Gelin Mücevher Seçenekleri

Gelin Mücevher Seçenekleri

GELİN MÜCEVHERLERİ

Bu yazı gelinliğin bir defa giyilebileceği, mücevherinse hayat boyu kullanılabileceği gerçeğini hatırlatmak için yazılmıştır. Gelinliğin gölgesinde kalan ama aslında ömür boyu sizinle olacak mücevherlere hak ettiği önemi vermek istiyorsanız dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

YOKO LONDON

Emerald and Diamond Necklace by Harry Winston     YOKO LONDON1

ALIŞILMADIK SEÇİMLER

Günümüz gelinleri alışılmış mücevherlerin dışına çıkmak istiyor ve mücevher tasarımcıları da bu konuda sonsuz imkanlar sunuyor. Uzun küpeler gelinlerde pek rastlanan bir tercih olmasa da, kapalı gelinlikler için harika eş olabiliyor.

Kolsuz bir gelinlik için belki de en çarpıcı seçim cuff bilezikler olurken, Ingiltere’nin gelecekteki kraliçesi Kate’in, prenses Diana’dan oğluna miras safir evlilik yüzüğünden bu yana gelin takılarının sadece beyaz pırlanta olması kuralı da yıkılmış durumda.

YOKO LONDON3

YOKO LONDON2

TEK TAŞ

Evlilik ve mücevher ilişkisinin başladığı ilk nokta tek taş yüzükle oluyor. Aslına bakılırsa tek taşlarımızı sevgililerimize değil Burgundy’li Mary’ye borçluyuz. Tek taşın bugünkü efsane ismiyse Tiffany&Co. Yaklaşık sekiz jenerasyondan beri kişisel zevkin ve aile geleneklerinin simgesi olan Tiffany tek taş yüzüklerinin dönüm noktası, 1886 yılında yaratılan Tiffany modeli. Altı tırnaklı bu montür, yukarı kaldırılan pırlantanın ışığı daha iyi yansıtmasını ve doğal güzelliğini ön plana çıkarmasını sağlıyor.

tiffany solesta tiffany solesta1

tiffany setting1tiffany setting

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir