Evde Böcek ve Haşerelerden Korunmak İçin Neler Yapılmalı

Evde Böcek ve Haşerelerden Korunmak İçin Neler Yapılmalı

Haşereyle Mücadelede Güç Sizde

Kış mevsimine girdik. Böcekler ısı değişikliğiyle birlikte kışı geçirebilecekleri korunaklı yer arıyorlar. Bu yer eviniz olmasın. Elinizde onlara karşı savaşta muhteşem bir güç var: Böceksavar tablet ve spreyler…

Gündüzler kısaldı, sıcaklıklar düştü, yağışlar artıyor. Kısacası kış mevsimine girdik. Yazın bahçe böcekleri ve sivrisineklere karşı yaptığınız mücadeleyi şimdi kalorifer böcekleri, hamam böcekleri ve diğer ev haşerelerine karşı yapmalısınız. Çünkü kış soğuğunda kendilerine sıcak bir yuva arayan böceklerin kimi banyo, tuvalet gibi nemli yerleri kimi de kalorifer böcekleri gibi sıcak köşeleri tercih ediyor. Peki, yuvanızı bu böceklere karşı nasıl koruyacaksınız? işte, size önlemler ve böcek savarı güçlü elemanlar…

bocek savar

■ Evinizin döşemesini temiz tutun. Eğer yer döşemenizi nemden uzak, temiz ve korunaklı tutarsanız böceklerin çoğalmasını ve eve girişini zorlaştırırsınız.

■ Döşemenizin aralarında, duvar diplerinde herhangi bir boşluk olup olmadığını kontrol edin. Eğer buralarda aralık varsa bunları alçı ya da ziftle doldurun.

■ Çöp, böcekler ve diğer haşereler için cazip bir besin kaynağı olduğundan, daima çöp kutularının ağızlarını kapalı tutun.

■ Böceklerin hayatta kalmak için gıdaya ihtiyaçları vardır.

■ Yiyeceklerinizi kapalı ve hava geçirmez kutular içinde saklayın, artan yemeklerinizi buzdolabına kaldırın.

■ Evcil hayvanınız varsa, mamalarını yedikten sonra mama kaplarını hemen temizleyip kaldırın.

■ Çatınızdaki, kapı ve pencerelerinizdeki bir delik ya da çatlak tüm böceklerin evinize girebileceği anlamına gelir. Bunları onarıp, kapatmak gerekir.

■ Kapınızı korumaya alın. Evinizi böcek istilasından korumak için kapınızın altına sağlam bir çelik ya da alüminyum eşik yaptırın. Hatta daha iyi koruma için bu eşikle birlikte kapı süpürgeliği de ekleyin.

■ Evinizin etrafındaki eski tahta, toprak ve çakıl parçaları gibi kırıntı ve döküntüleri uzaklaştırın.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir