Ev Temizliğini Kolaylaştıran Tüyolar

Ev Temizliğini Kolaylaştıran Tüyolar

İçeriğe Ait Başlıklar

Ev Temizliği

Yeni bir yıla girmek üzereyken evinizi de baştan aşağı temizleyerek ‘olumlama yapmaya ne dersiniz? Pek çok kadını bıktırıp usandıran ev temizliği aslında sanıldığından kolay! işte, tüyolar…

Tamam, kabul ediyoruz, ev temizliği pek de eğlenceli bir uğraş değil, ama sonrasında kendinizi harika hissedersiniz.

Öyle değil mi?

Tertemiz odaların arasında gezinmek keyfinizi yerine getirir. Hele kovadaki o kirli suyu dökerken oluşan rahatlama duygusu… Evinizi kısa sürede nasıl pırıl pırıl hale getirebileceğinizi açıklıyoruz, işte, tüyorlar…

Ev Temizliği

SALON

Önemli olan, sıralamadır.

■ Önce ortalığı toplayın, çöpleri odadan çıkarın.

■ Şimdi sıra toz silme ve süpürmede.

■ Tek bir köşeye odaklanırsanız kafanız karışmaz.

■ Temizliğe odanın üst bölgelerinde başlayın. Böylece yere düşen kirleri daha sonra silebilirsiniz.

■ Koltuklar, sirkeli suya batırılmış bir bezle kolayca temizlenebilir. Nemli bezi kumaşın üzerinde yerleştirip üzerine vurun. Bu şekilde tozu beze hapsetmiş olursunuz.

MUTFAK

■ Fayanslardaki kızartma izlerini yok etmek için kirli bölgeye 1 dakika boyunca saç kurutma makinesini en sıcak seviyede tutun. Makinenin ısısı, yağı sökecektir. Ardından kiri nemli bir bezle silebilirsiniz.

■ Fırınlardaki inatçı kirlere karşı; içi sıcak su dolu bir kâseyi 10 dakika boyunca sıcak fırında bekletin. Bu yöntemi kirlerin sökülmesini sağlar.

■ Ardından fırın temizleyici spreyi sıkın, bekletin ve fırını silin.

BANYO

■ Fayansları diş macunuyla ovarak yeniden parlamalarını sağlayabilirsiniz.

■ Bu işlemden sonra fayansları nemli bir bezle silmeyi de unutmayın. Lavabolardaki kireç lekelerine karşı sirke çok etkilidir.

ÖNERİ

SEKİZLİ METOTLA TEMİZLİKYAPIN!

Eğer zemini fırçayla temizliyorsanız, fırçayı sekizler çizerek hareket ettirin. Böylece daha etkili bir temizlik yapmış olursunuz. Fırçayı kaldırmayın, temizlik bittikten sonra bezi alm ve birikmiş kirleri beze toplayın.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir