş hasret giderişiyle önümüzdeki iki yıl boyunca yabancılarla olan iş ortaklıkları ve buna bağlı sorumluluklarımız artacak Yoğun seyahat yapmamız gereken bir döneme giriyoruz. 30 Aralık tarihine özellikle dikkat edelim keza Yengeç dolunayı finansal kaynaklar aksını bir anda harekedendirecek. Cebimiz para görüyor.

YENGEÇ

8 Temmuzda Mars ve Merkür kafa kafaya gelecek. Gerek beden dilimiz gerekse sözlerimizle iş ilişkilerinde kırıcı olabiliriz.

12 Temmuzda Merkür’ün ileri hareketiyle sakinleşsek de Temmuz ayı genel itiban ile ilişkiler bakımından zorlayıcı. 20 Temmuz’da burcumuzda gerçekleşecek yeni ayla zihnimizdeki tasarıları projelendirip aksiyona geçebiliriz. 27 Temmuz’da Neptün’ün bir koluna Jüpiter bir koluna Venüs’ü alıp bize caka atmasıyla yabancılarla olan ortaklıklarımızda yine hukuk, eğitim ve medya sektöründe çalışan kişilerle çatışmalar yaşayabiliriz. Yurt dışı yatırımlardan uzak duralım. Bu kadar gergin enerjiler altında çıkış yolu bir bahanesini bulup bol bol sanatsal ve ruhsal çalışmalara zaman ayırmak

Ağustos başında iş hayatında ego savaşlarına dikkat! Yetki sahibi kişilerce baskılandığımızı hissedip bunalabiliriz. Bu sıkılmışlık hali ruhiyesiyle Mars’ın Jüpiter’e ilişmesiyle bol bol harcamaya dönüyor. Merkür’ün 5 Ağustos’ta kıpırdanmasıyla kendi işimizi kurma olasılığına bol bol kafa yoracağız. Becerilerimizi sorguluyor ve paraya döndürmeye çalışıyoruz. Bu dönemde alacağımız iş teklifleri kafamızı daha da bulandırabilir. 13 Ağustos tarihinden başlayarak ayın sonuna kadar Mars dur durak bilmeden önce Plüton sonra Satürn’e meydan okuyacak. Kendi işimizi kurmuyor, olduğumuz yerde duruyorsak kuyruğumuzu altımıza almamız gereken bir dönem. Kimseye kafa tutmayalım. Plüton’un şaha kalktığı 31 Ağustos dolaylarında ciddi gelir getirecek iş fırsatları yakalayabiliriz lâkin bunun için çok köklü bitişler de yapmaya zorlanıyoruz; sıfırdan başlamamız gereken durumlar olabilir.

Kendimizi çok özgün hissettiğimiz Eylül ayı başında sıra dışı duruşumuzla grup çalışmalarında dikkatleri üzerimize çekiyoruz. 6 Eylül’de Venüs’ün para hanemize girişiyle yeni iş teklifleri alabiliriz. Gelirlerimiz artıyor. Mars’ın kariyer evimizde retroya geçmesiyle biz de biraz içe çekileceğiz. Enerjimiz azalıyor. Gerilemenin yaşanacağı iki ay boyunca kariyer hayatımı, özellikle de yöneticimizle olan ilişkimizi gözden geçirelim. Öz eleştiri şart! Kariyerimize ilişkin önemli atılımları Mars retrosu sonrasına saklıyoruz. 17 Eylül’de yeni ayı bir eğitim programına başlama fikrini zihnimize salabilir. Aksiyon alalım.

Ekim başında gerçekleşecek Koç dolunayı ile kariyer hayatımızda sürümcemede kalan konular nedik kazanıyor. Kulağımıza çalan, önce biraz keyifsiz gelen haberlerle rotamızı güncelliyoruz. İlişkilerden yana kendimize öz eleştiri yapmadıkça Plüton’un baskısını üzerimizde hissedeceğiz. Şu bir gerçek ki bu yıl iş hayatında karşımıza kolay profiller çıkmıyor. Güç sahibi, gizli saklı hedefleri olan kişilerle orta yolu bulmaya çalıştıkça kendi duruşumuz ve sınırlarımızla ilgili de önemli farkındalıklara sahip olacağız. Ay’ın son günü grup çalışmalarında yanlış anlaşılmalar ve ani gerginlikler yaşanabilir. Elimizden geldiğince kendimizle başbaşa kalmaya çalışalım.

9 Kasımda Venüs ile Mars’ın ulu orta dalaşı kariyer hayatımızda karşı cinsle olan ilişkilerimizde huzursuzluklar getirebilir. Alınganlıklar, ifade edilmeyen sözler ve takiben birikmiş öfke Mars’ın tetiklemesiyle su yüzüne çıkacak. Ruhsal konular üzerine düşünen, yazan, çizenlerimiz varsa 11 Kasım iş sözleşmeleri başlatmak ve önemli görüşmeler yapmak için harika bir gün. Jüpiter’in Plüton’un koynuna girdiği 12 Kasım günü iş ortaklıklarında çok ciddi parasal kaynaklar sunacak teklifler alabiliriz. 14 Kasım’da Mars’ın ileri hareketiyle kariyer hayatımız tekrardan hareketlenecek. Kasım sonu gerçekleşecek Ay tutulmasıyla kendimizi bir tur daha spekülatif enerjiler altında bulabiliriz. Ofis dedikoduları su yüzüne çıkıyor. Venüs enerjisiyle dikkate bile almayalım.

Aralık ayı güldür güldür geliyor. Koşturması bol bir ay! Kariyerimize ilişkin umut verici, önemli görüşmeler ve anlaşmalar yapabiliriz. Çalışma arkadaşlarımızla olan ilişkilerimiz daha iyimser enerjiler barındırıyor, birlikte keyifli zamanlar geçiriyoruz. 14 Aralıkta Yay burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasıyla çalışma koşullarımızla ilgili büyük değişimler yapacağız.

Iş arkadaşlarımız ve sorumluluğumuz altındaki çalışanların hayadarında önemli dönüm noktaları yaşanabilir. Yeni plan ve projeler başlatmak için güzel ve sağlam bir enerji. 17 Aralıkta Satürn’ün Kova burcuna geçmesiyle başkalarından gelen finansal kaynaklara ilişkin önemli tesderden geçebiliriz. Başkalarının finansmanına çok bel bağlamayalım. Spiritüel konular üzerine kariyer yapmak isteyenler için Satürn’ün bu transiti uzun soluklu, olumlu gelişmelerin habercisi. Pek tabii ki başarı altın tepside gelmeyecek. Satürn’ün dikte ettiği üzere büyük sorumluluklar alıp, planlı programlı hareket etmemiz gerekiyor. Jüpiter bu bu yolculukta vermiş olduğu vizyon, sağduyu ve parasal şanslarla yanımızda olacak.

ASLAN

5 Temmuz’da gerçekleşecek Ay tutulması ile stresli durumları takiben günlük iş hayatımızda dikkat çekici yeni başlangıçlar olabilir. 14 Temmuz civarında yabancı çalışma arkadaşlarımızla olan ilişkilerde sürtüşmeler olası. 15-21 Temmuz arası Güneş’in Satürn ve Plüton’u karşısına almasıyla muallakta kalan konuların olduğu stresli bir dönem. îş hayaunda önümüzü görmekte biraz zorlanacağız. Planlı programlı ilerlemezsek dağılma riskimiz kuvvede muhtemel. 27 Temmuz civarı sanat, yaratıcılık gerektiren konular ve ruhsal temalarla ilgilenen gökyüzü aşıkları için finansal kaynaklar açısından çok şanslı günler lâkin havada esen yoğun Neptün rüzgarıyla kandırılmalara açığız. Yatırımlarımızda dikkadi olalım.

5 Ağustos’ta Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle yakın çevre iletişim ve ticari diyaloglar hız kazanıyor. Kendimizi çok rahat ifade edebileceğimiz Ağustos ayı boyunca satış, pazarlama, bilişim, halkla ilişkiler, yayıncılık, reklamcılık ve dijital alanlarda iç gıdıklayan iş fırsatlarıyla karşılaşabiliriz. Jüpiter’in Mars’la olumlu bağlantı kurduğu bu dönemde coşku ve cesarede aksiyon alalım. 13-16 Ağustos arasında Güneş ve Plüton’u arkamıza alıp iş hayatında ‘ben buradayım’ diyoruz. 19 Ağustos’ta burcumuzda gerçekleşecek yeni ayla bizi hareketlendiren düşünceleri bir yapıya koyup pratiğe geçirmenin tam zamanı. Bu dönemde attığımız adımlar yıl boyunca hayatımızın birçok farklı alanını şekillendirecek. Merkür’ün Başak burcuna adım atağı ayın son haftasında zihnimiz zehir gibi çalışıyor, işi şansa bırakmayıp, ince eleyip sık dokuyacağız.

İş geliştirme ve ticaret alanında faaliyet gösterenlerimiz için bu hafta çok kıymedi, iyi değerlendirelim.

Eylül ayına Güneş ve Uranüs’ün keyifli enerjileriyle başlayacağız. Yaratıcılığımızın yükseldiği bir dönem. Kariyer hayatımızda orjinal fikirlerimizle ortaya çıkabilir, farklı iş projelerine imza atabiliriz. Sorumluluklarımız peşimizi bırakmasa da parasal konulara ilişkin önemli fırsadar yakalayabiliriz. Özellikle Merkür’ün Terazi burcuna geçtiği 5 Eylül dolaylarında insanları etkileme ve ikna becerilerimiz had safhada. Eylül ayının en şanslı günleri hiç kuşkusuz 9 Eylül ve Jüpiter’in ileri harekette olduğu 13 Eylül ve sonrası. Bir süredir ilerlemeyen projemiz varsa Plüton’un da verdiği destekle su gibi akacak. Sadece deniz aşın bölgelerle olan temaslarımız varsa girişim konusunda ihtiyatlı davranalım, iki ay süresince yabancı insanlarla yaptığımız her işte bazı aksaklıklar yaşayabiliriz. Planlanmış iş seyahatlerimiz varsa gecikmeler olası. 17 Eylülde gerçekleşecek Başak yeni ayı finansal kaynaklar evimizde gerçekleşiyor. Yeni ay enerjisiyle bir yanımız güdüsel olarak aksiyona meyletse de, fâzla iyimser düşünüp elimizdeki olanaklardan da olabiliriz. 24-29 Eylül arasında iş arkadaşlarımız, yabancı iş ortaklarımız ve özellikle de sorumluluğumuz altında çalışanlarla önemli iletişim sorunları yaşayabiliriz; duyguların yoğun olduğu bir süreçten geçiyoruz.

Ekim ayı başında gerçekleşecek dolunayda Venüs’ün para hanemizi aydınlatması finansal konulardan yana ilginç gelişmelerin habercisi. Kendi kaynaklarımızı yaratma sürecinde keyif alacağımız bir döneme giriyoruz. Bir yanımız kazandıklarımızı olduğu gibi harcamak istiyor. Tutumlu olalım. Ekim’in ilk üç haftası kariyer hayatımızda genel olarak belli şanslara sahip olsak da abartıya kaçmadan detayları irdelemenin orta vadede faydası olacak. Güneş ve Plüton’un karşı karşıya geldiği 15 Ekim dolaylarında yönetici profilleriyle çatışmalar yaşayabiliriz. Alışık olduğumuz türden ve geçici. Büyütmeyelim.

Kasım başında Merkür’ün ileri harekete geçmesiyle iş hayatımızda yakın çevre temaslarımızda keyifli gelişmeler bekleyelim. Kasım ortasında Mars’ın ileri harekete geçmesiyle enerjimizi doğru alanlara kanalize edeceğiz. Verimliliğimiz artıyor. Yurt dışı temaslı işler, medya, yayıncılık, dış ticaret ve hukuk konularında yaşadığımız aksaklıklar enerjimizi toplamamızla yavaş yavaş çözülüyor.

Kasım sonuna doğru Venüs’ün Akrep burcuna geçmesiyle aile hayanmızda yaşadığımız bazı duygusal stresleri kariyerimize yansıtabiliriz. Uranüs’ün Venüs’ü karşısına aldığı 27 Kasım tarihine özellikle dikkat edelim. Ruhsal konularla ilgilenen ve sanatsal çalışmalar yapanlarımız için 29 Kasım’daki Neptün’ün ileri hareketi olumlu enerjiler salıyor.

Aralık ayı daha çok hobilerimize ve sevdiklerimize zaman ayıracağımız bir dönem olduğundan kariyer hayatımız biraz daha rölantide ilerleyecek. Bu dönemde kariyerle ilgili bir atılımda bulunmak istiyorsak 11 Aralıkta Güneş’in Mars’la flörtünü değerlendirebiliriz.

14 Aralık’ta Yay burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasıyla takım çalışmalarında daha etkin olmaya başlıyoruz. Yeni bir topluluğa üye olmak isteyebilir, kariyerimizle ilişkilendirip bu mecradan da kendimize kaynak yaratabiliriz. Jüpiter ve Satürn’ün kol kola girdiği 21 Aralık tarihi ve sonrasındaki iki yıl boyunca ikili iş ortaklıklarında çok büyük fırsadar yakalayabiliriz. Keyifli iş teklifleri hayatımızda yepyeni bir dönemin başladığını duyuruyor.

BAŞAK

5 Temmuz’da gerçekleşecek Ay tutulmasıyla hobilerimizi kariyere çevirmek için kolları sıvayabiliriz. 8 Temmuz’daki Merkür-Mars atışması aktif çalıştığımız takım arkadaşlarımızla olası gerilimlerin habercisi. 14-21 Temmuz arasına özellikle dikkat edelim keza Satürn, Plüton ve Mars rahat durmayıp ortama manipülatif enerjiler salacak. Her ne kadar var olan duruma sempati duymasak da elimizden geldiğince karşı tarafin duygu durumunu okumaya çalışalım. 20 Temmuz’da gerçekleşecek Yengeç yeni ayının da dikte ettiği üzere bu sürece ne kadar empatik yaklaşırsak çatışma enerjilerini o kadar üzerimizden salacağız.

22 Temmuz’dan itibaren bir ay boyunca iş hayatımızda biraz geri planda kalmayı tercih edebiliriz.

3 Ağustosta gerçekleşecek dolunayla çalışma ortamımızda gizli saklı durumlar su yüzüne çıkabilir. Çalışma şartlarımızla ilgili kafamızda net olmayan konular varsa bu dolunayla birlikte işin aslını öğreneceğiz. Hayatımızdaki rutin sorumluluklarımızın yükünü omuzlarımızda yoğun hissedeceğimiz bu dolunayla birlikte iş arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizi tekrardan gözden geçiriyoruz. Destek değil köstek olanlara mesafe koyalım. 7 Ağustos’ta Venüs’ün Yengeç burcuna geçişiyle gruplarla yapılan işlerden para kazanmayı hedefleyebiliriz. Güneş’in Mars ile arasından su sızmadığı 16 Ağustos günü kendimizi ortaya koyma hususunda çok şanslıyız. 20 Ağustos’ta Merkür’ün Başak burcuna geçişiyle iş ortamında kıvrak zekamız ve iş bitiriciliğimizle dikkat çekiyoruz. Satmaya çalıştığımız bir fikir varsa görüşmeleri ayın son iki haftalık dönemine getirelim derim.

2 Eylüldeki dolunay iş hayatımızda bazı bilinmeyen durumların ortaya çıkması nedeniyle kariyerimize ilişkin bazı net kararlar almamızı gerektirebilir. Anlaşmaları sonlandırabilir, emin olmadığımız iş teklifleriyle ilgili nihai kararımızı verebiliriz. 5 Eylülde Merkür’ün Terazi burcuna geçişiyle kafamızı daha çok finansal kazançlarımız üzerine yoğunlaştıracağız. Gelirlerimizi arttırmaya yönelik bol bol görüşme yapabiliriz. Lâkin başkalarının kaynaklarına çok fazla bel bağlamayalım. Jüpiter’in ileri hareket edeceği 13 Eylül tarihinden itibaren yeteneklerimizi geliştirecek eğitim programlarına ve yine bize keyif veren hobilerimizle ilgili kurs ve atölye çalışmalarına katılmak doğru olur.

Ekim başında gerçekleşen dolunayla parasal konularda hassasiyetlerimiz arayor. Her ne kadar beklenmedik borçlar keyfimizi kaçırsa da Koç enerjisiyle bildiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Venüs’ün 2 Ekim’de ileri harekete geçmesiyle şanslı bir döneme giriyoruz; uzun süredir üzerimizde ağırlığını hissettiğimiz ilişki kaynaklı gerginlikler azalıyor. 9 Ekim civarı yetki sahibi kişilerle olan ilişkilerimizde alttan almaya gayret edelim. Yer yer kendimizi köşeye sıkışmış hissedip ‘imdat!’ diye bağırmak istesek de emin olun, hepsi geçici. Kurumsal çatı altında çalışanlarımız kalan izinlerini Ekim’in ikinci ve üçüncü haftasına serpiştirsin. 28 Ekim’de Venüs’ün Terazi burcuna geçişi maddi konularda ciddi kazanımlar elde edebileceğimiz bir aylık döneme girdiğimizi söylüyor. Merkür’ün düzeldiği 3 Kasım’dan itibaren ışıl ışıl Venüs enerjisini de arkamıza alıp yeni iş başlangıçları için sağlam adımlar atabiliriz; kaygı duymaya artık gerek yok.

Sanada uğraşan ve ruhsal çalışmalar yapanlarımız için Güneş’in Neptün’le flört ettiği 10 Kasım günü ilham verici türden.

Kasım ortasından itibaren zihnimiz canavar gibi çalışıyor. Ticari sağduyumuz yükselecek. Kasım ayı içerisinde Mars’ın ileri hareketiyle ortaklaşa kaynaklara ilişkin sorunların yavaş yavaş rayına girdiğini göreceğiz. 27 Kasım’da Uranüs ve Venüs’ün kanlı bıçaklı olduğunu görüyoruz. Bu güne bilhassa dikkat edelim. Yurt dışı bağlantılı çalışanlarımız iş arkadaşlarından beklenmedik fevri bir tutum görebilir. Bu fevri yaklaşıma biz de misilleme yapmak istiyoruz. Lütfen sakin kalmaya çalışalım. Mümkünse bu güne toplantı, görüşme almayalım.

Aralık ayı ortasında gerçekleşecek Güneş tutulmasıyla iş hayatı-özel hayat dengesini kurmaya ilişkin bir testten geçebiliriz. Kariyerimize çok fazla odaklanıp ailemizi ihmal etmemiz mümkün. 17 Aralıkta Satürn’ün Kova burcuna geçişiyle çalışma hayatımıza ilişkin yepyeni sorumluluklar üsdeneceğimiz iki yıllık bir sürece gireceğiz. Hayat kalitemizi sorguladığımız aralık ayı boyunca çok fazla işe gömülüp sağlığımızı ihmal etmediğimizden emin olalım. 19 Aralık’ta Jüpiter’in Kova burcuna geçişiyle önümüzdek bir yıl yanımıza şansı da alıyoruz. Lâkin bu şans öyle tepeden inmiyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte dönemi. Çok çalışan çok kazanacak.

TERAZİ

Temmuz ayı boyunca Güneş kariyer evimizi aydınlatacak. Tüm farkındalığımızı işimize verdiğimiz bir döneme giriyoruz. Uranüs yaratıcı potansiyelimizi ortaya çıkarmamız için bizi gaza getiriyor. Temmuz başında gerçekleşecek Ay tutulması ailevi konularla iş hayaanı yer yer dengelemekte sıkıntılar yaşayabileceğimizin habercisi. Bu dönemde ailemizi ihmal etmemeye özen gösterelim. Toplum önünde yaptığımız işlerle fark yaratmak istiyoruz. Her ne atılım yapacaksak ayın 12’sine kadar Merkür’ün geri harekette olduğunu ve bazı iletişim problemlerine sebebiyet vereceğini aklımızda tutalım. Sorumluluğumuz altında olan çalışanlarımızla ilişkilerde gözümüze sis perdesi iniyor. Aşırı iyimserlikle yardım ettiğimiz lâkin sonrasında nankörlük gördüğümüz kimselerin varlığı canımızı sıkabilir. Çalışma rutinimizde köklü değişiklikler yapmak istiyorsak, Neptün’ün yarattığı sis bulutunun çözülmesini bekleyelim. Bulanıklık Yengeç burcu yeni ayı ile yavaş yavaş çözülüyor. Aksiyona geçmek için Ay’ın hilal fazına geçeceği 23 Temmuz sonrasını değerlendirelim.

5 Ağustos’ta Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle takım çalışmalarında parlıyoruz. Önemli bir projede liderlik yapmamız gerekebilir. Kendimizi coşkulu duygularla ve etkileyici bir üslupla ifade edeceğimiz bu üç haftalık dönemde gruplarla olan ilişkilerden büyük başarılar elde edebiliriz. Beraber zaman geçirmekten keyif alacağımız, hoş sohbet lâkin egosu biraz şişik kimseler iş arkadaşı çemberimize dahil olabilir. 7 Ağustos’ta Venüs’ün Yengeç burcuna geçişiyle denizaşırı ülkelerden kimselerle olan iletişimden kaynaklı fırsatlar kapıda. Bu dönemde seyahat planları yapabilir, işimizle ilgili tıkanmış hukuki süreçler varsa çıkış yolu bulabiliriz. Özellikle eğitim, turizm, medya ve akademik alanda çalışmalar yapanlarımız için şanslı bir aya girdik. 13-17 Ağustos tarihleri arası Mars rahat durmayacağından iş ortağımız ve patronumuzla ilişkilerimiz pamuk ipliğine bağlı türden.

Eylül başındaki Balık dolunayı çalışma ortamımızla ilgili bazı nahoş durumları gün yüzüne çıkarabilir. Yeni gelişmeler sonrasında çalışma hayatımızın bazı alanlarında belli kapanışlar yapıp yolunuza çok daha hafiflemiş şekilde devam edeceğiz. Güneş’in Neptün’ü karşısına aldığı 11 Eylül günü kafamız bulanık. Enerji olarak biraz dağınık hissedebiliriz. Önemli bir sunum yapmamız gerekiyorsa bu günü es geçelim. 17 Eylüldeki Başak yeni ayı çalışma hayatımızda dönen koridor muhabbederini kulağımıza çalıyor. Spekülatif konulara çekilebiliriz. Lütfen duyduklarımızı tekrar tekrar sorgulayalım. Manipülatif kimselere kulaklarımızı tıkadığımız, sadece iç sesimizi dinleyerek hareket etmemiz gereken bir ay.

Gönüllü işlerde çalışanlarımız, yine topluma hizmet verenlerimiz için ekim ayı başında Venüs’ün Başak burcuna geçişi gerek yaptığımız işten aldığımız keyif gerek ise finansal kaynaklarımız açısından şanslı bir döneme girdiğimizi söylüyor. Plüton’un ileri harekete geçtiği ay başında aile hayatımızda uzun bir süredir devam edip enerjimizi aşağı çeken durumların yavaş yavaş hafiflediğini hissedeceğiz. Zihnen ve bedenen kendimizi işimize daha fazla kanalize edebiliyoruz.

Ekim’in ikinci yarısında Merkür retro harekete geçeceğinden üç haftalık bir dönem boyunca tüm yatırım işlemlerimizi bekletelim. Ayın son günü Boğa burcunda gerçekleşecek dolunay ile geçmişten gelen bir borç canımızı sıkabilir. Ticarede uğraşanlarımızın döviz ve banka işlemlerinde dikkatli olmasında fayda var.

9 Kasım tarihi çalışma ortamındaki kadın-erkek ilişkilerinde ciddi sürtüşmelerin yaşanabileceği bir gün. Atışmalar, anlamsız lafdalaşları çok muhtemel. 12 Kasım’dan itibaren aile ve özel hayatınızla ilgili konularda daha huzurlu bir döneme gireceğimizden buradan aldığımız pozitif enerjiyle kendimizi çalışma hayatında çok daha özgün ve güçlü yansıtacağız. Ay ortası gerçekleşecek Akrep yeni ayı ile kişisel kaynaklarımıza ilişkin bir süredir hayata geçirmek istediğimiz planları realize edebiliriz. Yeni yetenekler geliştirmek istiyorsak bu yeni ay enerjisini kullanmak elzem. 21 Kasım’da Venüs’ün kişisel kazanç evimize adım atmasıyla kendi kaynaklanmızı arttırma hususunda çok şanslı bir döneme gireceğiz.

Aralık ayı bol koşturmacalı! Merkür’ün Yay burcuna geçişiyle özellikle bilişim, halka ilişkiler, ticaret, eğitim, reklam ve yayıncılık alanlarında kariyer yapanlarımız kendilerini bir anda bol görüşme ve toplantı trafiğinde bulabilirler.

Yeni iş ortaklıkları kurma noktasında ikna etmek istediğimiz kimseler varsa Yay enerjisini arkamıza alıp cesaretle yürümek lazım. Ayın ortasında yine Yay burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasıyla ticari faaliyeder canlanıyor. Kendi işini yapanlarımız için kadersel gelişmeler söz konusu. Kariyerimizle alakalı bir eğitim programına başlamak istiyorsak bu Güneş tutulmasından lütfen yararlanalım. Bildiğiniz üzere 17 Aralık’ta Satürn Kova burcuna geçiyor. Hobimiz olan bir uğraşımız varsa mesleğe çevirmek isteyebiliriz. Jüpiter’in Satürn’ün elini tuttuğu 17 Aralık gününden itibaren iki yıl boyunca yaratıcı alanlarda çok şanslıyız. İyi düşünülmüş ve planlanmış, istikrarlı adımlar atmamız durumunda Jüpiter bereketiyle bizi destekliyor.

AKREP

Yakın çevre trafiğimizin kalabalık olduğu Temmuz ayının ilk günlerinde çalışma tempomuz yükseliyor. Uranüs’ten gelen bir gazla yabancı kimselerle ortaklık kurmayı düşünebilir, var olan ortaklıklara yine aynı gazla son noktayı koymak isteyebiliriz. Neyse ki berekedi bir dönemdeyiz. Radarlarımız açık olsun. Yeni iş fırsatları kol geziyor. Ay ortasında Neptün rüzgarıyla bir o yana bir bu yana savrulmaktan enerjimizin dağıldığını hissedebiliriz. Kısa da olsa birkaç günlüğüne izin alıp koşturmacaya es vermek beden sağlığımız için gerekli. Ay ortasında Güneş ve Merkür İkilisi arasında gerçekleşecek sözlü münakaşa kişisel ve ortaklı kaynaklarımızda bazı değişken durumlara sebebiyet verebilir. Temmuz sonunda Güneş’in Aslan burcuna geçmesiyle yurt dışı bağlantılı konularda yeteneklerimizi gösterme potansiyeline sahibiz. Turizm, eğitim, hukuk, dış ticaret ve genel olarak denizaşırı tüm konularda sahneler bizim!

Merkür ve Satürn’ün arasının bozuk olduğu ağustos başında özel hayatımızda bastırdığımız nahoş duyguları çalışma hayatında alakasız kimselere kusabiliriz, iletişim kurarken anda kalmayı ne yazık ki başaramıyoruz. Kendimizi kasmaktan kaynaklı kontrol edilemez duygu patlamaları imajımızı zedeleyebilir. Mars’ın Jüpiter’le ters gittiği 4 Ağustos günü fitili ateşleyeceğiz. Mümkünse bugün kendimizi bir fanusun içine koyup kimseyle ilişki kurmayalım. Yoğun iş temposu sebebiyle iş hayatı-özel hayat sarkacında bir uçtan diğer uca savurulabiliriz. Merkür’ün kariyer evimize girdiği 5 Ağustos itibarıyla herkes susuyor, artık biz konuşuyoruz. Bu ay bizim ayımız sevgili Akrepler. Yüksek irade gücümüz ve sonuç odaklı yaklaşımımıza iş hayaundaki kritik problemlere nokta vuruş çözümler bulacağız. Yöneticilerimiz Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle kadrajlarını bize doğru çevirecek. Bu dönemde lütfen alçak gönüllü olmayalım. Taleplerimizi Aslan burcunun şanına yaraşır şekilde, cesurca yöneticilerimize ifade edelim. 19 Ağustosta gerçekleşecek yeni ay kariyer hayatımızda yeni bir sayfa açıyor. Yıllardır hayalini kurduğumuz beklenen o onay, terfi sonunda gelebilir!

Eylül ayı boyunca kafamızı işe gömeceğiz. Çalışma koşullarımızı tekrardan düzene sokmak isteyebiliriz, bu durum biraz keyfimizi kaçırabilir. 10 Eylül’de Mars geri harekete geçecek ve kasımın ortasına kadar geri hareketine devam edecek. Bu dönemde sorumluluğumuz alunda olan çalışanlarımızla çatışmalar yaşamamız ihtimal dahilinde. Kendimize yakışanı yapıp sükunette kalalım. Eylül ayına dair en olumlu şey 13 Eylül’de Jüpiter retrosunun sona ermesi. İletişim kurmakta zorlandığımız çalışma arkadaşımız ve yöneticilerimiz varsa Jüpiter’in iyimser enerjisiyle en zorlu profillerle dahi orta yolu bulmayı başarıyoruz. Ayın son iki haftası gruplarla olan ilişkilerden yana özellikle büyük şanslar var. Bu dönemde netvvork kuracağımız kimseler kıymetli. 29 Eylül günü çok dikkatli olacağız. Satürn’ün ileri hareketiyle hayatımızda bazı kapanışlar yapmak isteyebiliriz. Mars bizi bir an evvel aksiyona davet etse de lütfen temkinli olalım. Plansız programsız yola çıkmamalıyız.

Ekim başında Plüton’un ileri harekete geçmesiyle yakın çevre ilişkilerimizde hissettiğimiz yoğun baskı azalmaya başlıyor. Plüton muhteviyatında beklenmeyen krizlerle birlikte gelen yeniden yapılanma ve tazelenme enerjilerini barındırır. İş ortaklıklarımızla ilgili yepyeni bir sayfa açmak için kendimizi çok daha güçlü hissedeceğiz. Bir süredir kulağımıza gelen spekülatif haberler artık eskisi kadar rahatsızlık vermiyor. Plüton’un retro olduğu dönemde edindiğimiz kişisel farkındalıkla resme çok daha yukarıdan bakacağız. 14 Ekim’de Merkür’ün son bir tur daha gerilemesiyle iş hayatında alınganlıklar yapabiliriz. Karşı tarafı yanlış anlayıp, kendimizi de bir o kadar hatalı ifade edip, ilişkinin canını okuyabiliriz. 16 Ekim’de gerçekleşecek Terazi yeni ayıyla hayat ritmimizi şöyle bir yavaşlayacak. Kişisel gelişimimiz için bu dönemde bol bol okuma yapalım. Gönüllü işlerde çalışanlarımız için bu yeni ay ruha dokunur güzel işler çıkarmak için uygun dönem.

3 Kasım’da Merkür’ün ileri harekete geçmesiyle iletişim sorunlarının düzelmesini beklesek de Venüs ve Mars’ın çocuk gibi ulu orta kapışması yoğun rekabet içerisine gireceğimiz bir dönemi haber salıyor. Özellikle karşı cinsten çalışma arkadaşlarımızla burun buruna gelebiliriz.

Bu anlamsız gerilimde elbet Neptün’ün de parmağı var. Neptün’ün önümüze indirdiği sis perdesiyle inançlarımızı aşırı idealize ediyoruz. İddialı olacağım darken ayarı kaçırabiliriz.

14 Kasım’da Mars’ın düzelmesiyle kendimizi toparlamaya başlayacağız. 15 Kasım’da gerçekeşecek Akrep yeni ayında Ay bizim için parlıyor. ‘O eksik, bu eksik’ demeden, kervan yolda düzülür hesabı ruhumuzdan geçenleri pratiğe dönüştürmek için artık yola çıkma vakti geldi.

Aralık başında Merkür’ün para hanemizi turlamasıyla finansal kaynaklarımıza dair cesur ve sonuç odaklı adımlar atabiliriz.

Kendi işini yapanlar için Aralık’ın ilk üç haftası önemli iş görüşmelerini planlamak için çok uygun. Ay ortasında gerçekleşecek Güneş tutulması kişisel ve ortaklaşa kaynaklarla ilgili hayatımızda bazı kadersel değişimlerin yaşanabileceğini söylüyor. Bu süreçte bolluk ve bereket gezeni Venüs de yanımızda olacak. İşimizi kurmamız için ek kaynaklar temin edebiliriz. 15 Aralık’tan itibaren üç hafta boyunca gelirlerimizi artırmaya yönelik atacağımız somut adımlar varsa bekletmeyelim derim. Zaten çok büyük olasılıkla biz aksiyona geçmesek bile kadersel olarak iç gıcıklayıcı bazı fırsatlar karşımıza çıkacak.

YAY

Temmuz başında gerçekleşecek Ay tutulması kişisel finansman kaynaklarımızı etkiliyor. Bu dönemde gelir gider dengemiz üzerine bol bol kafa yoracağız. Kişisel yeteneklerimizi gözden geçirip potansiyelimizi geliştirecek çalışma alanları saptayabiliriz. Bir eğitim programlarına başlamak için güzel bir dönem. Başkalarının kaynaklarına ihtiyaç duyuyorsak bu dönemde biraz temkinli olalım; ortaklaşa kaynaklar konusunda bazı krizli durumlar bizi bekliyor olabilir. 14-21 Temmuz arası yöneticimizle olan ilişkimize özellikle dikkat edelim. Kendimizi baskılanmış ve anlaşılmıyor hissetmemiz mümkün. Yaşadığımız baskıların çok muhtemel bilinçaltı sebebi finansal yükümlülüklerimiz. Sorun ne olursa olsun 22 Temmuz itibarıyla Güneş’in Aslan burcuna geçişini bekleyip, Yengeç enerjisini de arkamıza alarak parasal kaynaklarımıza ilişkin kararlı ancak temkinli adımlarla devam edeceğiz.

Ağustos başında gerçekleşen dolunay ile iş gereği bir seyahat programı yapabiliriz. 5 Ağustos’ta Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle dış ticaret, hukuk, eğitim, turizm, medya alanlarında yaptığımız çalışmalarda ele avuca gelir, kaliteli dönüşler alıyoruz. 19 Ağustos’ta gerçekleşecek yeni ayla çalışma hayatında cesaretimiz artıyor. Proaktif olduğumuz bir dönemdeyiz. Yabancı çalışma arkadaşlarımızla dikkat çekici projelere imza atabiliriz. 20 Ağustos’ta Merkür’ün kariyer evimizde ilerlemeye başlamasıyla üç hafta boyunca görüşme trafiğimiz müthiş yoğunluk kazanacak. İkna kabiliyetimizin de yüksek olduğu bu dönemde iş hayatında kafalayamayacağımız kimse yok!

6 Eylül’de Venüs’ün Aslan burcuna geçişiyle yabancı ortaklı işler, medya, yayıncılık, ticaret, eğitim ve hukuk alanlarında güçlü adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Bu alanlardan gelen finansal kazananlarımız olabilir. 10 Eylül’de Mars’ın retro hareketiyle bir aylık dönemde enerjimizin aşağı çekildiğini hissedebiliriz. Ayın ortasında Jüpiter’in düzlüğe çıkmasıyla kişisel kaynaklarımızla ilgili beklenmedik güzel fırsatlar tabağımıza gelebilir.

18 Ekim’de gruplarla ilişkilerimizde bilgimiz dışında seyreden konuların su yüzüne çıkmasından ötürü hayal kırıklıkları yaşayabiliriz. Hayal kırıklıkları beraberinde parasal kayıplar da getirebilir. Ay ortası paramızla ilgili çok ama çok tedbirli olmamız gereken bir dönem. 28 Ekim’den itibaren Merkür gerilediği için iş hayatında önceden yapılan fark etmediğimiz hataları fark edip düzeltmeler yapmamız gerekebilir. Canımızı sıkmadan buralardan kendimize gelişim fırsatları çıkaralım.

Kasım ayı boyunca rölanti takılıp bir süredir aksattığımız işlerimize yoğunlaşacağız. Kasım başından itibaren Merkür’ün ileri harekete geçmesiyle çalışma hayatımızdaki problemlere pratik çözümler buluyoruz. Özellikle 27 Kasım civarında beklenmedik parasal kayıplar yaşayabiliriz. Yine kadın profillerle olan ilişkilerimize dikkat edelim; afra tafralı kimselerle karşılaşabiliriz

Jüpiter’in Kova burcuna geçtiği 19 Aralık itibarıyla; satış, pazarlama, ulaşım, medya, yayıncılık, halkla ilişkiler alanında önümüzdeki bir yıl boyunca büyük başarılar yakalama şansımız var. Güneş’in Oğlak burcuna geçtiği 21 Aralık sonrası parasal konulara ciddi kafa yormamız gerekecek. Kişisel potansiyelimizi ortaya çıkarmak istiyorsak atılacak adımlar için doğru bir dönem. 30 Aralık’ta gerçekleşecek dolunayla geçmişten gelen bir borç önümüze çıkabilir. Başkalarından temin ettiğimiz kaynaklara ilişkin sürümcemede kaldığımız konularda gerilimli durumları takip eden bazı kararlar alabiliriz.

OĞLAK

Temmuz başında gerçekleşecek Ay tutulması kurumsal duruşumuz ve sosyal kimliğimizi başlı başına etkiliyor. Hayata bakış açımızı en baştan sorguladığımız bu dönemde kazandığımız yeni farkındalıklarla hayat yönümüzü değiştirebiliriz. Bu ay Mars ve Merkür’ün edepsizleşmesiyle kendimizi gergin ilişkiler yumağı içinde bulacağız. İletişim sorunlannı çözme becerilerimiz 12 Temmuz sonrası artış gösterse de 21 Temmuza kadar çatışma ortamı varlığını sürdürecek. 22 Temmuz’da Güneş’in Oğlak burcuna geçişiyle ortaklı gelirlerimiz üzerine biraz kafa padatmamız gerekiyor. Bu denklemde şans ve bereket gezegenleri Jüpiter ve Venüs tarafından tam destek alsak da Neptün’ün yanıltıcı enerjisiyle fazla iyimser davranabilir, orta vadede hatalı olacak yatırımlara girişebiliriz. Parayla ilgili konularda ayağımızın yere sağlam basması gereken, Merkür’ün mantığa çağırdığı günler.

3 Ağustos’ta gerçekleşecek dolunay başkalarından elde ettiğimiz kaynaklarla ilgili bazı farkındalıklar yaşatıp bizi bir karar vermeye zorluyor. Hesapta olmayan bazı borçlar nedeniyle keyfimiz kaçabilir. Neyse ki Merkür’ün desteği ile bu beklenmedik duruma pragmatik çözümler bulmayı başaracağız. Dolunayla birlikte odağı kendi öz kaynaklarımızı geliştirmeye vermenin zamanının geldiğini görüyoruz. Bu ay yeteneklerimizi irdeleyip tutkularımızla öpüştürmeli, belirlediğimiz kişisel yetkinliklerimizi geliştirmeye yönelik eğitim, koçluk ve türevi destekler almalıyız.

Eylül başında Merkür’ün Terazi burcuna geçişiyle kariyer hayatında kendimizi özgüvenle ve çok keyifli bir üslupla ortaya koyuyoruz.

Bu ay dikkader bizim üzerimizde. Ortaklı çalışmalardan gelen kaynaklarımızda bu ay artışlar olabilir. Bir süredir arafta kalan işlerimiz varsa beklediğimiz çözümü Merkür’ün desteğiyle buluyoruz. 11 Eylülde Neptün’ün Güneş’le burun buruna gelmesi bizi işle ilgili konularda yanılgılara açık kılıyor. Bu dönemde çalışma hayatımızda karşımıza karizması yüksek, etkileyici profiller çıkabilir. Her kim olursa olsun aşırı idealize edip kendi sınırlarımızdan ödün vermediğimizden emin olalım. Eylül sonunda Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle takım çalışmaları hareketleniyor. İş toplantıları ve davetlerde boy göstereceğiz.

16 Ekim’de gerçekleşecek Terazi yeni ayı ile kariyer hayatımızda kafamızda net olmayan bazı konulara artık yanıt bulacağız, iyimser enerjilerle bir an evvel yeni girişimler yapmak istesek de Merkür’ün retroda olduğunu, an itibarıyla rahat durmadığını haurdan çıkarmayalım. Var olan işlerimizle ilgili temelleri gözden geçirmek, eksikleri giderip daha güçlü temeller oturtmak için doğru dönem.

Kasım başında gerçekleşen dolunay yoğun Uranyen enerjiler içeriyor. Yüksek gerilim hissedeceğimiz ay başında ekip çalışmalarımızda yetki sahibi kişilerle takışabiliriz. Her ne kadar ortamda gerilimli enerjiler aksa da bu dolunayla kendi sahnemizi yaratıp, kişisel imajımızla parlamayı başaracağız. Kasım ortasındaki yeni ay ekip çalışmalarında verimli bir döneme adım attığımızı teyit ediyor. Hayalini kurduğumuz kariyer yolunda bizi destekleyen sosyal gruplarla bu dönemde yollarımız kesişebilir. Ayın son günü Ay tutulmasıyla çalışma hayatımızda bazı taşlar yerinden oynayacak.

Lâkin paniklemeyelim. Tutulma anında Kuzey Ay düğümü bize göz kırptığından kendimizi gerçekleştirme yolculuğunda doğru yerde olduğumuzu söyleyebilirim.

Aralık ayında iletişim trafiği duruluyor. Bütün yıl çalışmanın verdiği yorgunlukla artık kendimize dönme vakti. İç sesimizi dinlerken 2021 için kariyer hedeflerimizi de gözden geçiriyoruz. Ne kadar doğru yerde olup olmadığımıza karar vereceğimiz br ay. Mars zaman zaman bizi hırslandırmaya çalışsa da bu ayı biraz rölanti geçirelim. 17 Aralıkta Satürn’ün Kova burcuna geçişiyle sorumluluklarımızın armğı, finansal konularda çok planlı ve programlı gitmemiz gereken iki yıllık bir döneme giriyoruz.

KOVA

Temmuz ayına çalışma hayatımızda orjinal bir gelişme ile başlayabiliriz. Teknolojiyle iş yapanlarımız için temmuz başı keyifli enerjiler barındırıyor zira yaratıcı potansiyelimizi açığa çıkarmak için ortam müsait. 5 Temmuzda gerçekleşen Ay tutulması günlük çalışma rutinimizle ilgili bazı kadersel değişimlerin sinyalini veriyor. Süreç çok kadersel olduğu için olay ve durumlan fazla kişiselleştirmeyelim. Akışta olmamız gereken bir dönemdeyiz. Keyifli ortaklık tekliflerine açık olalım. Temmuz ayı genel olarak belirsizliklerin yoğun olduğu bir ay olsa da 20 Temmuzdaki yeni ay enerjisiyle birlikte Merkür’ün arkamızı sıvazlaması duygu ve düşüncelerimizi dengelemek için fırsat yaratıyor; bu dönemde pratik olalım, odağımızı kaybetmemeye dikkat edelim.

5 Ağustos’tan itibaren çalışma hayatımızda ikili diyaloglar ana gündemimiz. Venüs 7 Ağustos-6 Eylül arası ilişkilerden yana yüzümüzü güldürüyor. Sadece 13 Ağustos civarı ticari ilişkiler açısından işler pek umduğumuz gibi gitmeyebilir. Öncesi ve sonrası birkaç gün herhangi bir anlaşma yapmak fazla cüretkar olur zira arafta kalan durumlar olabilir. İşimizi finanse etmek için borçlanmayı düşünüyorsak 20 Ağustos-5 Eylül arasını değerlendirebiliriz.

Eylül trafiği yoğun görünüyor. İşimiz gereği bol bol seyahat etmemiz gerekebilir. 2 Eylülde gerçekleşecek Balık dolunayı ile parasal konular açısından hassas bir dönem bizi bekliyor. Bir süredir bu konuda disiplini elden kaçırmış olabiliriz lâkin bu ay cebimize akrep yuva yapabilir. Al-ver dengesini çok iyi kurmamız gereken bir dönem. Yaratıcı çalışmalar yapanlarımız için Neptün bu aralar ilham verici. 5 Eylülde Merkür’ün Terazi burcuna geçişiyle yabancı ortaklı işlerimiz harekedenebilir. 27 Eylül’de Merkür kariyer alanımıza ayak basacak, iş hayatında fikirlerimizi cesurca ifade etmenin tam zamanı!

Ekim başında gerçekleşecek Koç dolunayı kendi işini yapanlarımıza güzel enediler bahşediyor ancak ortaklıklar hususunda daha ihtiyatlı davranmamız gereken bir dönem:

Ticari faaliyetlerimizle ilgili hassas durumların söz konusu olacağı bu dolunayda Şiran’la Ay’ın çok yakın münasebeti iş ortaklıklarımıza ilişkin yaralanmalara gebe. Yara almaktan kurtulmak ya da yaraları sarabilmek pek tabii içimizdeki Koç enerjisini dışan çıkarmaktan geçiyor; içimizdeki o savaşçı ruhu, Şiran un bilgeliğiyle birleştirelim, oyunu kuralına göre oynayalım. Taktiksel davranmamız gereken bir dönem. 14 Ekim’de Mars’ın Güneş’e kafa tutması bizi öfke nöbetlerine çekebilir, kendimizi kaybetmeyelim. Kariyerimize ilişkin kararlarımızı 16 Ekimde gerçekleşecek Terazi yeni ayı sonrasına bırakalım. Yeni ayda haritamızın tepesine outran Merkür’den aldığımız gazla iş hayatında özellikle yöneticilerimizle olan ilişkilerimizde arzularımızı net ve kendinden emin bir şekilde aktaracağız. Yeni iş tekliflerine açık olalım. Yine yabancı ülkelerden kimselerle yeni iş ortaklıklarına pek hevesli olabiliriz. Özellikle 28 Ekim’de Venüs’ün de Terazi burcuna geçişiyle bu alandan bol para kazanabiliriz. Seyahatlere hazırlıklı olun!

Venüs enerjisine sağlık, kasım ayında havamızı buluyoruz. Genel olarak çok iyimser ve olumlu enerjilerin yüklü olduğu bu ayda özellikle Mars’ın ileri harekete döndüğü 14 Kasım günü ağırlıklarımdan kurtulmaya başlayacağız. Çalışma arkadaşlarımızla adını koyamadığımız içimizi kemiren anlamsız gerilimler neyse ki çözülmeye başlıyor ancak bizden ya da karşımızdakinden son bir fevrilik daha gelebilir farkındalığımızı kaybetmeyelim. Lâkin 15 Kasımda gerçekleşecek Akrep yeni ayı ile kocaman bir oh diyeceğiz. Yeni ay anında Yay yükseliyor ve şans noktasıyla flört halinde. Evvela gruplarla olan çalışmalardan yana şansımız yüksek. Yine çalışma hayatımıza ilişkin gelirlerimizde olumlu kıpırdanmalar mümkün. Zirveyi Venüs’ün Akrep burcuna girdiği 21 Kasım günü ve bunu takip eden üç hafta boyunca göreceğiz. Bir türlü açılmaya çekindiğimiz yöneticilerimize taleplerimizi dillendirme vakti. Bu dönemde kariyer hayatımızda bol bol network kurmaya özen gösterelim. Sosyal toplantılar, iş yemeklerini boş geçmeyelim. Özellikle ruha dokunan, hayatın soyut yanlarına kıymet veren iş alanlarına çekilenlerimiz için yolculuk başlasın!

17 Aralık’ta Satürn’ün burcumuza geçişiyle önümüzdeki iki yılın temelini atmaya başlayacağız. Yeni bir biz doğuyor. Bu yolculukta Jüpiter’de bir yıl boyunca bize eşlik edecek ve yalnız bırakmayacak. Astrolojide Jüpiter’in enerjisinden daha keyifli, daha çok insanı büyüten ve geliştiren bir enerji yok. Evrenden adeta torpilimiz var. Kıymetini bilelim. îşimiz gereği tası tarağı alıp yer değiştirebiliriz.

Kendi kimlik tanımımızla ilgili bol bol kafa patlatacağımız bir dönem. Kendimizi bulma yolculuğunda Jüpiter en yakın arkadaşımız olsa da işi sağlama bağlamak isteyenlerimiz Satürn’ün sarsıcı enerjisini akıllarında tutup koçluk/mentorluk desteğine ihtiyaç duyabilirler.

BALIK

Temmuz başında Satürn’ün Oğlak burcundaki retro hareketi takım çalışmalarında sorumluluklarımızı artırabilir. Grupla beraber çalışmanın ağır yükü altında ezilebilir, kendimizi bir anda başkalarının yapması gereken işleri yapıyor halde bulabiliriz. 5 Temmuz’da burcumuzda gerçekleşecek Ay tutulmasının da ateşi körüklemesi kendimizi ruhen de baskılanmış ve köşeye sıkışmş hissettiriyor. Bu süreçte yaşadıklanmız kariyer hedeflerimizi tekrar gözden geçirmemizi gerektirecek. Çalışma arkadaşlarımızla yaşadığımız sürtüşmeler Merkür retrosu kaynaklı alınganlıklarla daha da tetikleniyor. 12 Temmuz’da Merkür’ün ileri harekete başlamasıyla kendimizi ikili ilişkilerde çok daha rahat ifade edeceğiz.

Ağustos ayında gerçekleşecek dolunay ile çalışma hayatımızda bilgimiz dahilinde olmayan bazı gerçekleri öğrenip keyfimiz kaçabilir. Sıradan ofis dedikoduları bunun bir parçası. Fazla kulak asmadan kendimizi günlük iş rutinimize veriyoruz. 19 Ağustos’ta gerçekleşecek yeni ayda Aslan burcu yükseliyor ve çalışma hayatımızı aydınlatıyor. Çok sanslı olduğumuz bu iki hafta boyunca önerim fikirlerimizi karşı tarafa ifade ederken iddiayı abartmayalım. Başak enerjisiyle eleştirinin dozunu kaçırabiliriz.

Nokta vuruşunu 2 Eylülde gerçekleşecek Balık dolunayında koyuyoruz. Gizli saklı belli durumlara vakıf olacağımız bu dönemde ilişkilerimizi saran yabani odarı temizlememiz şart. Mecburen yüzyüze baktığımız kimselerle olan ilişkilerimizde Satürn ve Plüton’un çimdiğiyle dizimizi kırıp oturuyoruz. 10 Eylül’de Mars da gerileyeceğinden fiziksel olarak da modumuz düşebilir. Enerji gerektiren projeleri 14 Kasım sonrasına bırakmaya çalışalım. Yine harcamalarımızı sınırlı tutmamız gereken bir döneme giriyoruz. Yatırım, iş ortaklığı, kredi gibi girişimler sorun çıkarabilir. Parasal konularda rölantide bekleyelim. 13 Eylül’de Jüpiter’in ileri harekete geçmesiyle gruplarla olan ilişkilerde yavaş yavaş düzlüğe çıkacağız. 27 Eylül’de Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle akademik çalışmalar, turizm, medya, satış, pazarlama işleri ve spiritüel konularda fırsatlar yakalayacağız.

2 Ekim’de gerçekleşecek dolunay ile kişisel kaynaklarımız ve ortaklı gelirlerimizde beklenmedik gelişmeler olabilir. Uzun süredir beklediğimiz bir finansmanı sonunda elde edebiliriz. 14 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında Merkür retro olacağından özellikle işimizle ilgili yasal bazı problemlerle karşılaşabiliriz. Akademik alanda çalışanlarımız süreçte bazı yavaşlamalar olduğunu hissedebilirler. Yurt dışıyla çalışıyorsak iletişim kanallarında bazı tıkanmalar yaşanabilir. Anlaşma ve türevi yazı işlerimizi 4 Kasım sonrasına öteleyelim.

31 Ekim’de gerçekleşecek Boğa dolunayı parasal konularda tadımızı kaçırabilir. Finansal konularda Uranyen enerjilerle istikrarsızbir süreçte olduğumuzu farkedebiliriz. Kaynaklarımızı yeniden yapılandırmak, farklı finansman olanakları aramak mantıklı olabilir.

3 Kasım’da Merkür’ün düzelmesiyle beraber şöyle bir nefes alacağız. 9 Kasım’da karşı cinsten çalışma arkadaşı veya yöneticimizle yaşayacağımız kısa süreli gerginlik çalışma şevkimizi kırsa da Jüpiter’in Plüton ile kol kola girdiği 12 Kasım sonrası kendimizi çalışma hayatında çok daha güçlü hissedeceğiz. 14 Kasım’da Mars’ın da düzelmesiyle birlikte parasal konularda da bir rahatlama dönemine giriyoruz. Ay ortasında gerçekleşecek Akrep yeni ayıyla önümüzü görmeye başlayacağız. Yabancı ortaklıklı işlerde beklenmedik çok keyifli fırsatlar söz konusu. Radarlarımız açık olsun. Kariyer yolculuğumuzu desteklemek adına almak istediğimiz sertifikasyon varsa bu iki haftalık dönemi iyi değerlendirelim. Ayın son günü gerçekleşecek İkizler burcundaki Ay tutulması iş ve özel hayat dengemizi zorlayabilir. Ailemiz ve evimizle ilgili duygusal olarak bizi etkileyen temalar ister istemez iş yaşamımıza yansıyor. Akışta olmaya çalışalım.

1 Aralık’ta Merkür’ün Yay burcuna geçişiyle dur durak bilmeden çalışacağımız bir aya giriyoruz. Yöneticilerimiz ve yetki sahibi kişilerle önemli diyaloglar içerisinde olabiliriz. Yay enerjisiyle parlıyoruz, gözler bizde! Bu dönemde network kurduğumuz kişilerin kariyerimizde orta vadede önemli etkileri olabilir. 9 Aralık’ta Neptün’ün Güneş’le zıtlaşması aldatılma enerjilerini beraberinde getiriyor. Gerek Neptün’ün gözümüzün önüne indirdiği sis perdesi, gerek iyimser Yay enerjisiyle kişi ve durumları görmek istediğimiz gibi görebiliriz.

14 Aralık’ta Yay burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ile sis perdesi ortadan kalkıyor ve tüm açıklığıyla kariyer hayatımızda manevra alanımızı ve etki potansiyelimizi görüyoruz. Kariyerimizde sağlam adımlarla hareket edeceğimiz, parladığımız yepyeni bir devreye giriyoruz. 17 Aralık’ta Satürn’ün Kova burcuna geçmesiyle uluslararası kariyer fırsatlarına önümüzdeki iki yıl boyunca çok açık olacağız. Satürn omuzlarımıza büyük bir sorumluluk yığsa da Jüpiter’den aldığımız çok olumlu destekle özellikle 2021 yılı boyunca yabancılarla olan iş ilişkilerinde başarı rüzgarları estireceğiz. Keyfini çıkaralım!

IŞIL ONAY

@astro.metis

KİMDİR?

ROBERT KOLEJ, ODTÜ SİYASET BİLİMİ LİSANS VE İTÜ EXECUTIVE MBA PROGRAMLARINI BİTİREN IŞIL ONAY, KARİYER HAYATINDA, UZUN YILLAR ULUSLARARASI BÜYÜK MARKALARDA İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRLÜĞÜ VE DİREKTÖRLÜĞÜ YAPTI. BİR ÇOCUK ANNESİ OLAN ONAY, LİSE YILLARINDAN BU YANA ARKA BAHÇESİ OLAN ASTROLOJİYİ ANNE OLDUKTAN SONRA EĞİTİM HAYATINA TAŞIMIŞ VE YOĞUN BİR PROGRAM SONRASI HAKAN KIRKOĞLU’NUN GÖKLERİN BİLGELİĞİ OKULU’NDAN MEZUN OLMUŞ. IŞIL ONAY AYNI ZAMANDA PROFESYONEL ASTROLOJİ ORGANİZASYONU (OPA) ÜYESİ.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir