Soğuk Sıkım Zeytinyağı Yapabileceğiniz Birkaç Mini Makine Tavsiyesi

Soğuk Sıkım Zeytinyağı Yapabileceğiniz Birkaç Mini Makine Tavsiyesi

ENDÜSTRİYEL tarım bir yandan muazzam bir büyüklükte devam ederken, bir taraftan da geleneksel tarım modelleri, butik üreticiler ve organik tarımcılar hızla çoğalıyor. Butik üretimin katma değeri çok yüksek. Bu nedenle çiftçilerin yanı sıra girişimciler de geleneksel yöntemle yapılan tarımsal üretime yönelebiliyor. Butik üretim deyince akla ilk gelen ürünlerden birisi, zeytin ve zeytinyağı. Özellikle soğuk sıkım zeytinyağı çok kıymetli. Birçok zeytinci ve girişimci, kendi zeytinyağını üreterek markalaşabiliyor. Hatta yurtdışında yüksek fiyatlara alıcı bulunabildiği için pek çok butik üretici iç pazara hiç girmeden internet üzerinden e-ihracat kanallarına yöneliyor. Sağlıklı beslenme, organik beslenme trendleri alıcıları butik işletmelere yöneltiyor. Butik tarım girişimciler için yepyeni bir alan ve bu alanda gidilebilecek çok yol var. Butik zeytinyağı üretimi sınırlı miktarlarda üretim anlamına gelse de, etiket fiyatları yüksek olduğu için girişimcilerin ilgisini çekiyor. Eğer siz de şehir hayatını terk edip küçük bir zeytinliğe taşınma hayali kuranlardansa-nız, işte size soğuk sıkım zeytinyağı yapabileceğiniz birkaç mini makine tavsiyesi.

STAROLIVE SOĞUK SIKIM
AROMAYI KAYBETTİRMİYOR

Soğuk sıkım tekniği ile zeytinyağının aromasını kaybetmeden elde edilmesine olanak tanıyan, kullanımı kolay bu makine insan sağlığına uygun paslanmaz malzemeden üretiliyor. Saatte 120 kilogram zeytin hamuru işleme kapasitesine sahip. Prinada kalan yağ miktarını da minimize ediyor.

YİĞİTLER ÇİFTLİK PROF 200
SICAK, SOĞUK VE AZOTLU SIKIM

Küçük ve orta ölçekli zeytinyağı üreticileri için dizayn edilmiş. Zeytinyağı fabrikalarında kullanılan makinelerin küçültülmüş bir modeli. Zeytincilik ile profesyonel olarak ilgilenen çiftliklere uygun. Sıcak ve soğuk sıkımın yanı sıra, azotlu sıkım, çekirdeksiz sıkım, farklı meyveler ile birlikte aromalı yağlar elde etmeye de olanak tanıyor.

KAHYAOĞLU OLIVINOX 100
TEKERLEKLİ MOBİL MODEL

Soğuk zeytinyağı ektraksiyon hattının her aşamasında bulunan frekans konvertörleri ile kalite her zaman kontrol altında. Tekerlekli mobil bir model olarak, her alanda taşıyarak kullanıma uygun. Her aşamada yıkama suyu hattı kullanılabiliyor.

HAUS OLIVE PRO 31
ZEYTİN ÜRETİCİLERİ İÇİN İDEAL

Olive Pro 31, kendi zeytinini işlemek isteyen zeytin üreticileri için tasarlanmış. Zeytinyağı ekstraksiyon tesisi, zeytin taşıma helezonu ve bunkeri, zeytin yıkama makinesi, kırıcı bunkeri ve elevatörü hamur pompası, dekantör, vibrasyon eleği, yağ pompası, yatay pirina elevatörü, elektrik panosu ve konsollardan oluşuyor.

SPREMIOLIVA C30
GÜNLÜK ÜRETİM 200 KİLO

Yüksek kaliteli sızma zeytinyağı elde etmek için, toplama işleminden hemen sonra zeytinlerini işlemek isteyen üreticiler için ideal bir makine. Saatte 30 kilogram zeytin işleyebiliyor ve 8 saatte 200 kiloluk günlük üretim öneriliyor. Yatay malakserli ve yeni nesil iki faz dekantörlü bıçak kırıcıyla donatılmış.

DIKMAKSAN DMSZ 250
SAATTE 250 KİLO

Saatte 250 kilogram zeytin çalışma kapasitesine sahip olan makine soğuk sıkım çalışıyor. İsteğe bağlı olarak ısı ya da sıcak su verilebiliyor. Elde edilen yağdaki tortu oranı ortalama yüzde 1-3 arasında. 16 metrekare alan kaplayan makine oda ve bahçe kullanımına uygun.

KOCAMAZ MAKİNE MINIOLIVE 200
DAR ALANDA ÜRETİME UYGUN

Özellikle küçük ve orta ölçekli üreticilere uygun olarak üretilen bu makine, dar alanda yağ üretimi için oldukça ideal. Soğuk sıkım yapan Miniolive, yüksek yağ randımanı sağlıyor. Organik yağ üretimi için de gerekli koşullara sahip ve çevre dostu.

Ürüm Dirier
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir