Astrolog Hande Kazanova, 2021’i finansal açıdan yorumladı

Astrolog Hande Kazanova, 2021’i finansal açıdan yorumladı

BURÇLARA ilişkin yorumlarını paylaşan Hande Kazanova’ya, ister terazi olsun ister aslan herkesi yakından ilgilendiren parasal konuları danıştık. Kazanova, vermiş olduğu bilgilerin kesinlikle bir yatırım tavsiyesi olmadığını, tamamen kendi astrolojik çalışmaları neticesinde verilen bilgiler olduğunu vurgularken, yükselen yatırım araçlarına ilişkin yorumlarını da paylaştı. Kazanova’ya göre 2021 yılında yine altın en sağlam yatırım aracı olarak öne çıkıyor. Bitcoin ve türevleri ise yükselmeye devam ediyor.

DEĞERLİ METALLER YÜKSELİŞTE

Ocak ve Haziran 2021 tarihlerinde altının yıldız yatırım aracı olabileceğini belirten Kazanova, krizleri fırsata çevireceğimiz harika bir yıl dileği ile şu bilgileri verdi: “Ocak sonu ve Şubat yeni ayıyla birlikte değerli metallerde artış, gümüş, paladyum ve platinde önemli çıkışlar devrede olabilir. 2021 kripto paraların iyice görünür olduğu ve tercih edileceği yıllardan biri olacak. Bitcoin haritasında 21 Aralık tam da Merkür ve Jüpiter’inin üzerinde kavuşum halinde. Önümüzdeki 20 yıllık dönemde bu tarz para sistemlerinin, kripto paraların önem kazanacağım, özellikle bitcoin ve diğer türevlerinin önünün açık olduğunu söyleyebilirim. Mart sonu ve nisan aylarında, mayıs sonu, haziran aylarında bitcoin ve kripto paralarla ilgili bir güvenlik açığı veya sıkıntı devrede olabilir.”

ÜÇ ÖNEMLİ TARİHE DİKKAT

Dünya ve finansal astrolojisinde çok önemli olarak kabul edilen Satürn-Uranüs İkilisinin 2021 yılına damgasını vurabileceğini dile getiren Kazanova, bu iki gezegen arasındaki ilişkinin yansımalarını şöyle yorumladı: “Döngüleri incelediğimizde bu ikilinin finans alanıyla büyük bağlantısı var. Ekonomik aktivitelerle özellikle üretimdeki yatırımlarla bağlantılı olduğunu biliyoruz. Bu ikili 2021 yılı içinde tam üç kez birbirlerine kafa tutacak. 17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık tarihleri ve bu tarihlere yakın zamanlarda büyük olaylara açık olmak gerekecek. önemli krizler, pandemi süresince göz ardı edilen konular, ekonomik daralmalar, küçülmeler iyice açığa çıkmaya başlayabilir. Toplumlar üzerlerinde oluşan baskıya karşı çok çabuk tepki verebilirler. Aşıya, yeni sağlık düzenlemelerine, teknolojik ilerlemelere başkaldırışlar da oluşabilir.”

FİNANSAL YÖNDEN TEST EDİLECEĞİZ

Satürn-Uranüs İkilisinin döngüleri incelendiğinde bu ikilinin finans alanıyla bağlantısının görüldüğünü aktaran Kazanova, bunun yansımalarını şöyle anlattı: “Bu ikilinin ekonomik aktivitelerle, özellikle üretimdeki yatırımlarla bağlantılı olduğunu biliyoruz.

Bu ikilinin üçüncü çeyreğinde likidite krizinin arttığını görüyoruz. Finansal serbestliğin 1988 yılında artmasıyla birlikte Kasım 2008 de başlayan kriz, Nisan-Temmuz 2010 yılına kadar tüm dünyayı etkilemişti. Portekiz, Yunanistan, Fransa büyük bütçe açıklarına ulaşmıştı. Yunanistan’ın borç krizi karşısında Avrupa’da tüm bankalar uyarılmış, finansal denetimsizliğin artmasının sonucunda birçok önemli bankanın desteklerle ayakta kalması söz konusu olmuştu, işte şimdi tam da bu son sahnede ve çeyrekte finansal yönden test edileceğiz.

Mücadele alanı bu noktadan gelecek çünkü 2020’nin son çeyreğinde Satürn, kendi dispozitörü (bir diğer gezegeni dizen, düzenleyen gezegen) olan Uranüs’le dik açı içinde olacak. Yani finansal yönden üretimdeki yatırımların zorlandığı, bütçe açıklarının arttığı, üretimdeki sıkıntılar nedeniyle işsizliğin daha artacağı, kendimizi finansal olarak güvende hissedemeyeceğimiz aşırı oynak bir zemin üstünde olacağız. Ekonomide sabitlik ve istikrarı sağlamak zor olacak.” Burcunuza göre 2021’de iş hayatınız nasıl şekillenecek?

Paranızı tutmaya gayret edin

2021’de işten elde edilen gelirleriniz artabilir, başka alternatif işlerinizi hayata geçirebilir ve geleceğinize yönelik planlarınızı devreye sokabilirsiniz. İş anlamında yenilikçi, sizi ileriye götüren fırsatlar, bulunacağınız yerlerde veya online mecralarda tanışacağınız insanlar sayesinde oluşabilir, önemli bir finans girişimi 20 Ocak civarı devrede olabilir. Bu sene tutulmalardan aldığınız etkilerle satış, reklam, pazarlama ve tanıtım alanlarınızda, online mecralarda daha çok iş yapabilirsiniz. 17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık tarihlerinde dikkatli olun. Maddi konularda zorlanabilirsiniz. Girişimlerinizi bu tarihlere denk getirmeyin. 14 Nisan’dan itibaren üç hafta boyunca gelirlerinizi arttıracağınız bir döngü içinde olacaksınız. 23 ve 24 Nisan tarihlerinde haneye gelecek beklenmedik bir para girişi sizi mutlu edebilir ama bu parayı tutmaya özen gösterin, çünkü 25 Nisan civarı bu para geldiği gibi gidebilir. Temmuz başı dikkatli olmanız gerekiyor, özellikle borsada yatırım yapıyorsanız ya da riskli alanlarda iş görüyorsanız. 1-4-7-8 Temmuz tarihleri bu anlamda sizi zorlayabilir. 1-2 Ağustos, 4-7 Ağustos tarihlerinde de dikkatli olmaya özen gösterin. Ekim ayında kendinizi riske atmayın.

Değişimler fırsat getirecek

2021’de işve kariyerde başarılı işler çıkartacaksınız. Ne işle uğraşırsanız uğraşın bu yıl yenilikçi, farklı şanslar yakalayabilirsiniz. İş alanlarınızdaki büyük değişim ve dönüşümler size büyük fırsatlar yaratacak. Bu dönem hem şanslı olduğunuz hem de test edileceğiniz bir dönemi işaret ediyor. Üzerinizde bazı zamanlar baskı hissedecek, bazı zamanlar işlerin nasıl yoluna girdiğine inanamayacaksınız. Bu sene tutulmalar para hattında gerçekleşiyor. Bu nedenle 26 Mayıs, 10 Haziran, 4 Aralık tarihleri parasal anlamda hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. 31 Ocak itibarıyla kariyerinizde bazı durumları tekrar tekrar ele almak zorunda kalabilirsiniz ya da daha önce beraber çalıştığınız insanlarla yeniden çalışabilirsiniz. 30 Mayıs-22 Haziran arasında maddi konularda önemli kararlar almayın. 17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık’ta dikkatli olun. Ekonomik türbülanslar devrede olabilir. Hem kariyerinizde hem de özel hayatınızda bu zorlukları deneyimleyeceksiniz. 4 Mart’tan sonra parasal konular çok hızlanabilir. 14 Mayıs’tan sonra işten kazandığınız gelirlerinizi artırabilirsiniz.

Ortaklıklarınızı gözden geçirin

2021’de gelişiminizi medya, yabancılarla yapılacak işler, ticaret, ithalat, ihracat, yayıncılık, hukuk, medya, iş seyahatleri, eğitmenlik, eğitim, deniz aşırı ülkelerle girişilecek ticaret, turizm sektörlerinde artırabilirsiniz. Bu sene ortaklı işlerden ziyade kendi başınıza ilerleyeceksiniz. Ortaklarınız varsa kurduğunuz bağlantıları gözden geçirebilirsiniz.

14 Mayıs’tan sonra kariyerinizde hızlı açılımlar var, Temmuz sonuna kadar istediğiniz fırsatlar karşınıza gelecek. 23 Nisan’dan sonraki bir buçuk ay boyunca parasal getirileriniz hızlanırken, yatırımlara, neler yapılması gerektiğine odaklanacaksınız. Aile ve eviniz için parasal harcamalar artacak. Emlak alım-satım, kiralama gibi işleriniz varsa 23 Nisan’dan sonraki dönemde harekete geçebilirsiniz. 13 Ocak’taki Yeni Ay parasal konularda önemli adımları karşınıza getirecek. Bu Yeni Ay’da bir borçla ya da ödemeyle uğraşabilirsiniz, ödemelerle ilgili konuları yeniden yapılandırabilirsiniz. Mart ayı sizin için çok önemli, kariyerinizde hızlı gelişmeleri yaşayacağınız bir dönem. 17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık tarihlerinde işinizle ilgili konularda beklenmedik olaylara açık olun.

Yakaladığınız fırsatları kaçırmayın

Maddi alanlarda, kredi, faiz, vergi, sigorta, muhasebe alanlarınızda yenilikçi, farklı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Partnerinizin veya ortağınızın hayatında güçlü gelişmeler yaşanabilir. 2021’de yapacağınız işbirlikleri bütçenizi koruyacak ve daha rahat hareket etmenizi sağlayacak. Bu yıl maddi konuları yeniden yapılandıracaksınız, önemli bir borcun altına girebilirsiniz, kredi ya da vergiyle uğraşabilirsiniz.

Bir yandan bu anlamda çok güzel şanslar elde edeceksiniz, diğer yandan da neler yapabileceğinizi çok net bir şekilde göreceksiniz. 30 Ocak ve 21 Şubat tarihleri arasında bir borcun altına girmeyin. 11 Şubat Yeni Ayında mirasla ilgili bir sonuç elde edebilirsiniz. Boşanma söz konusuyla nafakayla ilgili olaylar sizin lehinize sonuçlanabilir. Bu yıl tutulmalar iş alanlarınıza işe bakış açınızı değiştirecek. 26 Mayıs-10 Haziran-4 Aralık tutulmalarında iş alanlarını yeniden düzenleyecek, önemli olaylar ve açılımlar yaşayacaksınız. 17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık tarihlerinde sosyal çevrenizle beraber yapacağınız organizasyonlarda parasal konularda dikkatli olun, bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Haziran sonunda altın, döviz gibi alanlarda kazançlarınız yüksek olacak. 1 -4-7-8 Temmuz ve 1 -2-4-7 Ağustos maddi yönden zorlanabilirsiniz. Ayağınızı yorganınıza göre uzatın.

Sosyal çevreniz hareketlenecek

2021’de ortaklaşa yapılacak işlerde önemli anlaşmalar, kontrat ve sözleşmeler devrede olabilir. Orijinalliğinizi ve yaratıcı alanlarınızı destekleyecek ortaklıklar peşine düşeceksiniz. Teknoloji, dijital alanlar, online mecralar ve toplumsal konular hayatınızda önem kazanıyor. Bu sene emlak, arsa, arazi alım-satım, kiralama ya da maddi konularda neler yapılması gerektiğiyle ilgili çok güçlü, kararlı ve hedefe yönelik olacaksınız. 20 Temmuz’a kadar bu alanlarınızda kararlarınız öne çıkabilir. Ocak ayı iş alanlarınızda sizi destekliyor. 20 Ocak’ta önemli bir iş fırsatı karşınıza gelebilir. Tutulmalar sosyal çevrenizi hareketlendirecek. Yeni tanışacağınız insanlardan çok önemli bilgiler ve açılımlar elde edeceksiniz. 30 0cak-19 Şubat arası maddi konularda biraz daha dikkatli olmanız gereken bir dönem. 14 Mayıs’tan Temmuz ayı sonuna kadar, ortak parasal konularda iyi kazançlar sağlayabilirsiniz. 13 Mart sizin için çok önemli, parasal konularda hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. 27 Şubat dolunayında maddi konularda önemli kararlar karşınıza gelecek. 7-21 Eylül arası maddi konularda hızlı çözümler alacağınız tarihleri temsil ediyor. 17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık tarihlerinde, temmuz bası ve ağustos basında ortaklı islerinizde, girişimlerinizde sorunlar ve ayrılıklar yaşayabilirsiniz.

Önünüze yeni kapılar açılabilir

İş değiştirmek, sağlam bir işe başlamak, doğru projelere dahil olmak ve kendinize uygun işi seçmek için kolları sıvayabilirsiniz. 2021 ’de çok çalışacak, işsiz kalmayacak, kendinizi meşgul etmenin, yeni iş fırsatlarını hayatınıza katmanın yollarını bulacaksınız. İş hayatınızda daha iyi organize olacak, daha sistemli olmayı başaracaksınız. 14 Mayıs’tan itibaren yaz ortasına kadarki süreçte ortaklı işlerde destek göreceksiniz. Bu yıl kariyerinizi şekillendirdiğiniz bir yıl, tutulmalar kariyer ve iş alanlarını tetikliyor. 10 Haziran’daki tutulma önünüzde yeni kapıların açılmasını sağlayabilir. Yılın ilk 6 ayında Vesta’nın sizin burcunuzda hareket etmesi hırslarınızı artırabilir. Kararlı ve hedefe yönelik olacaksınız, başarıya giden yolu bulacaksınız. Her alanda kendinize ve yapabileceklerinize olan inancınız çok yüksek olabilir. Ocak ayı döviz, borsa gibi işlemler için birçok fırsat sunacak ama 31 Ocak-19 Şubat tarihleri arasında iş alanlarında bazı konuları yeniden ele almak zorunda kalabilirsiniz. Ağustos sonu ve Eylül aylarında kazançlarınız . yüksek olacak.

Dijital alanlarda kendinizi gösterin

Yeni yılda risk içeren işlerinizde, sanatsal veya kreatif alanlarda, hobilerinizde özgün ve ilerici yönlerinizle konuşulabilirsiniz. Dijital alanlarda kendinizi gösterebilir, online eğitim konularınızı, danışmanlık alanlarınızı hızlandırabilirsiniz. Borsada yatırım yapmak, dövizle ilgili alanların üzerine düşmek size kazandırabilir. 14 Mayıs’tan sonra Temmuz ayı sonuna kadar iş hayatında çok büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz. 20 Ocak’ta önemli bir parasal sorumluluk devrede olabilir. Bu dönem aynı zamanda ortaklarınızın ya da eşinizin parayla ilgili konuları barındıracak.17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık tarihlerinde bir borcun altına girmemeye özen gösterin. Bu sene yurtdışı bağlantılı işlerde, yabancılarla yapılacak her türlü girişimde şans sizden yana ama yeniliklerden ziyade daha önce konuşulmuş işlerin peşine düşmeniz gerekiyor. 27 Nisan’da parayla ilgili bir iş çözülebilir. 11 Mayıs’ta maddi konularda önemli girişimler devrede olacak. 21 Temmuz ve sonrasında kararlı ve hedefe yönelik olacaksınız, başarıya giden yolu bulacaksınız. Her alanda kendinize ve yapabileceklerinize olan inancınız çok yüksek olabilir. 21 Eylül’den sonra para kazançlarınız artmaya başi iyor.

Emlak ve mimarı işlerde kazançlısınız

2021 yılında emlak alım satımından kazanç sağlayabilir, istediğiniz bir ev varsa hayallerinize kavuşabilirsiniz. Gayrimenkulde farklı, özgün evlere yatırım yapmayı isteyeceksiniz. Eviniz, tarlanız, bir araziniz, toprakla bağlantılı işlerinizde önemli uğraşılar, şanslar ve dersleriniz devrede olabilir. Yenilenme, renovasyon, mimari işlerle uğraşılarınız varsa, dekorasyona dayalı bir işle uğraşıyorsanız bu sene bu alanlardan kazançlar yakalayabilirsiniz. 14 Mayıs’tan sonra kendinizi fazla risk içeren işlerin içinde bulabilirsiniz. Borsada yatırım yapmak, döviz alım-satım gibi işlere girişmek için 14 Mayıs ve sonrasını değerlendirebilirsiniz. Bu sene tutulmalarla maddi kazançlarınıza odaklanacaksınız. 1-4 Temmuz ile 1-2 Ağustos tarihlerinde kariyerinize dikkat edin. 21 Eylül’den sonra kararlı ve hedefe yönelik adımlarınız ön plana geçecek. 19 Kasım civarı bir para işiniz canınızı sıksa bile sonrasında yüzünüz gülebilir. 17 Şubat-15 Haziran- 24 Aralık tarihlerinde ortaklı işlerinizde sıkıntı ve sorunlar oluşabilir. 04 Aralık’taki tutulma elinize para geçmesine neden olabilir.

Ortaklı işlere ve işbirliğine açık olun

donanım, yazılım, sosyal medya, öğrenim, yazım, alanlarınızda özgün, farklı hareket edebilir, sistemli ve yenilikçi yapınızla bu alanlarda çeşitli şanslarla karşılaşabilirsiniz. Basın, yayınla, gazetecilikle ilgili bir işiniz varsa 2021 ’de dijital ve teknolojik alanlar öne çıkıyor. Internet ve sosyal medyayla uğraşıyorsanız tanıtım ve pazarlamayla açılımlarınız yüksek olabilir. Bu sene ortaklı işlere ve diğer insanlarla işbirliğine her zamankinden daha açık olmalısınız. Ocak ayında girişimlerinizin karşılığını görebilir, işlerinizin parasal sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz. 23 Mayıs’a kadar parasal işlerde daha yenilikçi ve sistemli adımlar atabilirsiniz. 23 Nisan’dan sonra para harcamaları hızlanabilir.

Banka ödemelerinde, alacak, vergi, faiz alanlarında harcamalarınız artabilir. 14 Mayıs’tan sonra gayrimenkul ve emlak alanları hareketlenmeye başlıyor. 28 Temmuz’a kadar gayrimenkul alanında yatırım yapmaya uygunsunuz. 10 Temmuz’daki Yeniay, borçlarınızı yeniden yapılandırmak için harika. 2 Haziran’dan sonra alacaklarınızı tahsil edebilir ve parasal yönden kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz. Bu anlamda kariyerinizde güzel sıçramalar yapmanız için 7 Eylül’de gerçekleşen Yeniay, sizi destekleyecek.

Yabancılarla olan işlerde şanslısınız

Bu yeni yılda parasal konularda şansı yakalayacaksınız. Dijital mecralardan, yazılım sektöründen, teknolojik ve bilimsel adımlardan, toplumun istek ve beklentilerini öne çıkartacağınız işlerden, yönetim ve organizasyonlardan para kazançlarınız yüksek olabilir. Daha çok yabancılarla, daha az tanıdığınız insanlarla yapacağınız işlerde şans ve fırsatlar sizinle olacak. Ocak ayında spekülatif işlerde, kripto paralarda, aynı zamanda borsa ve yatırım alanlarında hızlı gelişmeler karşınıza şans ve fırsatları çıkarabilir. 14 Mayıs’a kadar maddi konularda kazançlarınız yüksek olacak. 14 Mayıs’tan sonra girişimlerinizi hızlandıracaksınız, kafanızdaki planları harekete geçireceksiniz. Teknoloji, satış, reklam, pazarlama alanlarındaki hızlı gelişmeler 14 Mayıs ve 28 Temmuz tarihleri arasında karşınıza çıkabilir. 11 Şubat ve sonrasındaki 15 gün, maddi açıdan çok şanslı etkilere sahipsiniz. 17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık tarihlerinde maddi konularda dikkatli adım atın. Riskli işlere girmemekte fayda var. 11 Haziran’dan sonra parasal harcamalarınız artarken, 27 Haziran’da borçlarınızı yeniden yapılandırmak önem kazanabilir. 6 Ekim’deki Yeni Ay, kariyer alanında hızlı gelişmeleri karşınıza getirecek. Bu sene en çok 1,4 ve 7 Temmuz tarihlerinde dikkatli olun. Parasal konularda yaptığınız bir takım yatırımlar varsa ve bu dönemlere denk geliyorsa bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Şans ve fırsat kapınıza gelecek

Jüpiter’in sizin burcunuza geçmesiyle birlikte 2021 yılında güzel ve etkili şanslar yakalayacaksınız. Bu yıl kendinize olan güveniniz artabilir. Geçmişte çok çalıştıysanız şimdi karşılığını almaya hazırlanıyorsunuz. Yaptığınız işlerde bilgi ve zamanlama önem kazanıyor. Her konuda şansın ve fırsatların karşınıza geldiğini görebilirsiniz. 26 Ocak, spekülatif işlerindeki bazı yanılgılara veya bütçe problemlerine açık görünüyor. 30 Ocak’tan, 21 Şubat’a kadar önemli girişimlerden, anlaşmalardan ve sözleşmelerden kaçının. 17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık tarihlerinde önemli girişimlerde sıkıntı ve problemler devrede olabilir.

25 Şubat itibarıyla iyi para kazanabilir, gelirinizi artırabilirsiniz. 13 Mart’ta para evinizde oluşan Yeni Ay, maddi konularla ilgili önemli kararları karşınıza getirebilir. 14 Nisan’dan sonra emlak alım-satımı, kiralama gibi işleriniz hareketli. 19 Nisan itibarıyla hayalini kurduğunuz bir evi satın alabilir ya da evle ilgili bir girişimde bulunabilirsiniz. 9 Mayıs’tan sonra hayatınız hareketlenecek. Risk almayı seveceğiniz bir dönem. İşinizde çok daha hızlı hareket edeceksiniz. 25 Haziran’dan sonra parasal konularda engeller, duraksamalar olabilir. 5 Kasım’daki Yeni Ay ise kariyer ve iş hayatında önemli açılımları karşınıza getirebilir j ve çok konuşulabilirsiniz.

Girişimlerinizde büyük adımlar atabilirsiniz

Jüpiter alacağınız etkilerle geri planda durmanız gereken her tür işte şans sizin yanınızda olabilir. 2021 yılında devlet kurumlan, büyük şirketler, kurumlar, enstitüler, yardımlaşma dernekleri, yurtdışı bağlantılı işler, yabancı ülkelerden yana değişik ve farklı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yine sahne arkası işler, yazım işleri, araştırmalar, sanata dayalı işleriniz varsa yaratıcılığınızı ve bilginizi ortaya koyarak performansınızı arttırabilirsiniz. Bu yılın ilk yarısında girişimleriniz konusunda büyük adımlar atmamanız, daha çok elinizde olanı korumanız gerekecek. 14 Mayıs’tan sonra 28 Temmuz’a kadar çok şanslı olacaksınız. 20 Ocak’ta iletişime dayalı işlerde hızlı gelişmeler olabilir; teknoloji, bilgi, yazılım, satış, reklam, pazarlama alanlarında hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. 13 Mart’taki yeni ayla beraber hayatınızla ilgili önemli kararlar almak için harekete geçebilirsiniz. 21 Mart ve sonrası parasal konularda güzel gelişmeler devrede olabilir. 4 Mayıs’tan sonra evle ilgili bir girişimde bulunmak, gayrimenkulle ilgili bir adım almak için gayet şanslı. 27 Haziran’dan sonra iş hayatını daha çok sevecek, işinizde kendinizi göstereceksiniz. En çok dikkat etmeniz gereken dönem 1,4 ve 7 Temmuz tarihleri. Bu dönemde işinizle ilgili bir sonlanma olabilir ya da bir sıkıntı çıkabilir. 7 Ekim itibarıyla kariyer ve iş imkanlarının yüzünüzü güldürdüğünü görebilirsiniz. 4 Aralık’ta güneş tutulmasıyla beraber J kariyerinizde hızlı gelişmeler meydana gelebilir.

NİLGÜN KARATAŞ
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir