Lekeler Güzelliğinizi Gölgelemesin

Lekeler Güzelliğinizi Gölgelemesin

Kadınların kırışıklık ve sıkılık kaybından sonraki en önemli endişeleri cilt lekelen. Biz farkında olmasak da hayat tarzımız leke oluşumunu tetikliyor. Leke oluşumunun en önemli nedeni ise güneş.

LEKELİ VE DONUK BİR CİLT BİZİ DAHA YAŞLI GÖSTERİYOR. HAL BÖYLE OLUNCA, KADINLAR BU LEKELERDEN KURTULMAK İSTİYOR

Yapılan araştırmalar ise dünya nüfusunun yüzde 15’inin leke açıcı ve aydınlatıcı ürünler kullandığını ortaya koyuyor. Peki bu lekeler nereden çıkıyor? Lekelere neden olan etkenler; antibiyotikler, doğum kontrol hapları gibi foto-hassasiyet yaratan ilaçlar, sigara, hamilelik ve cildi aşındıran temizleme yöntemleri olarak sıralanıyor. Yazın güneşle artan lekeleri tedavi etmek için kullanılan cildin üst yüzeyini soyarak leke görünümünün azalmasına destek olan kozmetik ürünleri de cildi aşındırmanın yanı sıra güneşle birlikte lekelerin artarak geri gelmesine engel olamıyor. Güzelliğin hücrelerimizde olduğuna inanan Institut Esthederm, ürün formüllerinde cilt hücreleriyle uyumlu, biyomimetik içerikler kullanıyor.

cilt

GENÇ VE AYDINLIK BİR CİLT

Institut Esthederm; lekesiz, eşit, aydınlık, transparan ve porselen etkisi uyandıran bir cilde sahip olmak isteyenler ve özellikle sigara içenler için White System serisini yarattı. White System serisi, renk tonunu eşitliyor ve yaşlanma karşıtı bakım sağlıyor. Melanin sentezini yavaşlatıyor ve cilt tonunu aydınlatıyor. Ciltteki transparan ve homojen görünümü geri kazandırmaya yardımcı oluyor. Cildin üst yüzeyini soymak yerine leke oluşumunu soruna inerek azaltmaya çalışan leke karşıtı ürünler yaz-kış güneş koruyucusuyla birlikte kullanılabiliyor. Güneş kaynaklı lekelerin yanı sıra yaş, gebelik, hormonal değişiklikler, genetik faktörler gibi nedenlerle oluşan lekelerin görünümünün azalmasına da yardımcı oluyor. White System serisinin öne çıkan ürünleri ise Anti-Brown Patches roll-on, White Night Cream, White Day Cream ve White Essence Serum. Anti-Brown Patches roll-on, birkaç uygulamanın ardından leke görünümünde çok hızlı sonuç veriyor. White Night Cream, siz uyurken lekelerin yanı sıra kırışıklıklar, ince çizgiler ve yüz konturlarım iyileştirmek için çalışıyor. White Day Cream, cildin yeniden pigmentleşmesini önlerken leylak rengindeki mikro incilerle kusurları maskeliyor. White Essence Seram ise leke karşıtı bakımın yanı sıra sigara içenler için cilt tonu eşitsizliğini gidermeyi hedefliyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir