Burçların Aşk Hayatı 2020

Burçların Aşk Hayatı 2020

KOÇ
2 1 M A RT- 2 0 NİSAN

Yönetici gezegeni: Mars
Elementi: Ateş
Niteliği: Öncü
Rengi: Kırmızı
Taşı: Elmas
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu sayısı: 9

Koç burcunu tek kelime ile anlatmak gerekirse ‘Mücadele’ demek yanlış olmaz. Yaşam savaşında yılmadan büyük cesaret ve korkusuzluk içinde hareket eder. Bu kadar savaşçı biri olmasına rağmen kaç yaşında olursa olsun, içindeki küçük çocuğu muhafaza eder. Bu nedenle onlarla anlaşmak hem çok kolay hem çok zordur. Elinden elma şekeri alınan küçük çocukları izleyin, verdikleri tepkiler yetişkin bir Koç ile aynıdır. Her şeye çabucak kızan ve tepki veren yönleri ile alev gibi parlarlar, küçük bir iyi davranış ve tatlı söz karşısında ise kızgınlıkları kısa sürede geçerek eski neşeli hallerine dönerler.

Koç bir şeyi istemişse mutlaka elde eder. Her konuda olduğu gibi aşk konusunda da bu böyledir. Aşk onun yaşam enerjisini yükselttiği gibi aşıkken ayrılmak zorunda kalmışsa bir süre hayatın hiçbir alanından zevk almaz. Tabii bu durum sonsuza kadar sürmez. Çünkü burçların içinde depresifliğe en az eğilimi olan burçlardandır.

Koç burcunun duygularını bakışlarından anlayabilirsiniz. Yalan söylemişse bakışlarını kaçırır, yüzünüze bakamaz. Öfkelendiği zaman gözünüzün içine bakar ve karşısındaki kişinin gözlerinden gerçeği görmek ister. Çünkü onun gözleri asla yalan söyleyemez. Mutlu olduğunda gözleri güler. Mutsuzluğunda da ne kadar neşeli görünürse görünsün gözleri yorgun ve dalgın bakar.

Eleştiriden ve kendisine karşı çıkılmasından hoşlanmaz. Sert sözler ve davranışlar görürse karşısındaki en çok sevdiği de olsa inatçı, alıngan ve acımasız davranabilir. Kızgın anlarında yumuşak ve sevgi dolu davranılırsa o sert halinden eser kalmaz. Acıma duygusu ve pişmanlık yaşayarak kırdığı kişi için köle gibi davranabilir. Mars’ın çocukları, sert olarak tanınmalarına rağmen aşırı merhametlidir ve merhameti ayrımsız herkese akar.

Aşk, Koç burcunu yumuşatır, sakinleştirir, özündeki tüm olumlu yönleri ortaya çıkarır. Aynı zamanda aşırı tutkulu ve cinsel yönü oldukça güçlüdür. Platonik aşk, tek taraflı sevgi ona göre değildir. Birinden hoşlanmışsa uzun süre beklemekten hoşlanmaz ve ilk adımı atmaktan da çekinmez. Kafasına taktığı kişiyi önceliklerinin ilk sırasına yerleştirir ve ona ulaşmak için her yolu dener.

2020 yılının ikinci yarısı Koç burçları için aşk konularında hem kendisi ile hem de tüm geçmiş aşklarla yüzleşme zamanı olacak. 9 Eylül’de Koç burcunda geri harekete başlayacak olan yöneticileri Mars, 14 Kasım’a kadar geri hareketini sürdürecek. Bu süreç İçinde eski sevgili veya eski eşlerle yüzleşme fırsatı bulacak olan Koçlar, içlerinde kalan ne varsa dışarı akıtacak. Onu üzen partnerler, yaşadıkları sıkıntılar nedeni ile ona karşı yaptıkları haksızlıkları fark edecek ve af dileyecekler. Kimileri geçmişle barışı sağlarken eski partnerine yeniden şans vermeyi düşünecek. Fakat birçok Koç, Mars geri hareketi bittiği zaman bunun çok doğru bir karar olmadığını anlayacağı için eski sevgilisi ile aşkın devamı zor görünüyor. Her türlü sıkıntıya rağmen eski aşkı ile ilişkilerini nikahla noktalayanlar da olacak. Var olan ilişkisinde devam kararı alan Koçların ilişkileri eylül-kasım döneminde güllük gülistanlık gitmeyecek. Dünyasının merkezine oturttuğu partnerini bir yandan yüceltirken diğer yandan artan baskıcı davranışları ile karşısındakinin zaman zaman kendisini silik bir kişilik olarak hissetmesine ve sonunda isyan etmesine neden olabilir. Sevdiği kişinin her şeyine karışması ve başkaları tarafından beğeni alan partnerini elinden alacaklarını düşünmesi, Mars geri hareketi boyunca şiddetli kavgaların yaşanmasına da neden olabilir.

Bir Koç için kendisi ile yüzleşmek ve geri adım atmak çok zordur ama 2020 yılı bitmeden evli ya da bekar tüm Koçlar gerektiğinde özür dilemenin küçültücü bir şey olmadığını, aksine onları yücelttiğini öğrenecek. Yine de 2020 yılının hızla evlenecekler listesinde Koç burcu ilk sırada olacak. Satürn 29 Eylül’de, Jüpiter ise 19 Aralık itibarıyla Kova burcu yolculuğuna başlayacak ve dost burçtan yaptıkları olumlu açı ile birçok Koç’un dünya evine girmesine katkı sağlayacak.

BOGA
2 1 NISAN-2 1 MAYIS

Yönetici gezegeni: Venüs
Elementi: Toprak
Niteliği: Sabit
Rengi: Pembe, gök mavisi
Taşı: Zümrüt
Uğurlu günü: Cuma
Uğurlu sayısı: 6

Boğa burcundan bir partneriniz varsa onun aşırı inadına alışmak zorundasınız.

İnat ettiği konu birçok kişiye saçma gelebilir fakat o, herhangi bir konunun doğru olduğuna inanıyorsa kim ne söylerse söylesin dinlemeyecektir.

Aşk konularında da durum böyledir. Birine kafayı takmışsa, onu elde etmek için elinden geleni yapar fakat zorluklarla elde ettiği partneri ile beraberliği boyunca da aşırı inatçılığı yüzünden partneri ile zor anlar yaşayabilir. Partnerine ayna gibi yansıdığı için aslında ne yaparsa aynı karşılığı alır.

İnadı ortaya çıkmadığı sürece paylaşımcı ve aşırı fedakardır. Bir eş olarak alması gereken sorumlulukların fazlasını yüklenir ve eşinin yükünü azaltmaktan mutluluk duyar.

Karar verene kadar ağırkanlı görünmesine rağmen bir kez karar verdikten sonra önlerinde engel tanımayan ve istediklerini mutlaka elde eden Boğalar, burçlarında yaklaşık altı yıl daha kalacak olan Uranüs’ün etkisi ile yaklaşık 1.5 yıldır eskiye oranla daha hızlı karar alan ve daha esnek bir yapıya büründüler. Sabit fikirli oluşu nedeniyle özellikle eşi ile sorun yaşayan Boğalar, bu yönlerinin onlara birçok şey kaybettirdiğinin farkında olarak değişmeye başladılar. Hiçbir sorunun sonsuza kadar sürmeyeceğini de anlamaya başlamaları ile eskiye oranla çok daha pozitifler.

2020 yılında ani evlilikler, ani aşklar ve ayrılıklar Uranüs etkileri ile artmaya başlayacak. Kötü giden bir ilişkide ‘ben buna katlanmak zorunda değilim’ diyeceksiniz. Aklınıza ve duygularınıza hitap etmeyen biri İle olmaktansa yalnızlığı tercih edeceksiniz. Uranüs uzun süreli yalnızlığa izin vermediği için aşksız geçen günleriniz sayılı olacak.

14 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında zıt burcunuzda geri harekete başlayan Merkür gezegeni, eski aşklar ve eşlerle yüzleşme zamanım başlatabilir. Eski partnerinizin af dilemesi, övgü dolu sözleri kısa bir süreliğine cazip gelse de mantığınızı öne çıkaracak, geçmişi ve eski sevgiliyi iyi dileklerle uğurlamayı tercih edeceksiniz.

Sadık, kontrollü, becerikli ve sevecen birini istiyorsunuz. Kasım ayından itibaren isteklerinize uyan kişilerle karşılaşma olasılığınız çok yüksek görünüyor. Uranüs’ün transitinden önce, birinden çok etkilenseniz dahi ilk adımı atmakta tereddüder yaşar ve karşı tarafın yaklaşmasını beklerdiniz. Uranüs artık sizi değiştirmeye başladı ve hoşlandığınız kişiye duygularınızı vakit kaybetmeden anlatacak cesarete sahipsiniz. Kaybedecek bir şeyinizin olmadığı düşüncesi ile hareket etmeniz kazanmanıza sebep olacak. Duygularınızdan emin olduğunuz andan itibaren evliliğe sıcak bakmaya başlayacaksınız.

Sonbahardan itibaren evliliğe dair fikirlerinizi gündeme getirecek ve partnerinizle birlikte verdiğiniz kararı sevdiklerinizle paylaşacaksınız.

Boşanma fikrine sıcak bakmayan ve evliliğin getirdiği her türlü sorumluluğu üstlenen evli Boğaların sesleri 2020 yılı boyunca daha fazla çıkacak. Eşinize ‘ya düzelirsin ya da yollarımızı ayırırız’ mesajını vererek kendisine çeki düzen vermesini isteyeceksiniz. Çünkü siz artık ayrılıktan korkmuyorsunuz.

Takınalı sevgiler artık geride kaldı, iki tarafın da özgürlüğünün olduğu, arkadaşlık ve paylaşıma açık beraberlikler istiyorsunuz. Terk edilme korkunuzu Uranüs sayesinde yenmeye başladınız.

Uzun yıllar boyu sabır ve sükunet içinde davrandığınız konularda arak sabır göstermeniz bir hayli güç olacak.

Aşka evet ama kimse kimseye biat etmemeli mantığı ile daha sağlam ve acısız aşklar yaşama isteğiniz kişiliğinizde önemli değişimlerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Size yapılmasını istemediğiniz bir şeyi siz de başkasına yapmayacaksınız.

2019 yılında başlayan uyanışınız önümüzdeki yıllarda da sürecek. Kendisine ulaşan insanın başkalarına da kolaylıkla ulaşabileceğini fark edeceksiniz.

Romantizm ve cinsellik düşkünlüğünüz ise tüm yıl devam ettiği gibi 14 Aralıktaki Güneş tutulmasının etkileri ile daha da artacak. Aşkın fiziksel tarafını da güçlü olarak hissetmek, yaşamak ve yaşatmak isteyeceksiniz.

İKİZLER
22 MAYIS-2 1 HAZİRAN

Yönetici gezegeni: Merkür
Elementi: Hava
Niteliği: Değişken
Rengi: Sarı, mavi, gri
Taşı: Opal, inci, kehribar, akuamarin, kuvars
Uğurlu günü: Çarşamba
Uğurlu sayısı: 5

ikizler burcunun yönetici gezegeni Merkür sayesinde çocukluğunuzdan itibaren zekanız ve sıcakkanlılığınız sayesinde etrafi oldukça kalabalık olan ve her ortamda dikkatleri çeken birisiniz.

Kimseye kötülük düşünmez ve bile bile bir karıncayı dahi incitmezsiniz ama hazırcevaplığınız, aklınıza gelen her şeyi konuşmanız ve şakacılığınız alıngan kişiler tarafından zaman zaman yanlış anlaşılabilir.

Yine de çok fâzla ilgi çeken ve birçok kişinin arkadaş olmak istediği bir auraya sahipsiniz. Birçok kişi sorunlarla karşılaştığı zaman ne yapacağını bilmezken, siz soğukkanlılığınızı korur ve parlak zekanızla yapılacak olanı başka biri için de severek yaparsınız.

Uzun yıllar Neptün gezegeninin kare açısı nedeni ile sevgiye dair konularda hayal kırıklıkları yaşadınız. Dışarıya karşı duygularınızı tam olarak göstermeseniz de içinizde fırtınalar koptu. Hayatınızdan giden herkes adeta bir parçanızı da götürdü. Hareketli, neşeli, iş bitirici ve hiçbir sorunu sonsuza kadar sürdürmeyen İkizler burcu üyeleri son yıllarda gizli hüzünler yaşadı. Yalnızlık eğiliminizle baş edemediğiniz zamanlarda ise mantık beraberlikleri yaşamak veya evlenmek için yakınlannızın tamşnrdığı kişilerle kendinize bir yol çizmek istediniz. Fakat tanıştığınız kişilerle hayalinizdeki partnerin uyuşmadığını kısa süre içinde anladınız.

İkizler burcu, karşı cinsle ilişkisinde sadece aşk ile yetinmez, hayatın her alanını paylaşacağı ve gurur duyacağı birini ister. Spontane yaşar, elindeki her imkanı sevdiği ile paylaşır, gezmek, dolaşmak ister.

Başkalarının yapamayacağı hatta konuşurken ürkeceği şeyleri bile korkusuzca dener. ‘Hayata bir kez geldim ve her şeyi denemeliyim aceleciliği yüzünden çoğunlukla yakınlarından eleştiri alsa da bu özelliğini hiçbir zaman bastırmaz. Bir film veya kitap hakkında konuşacağı hatta tartışacağı eşine hayran olmak ister.

Kuzey Ay düğümü burcunuzda transit geçişe başladı ve yaklaşık iki yıl boyunca kadersel karşılaşmalar yaşatacak. Yaptığınız iyiliklerin her anlamda karşılığını alacağınız gibi aşk ve evlilik konusunda da size gereken desteği verecek.

14 Ekim 2020 tarihinde Akrep burcunda son geri hareketi başlayacak olan Merkür, bu hareketini 3 Kasım’da 25 derece ile Terazi burcunda bitirecek. Bu süreç içinde aşk hayatınız bir hayli hareketlenecek. Yeni teklifler alacağınız gibi, eski sevgilileriniz de gündeme gelecek. Kin ve nefret gibi duyguları içinde hiçbir zaman barındırmayan hoşgörülü ve affedici birisiniz. Bu nedenle size ulaşmaya çalışan eski partnerinizi ‘hiç olmazsa son kez dinlemeliyim’ diyecek ve görüşmeye çalışacaksınız. Hayatında biri olan ve evli İkizler burcu üyelerinin bu süreçte eski partneri ile dostane de olsa görüşmeleri yanlış anlaşılmalara yol açabileceğinden iyi karar vermeleri ve kendilerine yapılmasını istemedikleri hiçbir şeyi onlara da yapmamaları gerekiyor.

19 Aralıkta Jüpiter, 29 Eylül’ den itibaren ise Satürn dost burcunuz Kova’da transitlerine başlayacak.

Yıllardır süregelen kısmetsizliğe ve sıkıntılara aruk elveda diyeceksiniz. Maddi, manevi birçok konuda iki önemli gezegenin desteği ile olumsuz durumları çözecek, sürüncemede kalan konuları ise lehinize çevirerek sonuçlandıracaksınız.

Hayata dair önemli konularda adeta mucizeler yaşamanız aşk hayatınızın da düzene girmesine sebep olacak. Zeki, sevecen, tatlı dilli ve hayat dolu biri sonbaharda hayatınıza girebilir. Aşkın ayaklarınızı yerden kesmesi ile uzun vadeli tanımaları boş verip, hızlı bir evlilik kararı alabilirsiniz. Hayatınızda eksik olan yegane şeyin saf sevgi olduğunu anlamanızla birlikte partnerinize dört elle sanlacak ve hiçbir sorunun ve hiç kimsenin aranıza girmesine izin vermeyeceksiniz. İlginç düğün törenleri düzenlemek adına partnerinizle hem fikir olacak ve hem ailenizi hem de davetlileri şaşırtacaksınız. Evli İkizler burcu üyeleri de sonbaharda ilişkilerini yeni bir forma sokarak eşleri ile devam kararı alabilir. Çocuk sahibi olmayı düşünen İkizler burcu üyeleri için de gezegenler müjdeler hazırlayacak.

YENGEÇ
22 HAZlRAN-22 TEMMUZ

Yönetici gezegeni: Ay
Elementi: Su
Niteliği: Öncü
Rengi: Beyaz, gümüş, mor
Taşı: Selenit ve yakut
Uğurlu günü: Pazartesi
Uğurlu sayısı: 2

Sevdiği zaman tüm hücreleri ile sever.

Tutku ile takıntılarla ve kıskançlık duygularıyla sever. Zanneder ki tüm dünyanın gözü onun sevdiğindedir ve her an sevdiğini elinden alabilirler. Bu düşünce de ilişkilerine zarar verir. İlişkisi ile sıkça şikayet etse bile boşanmaya ve ayrılığa yatkın değildir. Sadıktır, sevecendir, koruyucudur ve vefalıdır. Partnerinin de bu özelliklere sahip olmasını ister. Uzun yıllarr zıt burçlarında transit geçişte bulunan Plüton, kıskançlıklarını arttırdı, ilişkileri rekabet içinde ve yıpratıcı şekilde gelişti. Son üç yıldır Satürn gezegeni de Oğlak burcundan geçiş yapmaya başlayınca ilişkileri yıpratıcı oldu ve onları beslemedi.

Yengeç burcu üyelerinde kıdık bilinci vardır, bu nedenle her şeyi fazlası ile isterler. Sevgide de durum böyledir. Çok sevmek ve çok sevilmek vazgeçilmez ve en doğal istekleridir. Son yıllarda ilişkilerinde sevgi anlamında beslenemeyen Yengeçler hırçın ve alıngan davranmaya başladı. Birçoğunun partneri onların özünde sadece sevgi istediğinin farkına varmadı ya da bunun farkında olsa da başka dallara uçtu ve Yengeçler de içleri kan ağlayarak ilişkilerini sonlandırma kararı aldı. Sağlam iplerle bağlı ilişkiler devam etse de yüzlerini güldürmedi Yengeçlerin. Karakterlerinin en önemli özelliği olan gel-gitleri arttı ve güne mutlu başlayıp, mutsuz kapattılar. Gece verdikleri kararı gündüz uygulamaya koyamasalar da bolca uykusuz geceler geçirdiler.

Plüton 2023 yılına kadar zıt burcunuzda seyrini sürdürecek ama Jüpiter ve Satürn gezegenleri Kova burcuna giriş yaparak Plüton gezegeninin etkilerini azaltacak. Uranüs gezegeni de yaklaşık altı yıl boyunca destek vererek ani aşklar ve ani evliliklerin gündemde olmasını sağlayacak. 2020 yılında Merkür gezegeninin yaptığı geri hareketler en çok Yengeçleri etkileyecek. Özellikle 14 Ekim-3 Kasım tarihlerinde Akrep burcunda geri harekette bulunacak olan Merkür ve 9 Eylül-14 Kasım arası kare burcunuzda geri hareketi başlayan Mars, geçmişe nostaljik bir yolculuk yapmanıza neden olacak.

Bu süreç içinde eski bir partnerinizin evlilik haberini almanız sizi üzerken, geçmişte size çok özel duyguları olan ama yaklaşamayan başka birinin cesaretini toplayıp ulaşması ve duygularını anlatması yaranızı hafifletecek.

Yıl sonuna kadar en çok evlilik teklifi alan burçlardan biri olacaksınız. Ama sütten ağzınız yandığı için yoğurdu üfleye üfleye yeme kararı aldınız. Aşka, dostluğa açıksınız ama evlilikle alakalı karar vermek için çok fazla düşüneceksiniz. Yıllar boyu yaşadığınız sıkıntılar ve hayal kırıklıkları nedeni ile 2020 yılında kendinizi daha fâzla sorgulamaya başladınız. Kendi değişiminiz tamamen tamamlanmadan evlenmek İstemiyorsunuz. Önce kişisel gelişiminiz ile alakalısınız. İlişkilerdeki hatalarınızı fark etmeye başladınız.

Koruyucu, kollayan ve sınırsız sevgi sunan biri olmanıza rağmen zaman zaman ilişkinizde boğucu birisiniz. Partnerinize dair her şeyi bilmek ve onun adına karar vermek istiyorsunuz. Başlangıçta yoğun ilgi ve sevgiden etkilenen partneriniz buna katlanırken, ilişki ilerledikçe isyan etmeye başlıyor ve siz de partnerinizin değiştiğini düşünerek üzülüyorsunuz. Onun değişmemesi için siz değişmek zorundasınız.

Fedakarlığınız takdire değer ama gereksiz kıskançlıkları artık geride bırakmalı ve akışa teslim olmalısınız.

Güven duygusu bir ilişkinin olmazsa olmazıdır ve güven duymadığınız biri ile ilişkiye başlayarak ne kendinizi ne de onu üzmeyin. Bu yüzleşmeyi sağduyu ve tarafsızlık içinde yapabilen evli ya da bekar Yengeçlerin ilişkilerindeki fırtınalar dinecek ve mutluluğa teslim olacaklar. Huzur içinde yaşamak ve saf sevgiye teslim olmak sadece sizin elinizde, bunun farkına varın. Saf sevginin içinde kıskançlık ve yönetme kaygıları olmaz. Oluyorsa adı sevgi değildir.

2020 yılı evli Yengeçlere bebek müjdesi vermeye hazırlanıyor. Ailenize katılacak olan yavrunuz da muduluğunuzun kadanarak artmasını sağlayacak.

ASLAN
23 TEMMUZ-22 AĞUSTOS

Yönetici gezegeni: Güneş
Elementi: Ateş
Niteliği: Öncü
Rengi: Sarının tüm tonları
Taşı: Sarı safir, sarı pırlanta
Uğurlu günü: Pazar
Uğurlu sayısı: 5

Güneşin çocuklan olan Aslanlar eğer yeterince isterlerse her şeyi elde edebilecek güçlü bir karaktere sahiptirler. Onur, asalet ve anahtar kişilik olmak doğuştan var olan en önemli özellikleridir. Güçlü, konuşkan, cana yakın, iş bitirici, güler yüzlü ve cömert Aslanlar partner seçiminde de kendisine benzeyen kişilerle olmak.

Aşık olduğunda sadakate önem veren ve oldukça vefakar davranan Aslan, aradığı aşkı bulamazsa daldan dala konarak flörtöz olarak anılabilir. Fakat o yine de yaşadığı her ilişkinin başında ne hissettiğini de, ilişki ile alakalı tüm düşüncelerini de dürüstçe karşı tarafa söyleyen ve derin duygular içinde değilse ümit vermekten kaçınan bir yapıda olacaktır. Yalnızlığa ve ilgisizliğe tahammül etmeleri zordur. Bu nedenle zaman zaman duygunun olmadığı ilişkiler de yaşayabilirler.

Aslan, hayata dair her konuda olduğu gibi aşk konusunda da çocukluğundan itibaren ne istediğini bilen biridir. Partnerinin çok güzel veya yakışıklı olması önemli değildir ama tüm ömrünü silik bir kişilik ile geçirmez. Eşinin girdiği ortamlarda dikkat çekmesinden hoşlanır. Başkalarının beğeni ile bakan gözleri ile her karşılaştığında içinden ‘o beni seçti’ diyerek gururlanır. Tabii o bakışlar ileri giderse yırtıcı bir aslandan kurtulmak imkansızdır. Aşkı tanıması genelde ilk görüşte olur. 2020 yılının ikinci yarısındaki Mars geri hareketi, 9 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında tutku dolu aşkları fısıldıyor. Bu süreç iliklerinize kadar aşkı hissetmenizi sebep olurken, eski partnerinizin veya eski eşinizin başkası ile evlendiğini duymanız, kimselere söyleyemediğiniz hüzünlere de neden olabilir.

Yaşadığınız her aşk sizin için özeldir. Yaşanmış ve bitmiş ilişkilerin hayatınızı olumsuz etkilemesine izin vermemekle beraber içinizde gizli bir yerlerde eski sevgiliye dair tüm anıları da saklarsınız.

Sizin hatalarınız yüzünden biten eski ilişkilerinizde kendinizle yüzleşecek ve eski sevgili duymasa da onun mutluluğu için dua edeceksiniz.

Eylül ayından itibaren derinden sarsılmaya ve romantizme teslim olmaya hazır olun. İlişkinin ilk başlarında bir şeyler ters gidebilir. Sizin veya partnerinizin ailesi sorun çıkarabilir fakat sizin için imkansız diye bir şey yoktur. Sevdiğiniz kişiye karşı aşırı mert, cömert ve romantik davranacaksınız. Her şeyden önce çok dürüst olacaksınız. Bugüne kadar yaşadığınız ilişkilerden dersler aldınız, artık ne bir başkasını üzmek ne de kendiniz üzülmek istemiyorsunuz.

Gereksiz vaatlerde bulunmayacaksınız, çünkü verilen sözler tutulmadığında karşı tarafın ahinin bir gölge gibi kişiyi takip edeceğini biliyorsunuz. İlişkinizdeki kafanızı kurcalayan sorunlar sona erene ve duygularınızdan emin olana kadar müşfik, sabırlı ve sağduyulu davranacaksınız.

Uranüs gezegeni, 2019 yılından beri kare burcunuz olan Boğa’dan sizi etkiliyor. Uranüs ani kararlar aldıran bir gezegen ama siz ani kararların sonunun hüsran olabileceğinin farkında olarak davranmaya çalışacaksınız.

Merkür gezegeni 14 Ekim-3 Kasım tarihlerinde Akrep burcunda başlayan geri hareketi nedeniyle aşk ilişkinizde kafanızın karışmasına sebep olabilir. Ailelerin ilişkiye destek vermemesi yüzünden doğrunun ne olduğunu bulmakta güçlük çekebilirsiniz. Mantığı öne çıkarmaya çalışsanız da moralinizin düşmesi hayata dair tüm konulara olumsuz yaklaşmanıza ve hayattan keyif almamanıza sebep olabilir.

Dalgalanan sular 3 Kasımdan sonra durulacak ve ‘kim ne dersin desin yaşadığım ilişkiye sahip çıkmalıyım’ diyeceksiniz.

Evli, bekar tüm Aslanların partneri ile arasına girmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecek. Eğer aşık olduğunuz kişi ile evlenemezseniz onu takıntı haline getireceğinizin bilincinde olacak ve yıl sonuna doğru hızla nikah masasına oturacaksınız.

2020 yılı sizin için aşk konularında uyanış yılı olacak. Kuracağınız yuvayı yeri geldiğinde tırnaklarınız ile korumak zorunda olduğunuzu biliyorsunuz ve ilişkinizin devamı için elinizden geleni yapacağınıza, kendinize verdiğiniz söze sadık olmaya çalışacaksınız.

BAŞAK
24 AĞUSTOS-22 EYLÜL

Yönetici gezegeni: Merkür
Elementi: Toprak
Niteliği: Değişken
Rengi: Deniz mavisi, gri, açık sarı
Taşı: Akik, kehribar
Uğurlu günü: Çarşamba
Uğurlu sayısı: 6

Transit Neptün gezegeninden uzun yıllardır olumsuz açı alıyorsunuz. Hayata dair birçok konuda olduğu gibi aşk konusunda da Neptün gezegeni hayal kırıklıkları yaşamanıza sebep oldu. Adeta sorunlu kişileri çeken bir mıknatısınız varmış gibi kendisi ile problemini çözemeyen, haksız olduğu halde her konuda kendini haklı gören kişiler hem aşk hayatınızda hem de iş hayatınızda yanı başınızda oldu. İlişkilerinizdeki travmaların nedenlerini sorgulamanıza rağmen doğru cevabı da bulamadınız.

Aşktan umudunuzu kesmiş ve işe-güce, para kazanmaya odaklanmıştınız. Fakat dost burçlannız Oğlak’tan transit Jüpiter, Satürn, Plüton üçlüsü ve Boğa burcundan Uranüs’ün üçgen açılan, 2020 yılında düşüncelerinizin değişmesine ve aşkı tatmanıza olanak tanıyacak.

Her ne kadar Zodyak’ta ‘bekarlar burcu diye tanımlamanız da aslında bu durumun oluşmasının ana nedeni aşırı fedakar ve kollayan yapınız yüzünden kullanılma ve yeterince sevilmeme düşüncesi.

Aşka düşkün burçlardan biri değilsiniz. Siz sevgiye, sadakate, güvene, dosduğa ve fedakarlığa inanır, sevdiğiniz zaman da tam seversiniz. Kalbiniz ve mantığınız aynı orantıda gitmezse bir terslik olduğunu düşünür ve geri çekilirsiniz.

Evlilik sizin için kutsaldır ve ömür boyu sürmesini istersiniz. Bu uzun yolculuktaki yol arkadaşınızın da sizle benzer özelliklere sahip olmasını istersiniz.

Zaman geçirmek ya da gönlünüzü eğlendirmek için birliktelikler yaşamaz, kimseye haksızlık yapmak istemezsiniz. Eğer böyle bir durumun içinde olursanız, karşı tarafa ne hissettiğinizi ve ilişkinizin geleceğine dair düşüncelerinizi açıkça söylemekten çekinmezsiniz.

Siz hiç kimsenin hakkına girmek istemezsiniz. Bu nedenle aşırı dürüst davranırsınız ki bu özelliğiniz yüzünden çevrenizdeki insanlar bazen acımasız ve sivri dilli olduğunuzu söyleyerek sizi yargılayabilirler.

14 Ekim 2020 tarihinde Akrep burcunda son geri hareketi başlayan Merkür gezegeni, transit Uranüs ile kurduğu kontakla size aşkı getirebilir.

Kardeşlerinizin veya kuzenlerinizin aracılık yapacağı ilişkiler sonbahara damgasını vuracak. Üzmekten ve üzülmekten korktuğunuz için ilk başlarda evliliğe dair derin konuşmalardan kaçabilirsiniz. Fakat başlangıçta daha çok dost olmaya çalıştığınız kişi, kısa sürede ayaklarınızı yerden kesecek ve aşka teslim olacaksınız. Birçok Başak burcunu sonbaharda nikah masasında göreceğiz. Belki de hayatınızda ilk defa romantizmi ve aklınıza estiği gibi yaşama isteğini çok fazla öne çıkacaksınız. Sürekli kontrolü elde tutma ve ilişkiyi irdeleme isteğiniz kaybolunca, ‘hayat aşk olunca daha güzel’ diyeceksiniz. Birçok konuda bilgili ve donanımlı biri olmanıza karşın aşk ve romantizm konularında acemisiniz. Kalbinizin sesini dinleyecek ve partnerinize teslim olacaksınız. Aşırı sorumluluk ve düzen isteğiniz azalacak, yaşadığınız aşkın her anını kaygıdan uzak geçirmeye odaklanacaksınız.

Işkolik Başaklar hayatlarına aşkın gelmesi ile yoğun iş tempolarını azaltacak ve bu hayata sadece çalışmak için gelmediklerini anlayacaklar. Evli Başaklar için sonbahardan itibaren toparlanma zamanı başlayacak.

Geçen yıllarda kendinizi susuzluktan kuruyan bir çiçek gibi hissettiniz. İlişkinizde birçok şey var olsa da duygu yoktu ve her ikiniz de kendine ait bir dünya yaratarak gitgide birbirinizden uzaklaşmıştınız. Çocuk veya çeşidi sebeplerden dolayı evliliği bitirme kararı almasanız da kendinizi evli gibi hissetmiyordunuz. Sonbaharda ise adeta sihirli bir değnek ilişkinize dokunarak sevgiyi, fedakarlığı ve huzuru yeniden inşa etmenize fayda sağlayacak. Bu durum kendiliğinden oluşmayacak. 9 Eylül-14 Kasım arasında eşinizin yaşadığı bir sorun sizi birbirinize yaklaştıracak. Karşılıklı olarak birbirinizin en iyi dostu olduğunuzu anlayacak ve el ele vererek sorunları ortadan kaldırmaya çalışacaksınız. Uzun zamandır söylemediğiniz sevgi sözleri kendiliğinden akacak ve partnerinizin hayatınızdaki önemini anlayıp bunu itiraf etmekten kaçmayacaksınız.

TERAZİ
23 EYLUL-23 EKİM

Yönetici gezegeni: Venüs
Elementi: Hava
Niteliği: Öncü
Rengi: Açık pembe, turkuaz ve mat renkler
Taşı: Opal
Uğurlu günü: Çarşamba
Uğurlu sayısı: 9

Yönetici gezegeniniz Venüs sevgi, merhamet ve para konularını yönetir. Burcunuz ise Zodyak’ta evliliğin yöneticisidir. Sevimli, cana yakın, yetenekli ve tatlı dilli oluşunuzu Venüs’e borçlusunuz. Bu nedenle Teraziler için aşksız bir hayat işkence demektir. En erken evlilikleri Teraziler yapar. Aşka kapılarak mantığı tamamen bastırma sebebi ile birçoğu ilk evlilikte hüsran ve hayal kırıklıkları yaşar. Aşkın ateşinde yandıkça mududur, hayatında aşk olmadığında ise huysuz, alıngan ve depresif olur.

Hayatında biri olmadığı zaman kendini yarım hisseder. O sevmeli, sevilmeli ve romantizmi doruklarda yaşamalıdır. Kaç yaşlarında olurlarsa olsunlar etraflarında onları beğenen ve hayranlık duyan kişiler her zaman var olacaktır.

Flörtöz olarak tanınmasına rağmen aşırı sadık biridir. Aşık olduğu zaman gözü partnerinden başkasını görmez ve elindeki her imkanı sevdiğinin ayaklarına serer. Ama yaşadığı ilişkide partnerinin ona karşı olan duygularının bittiğini hisseder veya aldatılırsa gözyaşları aksa da ilişkisini sonlandırmayı tercih edecektir. Ayrılıklar ateşten gömlektir; yanar, yıkılır, acılar içinde kavrulur. Onun o halini görenler bir daha düzelemeyeceğini düşünürken o, kısa bir süre içinde sil baştan yapar.

Uzun yıllar kare burçları Oğlak’ta transit geçiş yapan Plüton gezegeni, ilişkilerinde rekabet ve kıskançlığın öne çıkmasına sebep oldu. Ardından son üç yıldır Satürn gezegeni ve Güney Ay düğümü de Plüton’aeşlik ederek Terazilerin hayatında maddi, manevi zararlara sebep olduğu gibi aşk ve evlilik konularında bir çıkmazın içinde yol aramalarına ama dönüp dolaşıp aynı noktadan uzaklaşamamalarına sebep oldu. Var olan ilişkilerinde hüsran, sıkıntı ve hayal kırıklığına rağmen sonuna kadar her şeyi denemek ve ilişkilerinin devam etmesi için daha yoğun fedakarlıklar üstlendiler. Sevgiden yana aç kaldılar, her olumsuzlukta onları suçlayan partnerine uyum sağlamak için sürekli değişmeye ve kendi hatalarını sorgulamaya çalıştılar ama olmadı. 2020’nin ilk aylarında başlayan sert gezegen transitleri, birçok Terazi’nin kötü giden ilişkisinde partneri ile yolları ayırmalarına sebep oldu.

Üzerlerindeki yükleri atmaları ve yeniden yüzlerini sevgiye dönmeleri için Satürn 29 Eylül’den, Jüpiter gezegeni ise 19 Aralıktan itibaren dost burçları Kova’dan onlara göz kırpmaya başlayacak. Teraziler için adeta yeniden doğuş başlayacak. Hayatınızda olumsuz giden her konuyu yeniden yapılandıracak ve özgüveninizi kazanacaksınız. Evren size ödüller yağdıracak. Hala ilişkisi devam eden Teraziler geçmiş sorunlardan ders alarak, ona el uzatan partnerinin elini yeniden sımsıkı tutacak. Yalnız Teraziler ise olgun, fedakar, sevgi dolu biri ile aşka yelken açacak. Aşkın hayatınızda yeniden var olması içinizdeki umutları filizlendirecek. Sizi üzen, sıkan koşulları değiştirmeye gönüllü olacaksınız. Partneriniz de size fazla müdahale etmeyecek ama gözü hep üstünüzde olacak. Zorlandığınız her konuda desteğini sizden esirgemeyecek.

9 Eylül-14 Kasım arasında ise zıt burcunuz Koç’ta geri harekete başlayan Mars, eski partnerlerin hayatınızı karıştırmak istemesine sebep olabilir. Mutluluğunuzu ve huzurunuzu kıskanan eski partner hayatınızdaki kişiye ulaşmak istediğini size söyleyebilir. Yalan, yanlış sözlerle zor durumlar yaşamama düşüncesi ile tek başınıza cengaverliğe kalkmayın.

Böyle bir durumda her şeyi partnerinize anlatmanız gerektiğini ve sorunun tek başınıza çözülemeyeceğini unutmayın. Eğer bunu yapmaz ve eski partnerle kavga etmek için dahi görüşürseniz, sonradan bunu duyan yeni partnerinizin size olan güveni sarsılabilir. Bu sürecin anahtarı sağduyulu ve sakin kalmanızda saklı. Belki içinizde kalan sözler var, çok kırıldınız ve karşı tarafa bunu haykırmak istiyorsunuz ama bu yüzleşmeyi tek başınıza yapmaya çalışın ve yüzünüzü sevdiğinize dönerek geçmişin geçmişte kalmasına izin verin.

AKREP
24 EKİM-22 KASIM

Yönetici gezegeni: Plüton ve Mars
Elementi: Su
Niteliği: Sabit
Rengi: Kahve, kırmızı.
Taşı: Ametist, granat, sarı yakut
Uğurlu günü: Çarşamba
Uğurlu sayısı: 2

Akrep burcu astrolojide anlaşılması en zor olan yegane burçtur. Kendini tam olarak birine açabilmesi ve sırlarını paylaşması için uzun yıllar geçmesi gerekir. O üstü sıkıca kapalı bir sır küpüdür. Akrepler zorlu bir düşman, oldukça iyi dostlardır. Zeki ve eğitime önem veren yapısı ile kendisini sürekli geliştirir. Birlikte olduğu herkese iyi zaman geçirtir. Neşesi yerindeyken esprili biridir. Paranın gerekliliğinin bilincindedir ve burnu koku alan yapısı ile para kazanmanın yollarını bazı zorluklarla karşılaşsa dahi bulur. Sevdiklerine karşı çok cömert olan Akrepler kendi isteklerine karşı ise oldukça duyarsız ve cimridir.

Akrep burçları genelde ilişkilerinde kontrollü olduğu halde aşk ilişkisinde zaman zaman kıskançlık yüzünden kontrolü kaybeder. Partnerine birinin gözünün ucu ile bakması dahi onu saldırgan hale getirebilir. Akrep burcunun cinselliğe olan düşkünlüğü çok bilinse de aslında aşka da çok düşkündür.

Güçlü libidosu ve tutkusu nedeni ile sonu olmayan yüzeysel ilişkiler yaşasa da evlilik kararında aşk ön planda olacaktır.

Yaşadığı ilişkilerinde karşılıklı olarak dürüsdüğe önem verir. Güçlü duygular hissetmediği birine sevgi sözleri etmekten uzak durur ve yalan vaatlerde bulunmaz. Sırılsıklam aşık olduğu zaman dahi duygularını sözlerle göstermektense sorumluluğu ve olumlu davranışları ile anlatmak isteyecektir. Ancak sevdiğini kaybetme korkusu olan bir Akrep’ten sevgi sözleri kolaylıkla dökülebilir.

O tanıştığı ilk andan itibaren küçük bir dokunuşla dahi karşısındaki kişiden alacağı elektriği hisseden sezgilere sahiptir. Eşi onunla yalnız olduğunda istediği gibi davranabilir ve birlikte birçok fantezi deneyimlerler.

Fakat başkalarının yanında eşinin ağır başlı davranmasını ister. O şımarık kişilerden hiç hoşlanmaz ve haddini bildirir. Akrepler kızdığı kişilere karşı psikolojik şiddet uygulayabilir.

Satürn, Plüton, Jüpiter gezegenleri ve Düğümler özellikle son üç yıldır Akrepleri değişime zorladı.

Bu değişim onlar ve yakınları için gerekliydi. Eskiden yürüdüğünde donduran, sert rüzgarlar estiren Akrepler artık meltem rüzgarları estiriyorlar. Artık kendi duygularını geri plana atarak partnerinin huzur ve mutluluğuna odaklanan Akrepler yapıcı tavırları ile hem aşkta hem de maddi konularda daha fazla kazanç sağlamaya başladılar.

Aşktan korkan yapılarını çıkarıp attılar ve aşka tüm kalbi ile teslim oldular. Zıt burçlarındaki Uranüs açısı nedeni ile aşka kayıtsız şartsız teslim olan Akrepler, 2020 bitmeden hızla evlilik yapabilir. Yalnız Akrepler ise 14 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında aşk yaşayabilir. Geçmişteki ilişkilerinden dersler alan, değişen ve dönüşüme uğrayan Akrepler aşkı, huzuru, mutluluğu daim hale getirmek için ellerinden geleni yaparak aşk sarhoşluğunu partnerlerine de bulaştıracaklar.

Evli Akrepler geçmiş yıllarda ilişkilerinde birçok sorun yaşadı ve bir kısmı boşanmaya yatkın olmasa da mecburen ilişkilerini sonlandırdı. İlişkisi devam eden Akrepler ise vefa duygusunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlayarak onları sadakatle seven eşleri ile aralarım düzeltmek adına yıl boyunca yoğun emek harcadı. Emeklerinin karşılığını eşlerinin yoğun ilgi ve sevgisi ile aldı. Bekar veya evli fark etmeksizin Akrepler, artık sevgiye dair hata yapmak istemiyor. Yaşamadığı ilişkilere özenmek yerine var olan ilişkisinin kıymetini bilip tadını çıkarıyor. Çünkü hiçbir gücün gerçek sevgiyi satın almayacağının bilincindeler ve onlara tüm temiz kalbi ile yaklaşan ve sevgi sunan partnerlerini kalplerinin en kıymetli yerine koydular.

Akrep burcu insanı zaman zaman zor biri olabilir ama derinliklerine indiğiniz zaman hiçbir zaman vazgeçemezsiniz. Kızdığı zaman içinizden olumsuz şeyler geçirseniz de o gönül almanın üstadıdır.

Akrep ona inanan, güvenen, teslim olan ve sadakatle seven hiç kimseye hainlik yapmaz. Ara sıra damarı tutsa da geri adım atmayı da özür dilemeyi de yıllar içinde öğrendi.

YAY
23 K A S I M – 2 1 ARALIK

Yönetici gezegeni: Jüpiter
Elementi: Ateş
Niteliği: Değişken
Rengi: Mor, mavi, siyah
Taşı: Turkuaz, sea moss, ametist
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu sayısı: 5,7

Yay burçları için 2020 değişim ve dönüşüm zamanını başlattı ve bu değişim ilerleyen yıllarda da devam edecek. Güney Ay düğümü ile henüz tanışan Yay burçlar,ı önümüzdeki iki yıl boyunca kadersel karşılaşmalara, ödüller ve cezalara hazırlıklı olmalı. Güney Ay düğümü ona ödül mü yoksa ceza mı verecek işte bunun hazırlığı tamamen kendisine ve yaptıklarına bağlı olacak. Bu nedenle iyiliğe ve sevgiye yüzünüzü dönmelisiniz. Geçmiş yıllarda birilerinin canını acıttıysanız yüzleşmeye ve af dilemeye çalışmalısınız. Eğer sizin canınızı birileri yaktıysa onlar da bedelini ödeyecekler.

Özgürlüğüne düşkün, bağımsız Yaylar gerçek aşkı bulana kadar flört etmeyi sever ve çok aşık olsa dahi evlilikten korkardı oysa şimdi değişim başlıyor. Artık özgürce yaşam, emir altına girmeme gibi kaygılardan uzaklaşarak derin birliktelikler arayacaklar.

Partneri her şeyden önce ona güven duymayı öğrenmeli, emir cümlelerinden ve kıskançlık krizlerinden vazgeçmeli diye düşünen Yaylar kendilerine şu soruyu sormaya başlayacak: ‘Partnerimin güven duyması için ben ne yapabilirim?’. Bu soruyu yıllar boyu sormadı kendine Yay burcu, güveni sadece karşı taraftan bekledi. Oysa aşk ve fiziksel çekim, çabuk oluşan duygular olmasına karşın güven oluşumu için yıllarca emek verilmesi gerekir. Bu bilinçten uzak ilişkisinde ona göre baskı ve sorgular başladığı an aşkını kalbine gömerek hızlı adımlarla uzaklaşmayı tercih ederdi. Aşkı sürdüğü sürece fedakar ve yapıcı olmasına rağmen bitirmeyi tercih ettiği zaman da kararında sabit olur ve doğru karar verdiğini düşünerek geri dönüşleri olmazdı. Bilinçaltlarındaki yoğun evlilik korkuları nedeni ile çok iyi giden ilişkileri bitti ve onları çok seven sevgilileri de ilişkileri gelecek vadetmediği için sırtlarını dönerek uzaklaştı.

Neptün gezegeninden yıllardır aldıkları olumsuz açı sebebi ile de birçok konuda olduğu gibi aşk konusunda da kafaları bir hayli karıştı. 2020 yılına kadar özgürlükleri ön plandaydı, ona her konuda anlayış gösteren modern kişilerle hayatına devam etti ama aşktan, sevgiden, yoğun İlgiden beslenmedi. Çünkü kendisi bu duyguları karşı tarafa geçiremediği için yüzeysel ve kısa süreli ilişkiler yaşandı ve içlerindeki derin yalnızlığı dostlarla, yardım amaçlı faaliyetlerle hafifletmeye çalıştılar. Ama hiç kimse ve yaptıkları hiçbir şey onları çok seven birinin vereceği hazzı yaşatmadı onlara.

Aşksız bir hayat onların aşırı sinirli davranışlar sergilemesine neden oldu. Onları daha özgür olmaya zorlayan, ilişkilerde hesap vermemesi konusunda öğütleyen arkadaşlarının ciddi ilişkiler içinde ona söylediklerinin dışında davranmaları, evlenerek eşe olan bağlılıkları da hayal kırıklıklarını arttırarak kendisini daha fazla sorgulamasına sebep oldu. Evli Yaylar da ilişkilerinde gizli hüzünler içinde kendi kabuklarına çekilerek adeta bir ceza verilmiş gibi gün saydı.

9 Eylül-14 Kasım arasında Mars gezegeni dost burcunuzda geri harekete başlayacak. Birçok burcun hayatını zorlayacak olan Mars, size mucizeler yaşatacak.

Geçmişe yolculuk yapmaya hazırlanın, bu yolculuğun sonunda mutluluk ve aşk var. Eski sevgililer, eski eşler adeta sıraya girmişler gibi dört koldan size ulaşmaya çalışacak. Geçmişte sizi üzen ve hak etmediğiniz davranışlarda bulunan eski partneriniz yüzü önünde, kalbi yaralı af dilemeye gelecek. Aşırı iyimser ve şövalye ruhlu Yayların merhameti kabaracak ve eski partnerinin tüm yaptıklarını unutarak dost elini uzatacak. Bir süre sonra aranızda etkileşim oluşsa da kendinizi toparlayacak ve karşı tarafa ‘sadece arkadaşız’ mesajını incitmeden vereceksiniz. Bu kararınızda yeni biri ile tanışmanız etkili olacak. Ani kararlar vererek hızla evlenmesi sık yaşanan bir şey olmamasına rağmen yıl bitmeden birçok Yay burcu insanı evlilik kararı alacak. Evli, bekar tüm Yaylar uyanışa geçerek geçmişteki hatalarından sıyrılacak ve var olan ilişkisine hiç kimseden etkilenmeden dört elle sarılacak.

OĞLAK
22 ARALIK-20 OCAK

Yönetici gezegeni: Satürn
Elementi: Toprak
Niteliği: Öncü
Rengi: Siyah, mavi
Taşı: Lal, ametist, granat, sarı yakut
Uğurlu günü: Cumartesi
Uğurlu sayısı: 2, 8

Plüton yıllardır burcunuza ev sahipliği yapıyordu, Satürn de üç yıla yakın bir süredir Plüton gezegenine eşlik etti ve bu misafirliğe Güney Ay düğümü de dahil oldu. Üçü de ağır etkili ve sert karakterde olduğundan Oğlakların kişiliklerinin değişimine sebep oldu. Sessiz, sakin, sağduyulu Oğlaklar hem başkaları ile hem de kendileri ile kavgalar ettiler. Tutku, hırs, kin kalplerini sertleştirdi. Başarı ve maddiyatı öne çıkararak güzel duyguları ve aşkı kenara attılar.

Yönetici gezegeniniz Satürn, Plüton ile kavuşum yapınca farklı düşünceye sahip olmanız çok zordu. Satürn sürekli olarak ‘mantığını kullan, başarıya odaklan diye uyardığı için ilişkilerde de fikirsel uyuma ve yakınlarınızın önerilerine kulak verdiniz. Plüton arada tutkuyu da hatırlattı ama kalbiniz çarpmayınca tutkuyu bastırmak kolay oldu sizin için.

Tanıştırıldığınız kişilerle başlangıçta iki tarafta da beğeni olmasına rağmen karşı tarafı sürekli irdelemeniz ve şüpheleriniz yüzünden duygular oluşmadan bitmek zorunda kaldı, iğneyi kendinize batırmadan çuvaldızla tanıştırdınız partnerlerinizi ve onlar da sizin canınızı yakmaya çalıştı. Yaklaşık 12 yıl sonra Jüpiter geldi. Plüton ve Satürn huzursuz oldu onun gelişinden, çünkü Jüpiter iyilikler getiren bir gezegendir. Savaşa kalktılar Jüpiter ile ve karmaşalar yaşadınız bu süreçlerde; karanlıkla aydınlığın savaşıydı adeta içinizde olanlar ama pes etti Satürn ve Püuton, ‘Jüpiter de versin dersini, biz biraz kenara çekilelim’ dediler. Jüpiter sizi iyiliğe sevk etmeye çalıştı, ‘aşka yüzünü dön. İlahi yolda ilerlemek istersen önce yaratılanı sev’ dedi.

Satürn, 29 Eylül 2020 tarihinde burcunuzu 30 yıllığına terk edecek.

Satürn gezegeninden almanız gereken dersleri aldınız ve aşk dahil tüm konularda yüzleşmelerinizi bitirdiniz. Artık ne istediğinizi biliyorsunuz. Satürn gezegeninin burcunuzu terk etmesi ile aşkta kuraklık bitecek.

Jüpiter gezegeni ise Satürn’ü yolcu ettikten sonra 19 Aralık’a kadar krallığını ilan edecek. 9 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında kare burcunuz Koç’ta geri harekette olan Mars ile açı yapacak ve iki ateş gezegeninin savaşı başlayacak. Aniden oluşan aşk ayaklarınızı yerden kesecek ama bir yandan büyük gel-gitlere, depremlere sebep olacak. Kalbinizin duvarlarının yıkılması çok kolay olmayacak. Kontrolü kaybettiğiniz her duyguyu uzaklaştırmak isteyen biri olduğunuz için aşka teslim olmakta da savaş vereceksiniz. Çünkü aşkın sizin gücünüzü azaltacağını ve kullanılacağınızı düşünürsünüz. Teslim olmak bir Oğlak için hiç kolay olmayacak. Ama Eros oklarını size yöneltecek ve aşkın ateşinde yanacaksınız.

Her şeyi ve herkesi yönetmek isteyen Oğlaklar ne kadar direnirlerse dirensinler tüm silahlarını bırakarak aşka teslim olacaklar. Bugüne kadar ilişkilerde belli kriterleri olan Oğlaklar hepsini rafa kaldıracak. Çünkü kalplerini çalan kişide başkalarında eleştirdikleri birçok özellik olacak. Bu durumu kabul etmek kuşkusuz kolay olmayacak. Defalarca ayrılık kararları alabilirsiniz ama her seferinde yeniden devam kararı sizden gelecek.

20 Ekim itibarıyla daha kabulleniş ve aşka teslimiyet görünüyor. Sular durulacak, yaşadığınız her an ve aşk için şükredeceksiniz. Yıllar boyu kendinizi böyle bir duygudan mahrum ettiğiniz için sorgulamalarınız da artacak.

Evli Oğlaklar yılların hesaplaşmasını yaparak ilişkisindeki hataları ile yüzleşecek ve aynı hataları bir kez daha yapmamak adına önce kendine sonra eşine söz verecek. Artık eşine karşı daha uyumlu, sevgi dolu, ilgili ve uzlaşıcı yönlerini ortaya çıkaracak. İyilik ve sevginin bulaşıcı olduğunu eşinin davranışları da değişince anlayacak.

Satürn ve diğer gezegenlerin verdiği dersler ağır olmasına karşın kendinizle yüzleştiniz ve artık yüzünüzü saf sevgiye dönmeye başladınız. Uysallaşmanız ve aşktan beslemeniz pozitif olmanıza sebep olduğu gibi hayatınızın sorunlu giden diğer alanlarını da düzeltmenize fayda sağlayacak.

KOVA
2 1 OCAK- 1 8 ŞUBAT

Yönetici gezegeni: Uranüs, Satürn
Elementi: Hava
Niteliği: Sabit
Rengi: Koyu mavi, mora dönük siyah
Taşı: Turkuaz, akuamarin, lapis
Uğurlu günü: Pazar
Uğurlu sayısı: 4, 8

Kova burcunu anlatacak en belirgin özellik özgürlüğüne olan düşkünlükleridir. Evliliğe de onun özgürlüğünü kısıtlayan bir kurum olarak bakar. Evlilik kararını genelde geç almaya çalışır. Partnerini kaybetme korkusu ağır basarsa evliliği düşünmeye başlar.

Zodyak’ta dostluğu, arkadaşları, hayalleri, istekleri, organizasyonları, evrenselliği, marjinalliği, yaratıcılığı ve bilimi simgeleyen Kova burcu, yöneticisi Uranüs’ün de katkıları ile bu burcun insanının kişiliğinin diğer insanlardan farklı gelişmesine fayda sağlar.

Siz bir dünyalısınız, insanlar arasında ayrım yapmaz, hak ve adalete önem verirsiniz. Doğayı, hayvanı korumaya çalışan Kovalar tüm insanlara ve insanlığa da saygı duyar.

Evlilik yanlısı olmamakla birlikte aslında bir ilişkide olması gereken tüm özellikleri kişiliğinde barındırır ve ilişkisine yansıtır. Kendisi için istediği her şeye karşısındaki kişinin de layık olduğunu düşünerek sürekli empati yapar. Yaptığı iş, hobileri, gezileri ve dostlarla geçirdiği her ana partnerinin de dahil olmasını ister.

Kavga etmekten, kötü söz söylemekten uzak durur. Bu tip davranışlar onun yaradılışında yoktur. Kaba saba, görgüden yoksun insanlarla ne arkadaşlık yapar ne de ilişki yaşar. Karşı cinsle ilişkisinde öncelikle zekaya bakar. Farklı fikirlerde olsalar bile karşı tarafın akıllı ve iyi konuşan biri olması onu cezbeder.

Saygı ve hayranlık duymadığı biri ile ilk anlarda etkileşim olsa bile kısa süre içinde tüm duyguları kaybolur. Onun kalbine giden yol akıldan geçer.

2020 yılı gezegenlerin bol retro (geri hareket) ve sert görünümler yaptığı bir yıl olacak. Birçok kişinin yaşamını zorlaştıran retro hareketli gezegenler size yıldırım aşkını getireceği gibi, tüm korkularınızdan sıyrılarak evlilik düşüncesine daha sıcak bakacak ve sonbaharda evlilik adımları atacaksınız. Vereceğiniz kararlar ailenizi de mutlu edecek ve ilişkinizin geleceği için her türlü yapıcı davranış içinde olacaklar. Partnerinizin ve ailenizin uyum içinde olması da ayrı muduluk vererek huzurunuzu arttıracak.

9 Eylül-14 Kasım tarihlerinde Mars gezegeni dost burcunuz olan Koç’tan size olumlu açılar gönderecek. Geri hareketi, içinizde bastırdığınız tüm duyguların dışarı akmasına ve büyük bir cesarete sahip olmanıza fırsat tanıyacak.

Kardeşlerinizin veya kuzenlerinizin aracılık yapacağı tanışmalara önce soğuk bakacak ve elinizden geldiğince ertelemeye çalışacaksınız. Fakat yakınlarınız işin peşini bırakmayarak size uygun gördükleri kişilerle tanışmanızı sağlayacak. Gönülsüzce gittiğiniz tanışmadan ayaklarınız yerden kesilerek döneceksiniz. Sizi çok iyi tanıyan yakınlarınız, size çok benzeyen, adeta ruh ikizinizi tanıştırarak en büyük iyilikte bulunacaklar.

29 Eylül’den itibaren yaklaşık üç yıllık Kova burcu yolculuğu başlayan Satürn, sizi kendinizle ve hatalarınızla tanıştıracak, ilişkinizde yaptığınız hataları göreceksiniz. Eşinizi ihmal ederek sürekli zaman geçirdiğiniz bazı arkadaşlarınızdan zararlar görmenizle yüzünüzü ve kalbinizi eşinize döneceksiniz. Eşinizin sizin iyiliğinizi düşünerek yaptığı bazı uyarılara yoğun tepkiler verdiniz. Oysa şimdi onun ne kadar haklı olduğunu anlayacak, hem af dileyecek hem de eşinizin kalbini yeniden fethetmeye çalışacaksınız.

14 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında ise Merkür gezegeninin geri hareketi ve Akrep burcundan iki kez geçiş yapması iş hayatınızda yaşayacağınız bazı sorunları ilişkinize yansıtmanıza neden olabilir. Gerginliğinizi partnerinize geçirerek onun da sinirli olmasına ve sizi kırmasına sebep olursunuz. Bu süreç içinde partnerinizin ailesinden biri ile olmayacak bir konuda tartışmanız da kısa süreli üzüntüye sebep olabilir.

Ama hemen geri adım atacak, sağduyu ve saygı içinde sorunu ortadan kaldırarak partnerinize aslında ona verdiğiniz değeri göstermiş olacaksınız.

BALIK
19 ŞUBAT-20 MART

Yönetici gezegeni: Neptün
Elementi: Su
Niteliği: Değişken
Rengi: Yeşil, mor
Taşı: Akuamarin, inci, turkuaz
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu sayısı: 7

Bilge bir kişiliğe sahip olan Balıkların istedikleri zaman başaramayacağı hiçbir şey yoktur fakat ilgisini çekmeyen konularda kendini kapatması ve çevreden gelen uyarılara da aldırmaması yüzünden hayata dair bazı ödülleri biraz geç alabilir. Kendisine uygun olan işi bulana dek birçok değişik iş deneyimi geçirdiği gibi aşk konusunda da durum benzerdir. Kötü sözler karşısında geri çekilen, kırılan ve tamir edilmesi zor hale gelen Balıklar aşk ilişkisinde de doğru insana rastlayana dek birçok hayal kırıklığı yaşayabilir.

Aşk onun gözlerini görmez, kulaklarını duymaz hale getirir, gönül gözü ile yaşar aşkını. Maddi menfaatini ve geleceğini düşünmez, o bir sevgi insanıdır. Sevildiğini hissettiği sürece uysal, romantik, neşeli, yaratıcı ve iyilikseverdir. Sevilmediğini hissettiğinde hayata küsebilir. Onun yaşadığı aşk acısını yaşayan insan sayısı çok fazla değildir. Aşk ve evlilik kavramına aşırı önem verir, kaybettiği aşklarını unutmaz ve biten aşkların acılarını da sevinçlerini de yüreğinin en derininde bir ömür saklar. Kalbinde geçmişten gelen aşk acısı olsa dahi o birlikte olduğu partnere bunu hiçbir zaman hissettirmeyecektir. Kendini ona adapte edecek ve onun mutluluğuna kendini adayacaktır. İlişkisinde sonsuz romantizm sunacak, evliliklerinin her anında eşinin en büyük destekçisi olacaktır. Bu nedenle aslında aşık olmaktan da korkar. Çünkü o her şeyden önce kendini bilir. Aşk kalbinin kapısını çaldığı an korkuları da depreşir, partnerini kaybetmekten ve incitmekten korkar, ilişkisinin iyi şekilde devam etmesi ve bir ömür sürmesi için elinden geleni yapar.

Büyük bir vefa duygusu ile sevdiğine müşfik, yardımsever ve cömert davranır. Partnerinin hastalığında, sağlığında, paralı ve parasız olduğu her anında yanında olur ve tüm imkanlarını seferber eder.

Yıllardır Balık burcu transiti devam eden Neptün, Balıkların bu özelliklerini daha da üstün hale getirdi.

Önsezileri çok güçlü olan Balıkların sezgileri o kadar çok açılmaya başladık ki başka birinin beyninden geçenleri dahi okumaya başladılar. Fakat bu yönünüzü özel ilişkinizde kullanmıyor, hislerinizi bastırarak deneme yanılma misali davranıyorsunuz. Bu yüzden de adeta sorunlu bir mıknatısınız varmış gibi problemli birçok kişiyi hem aşk hem de hayatın diğer alanlarında kendinize çekiyorsunuz, içinizden gelen sese tüm 2020 yılı boyunca kulak verirseniz yanılmazsınız.

Düğümlerin İkizler ve Yay aksında transitleri 2020 ve 2021 yılları boyunca daha duyarlı olmanız gerektiğini ve acıklı hikayelerle kendilerini açındıran kişilere karşı dikkatli olmanız gerektiği konusunda uyarıyor. Düğümler geçmişiniz ile yüzleşme yapmanız konusunda da uyarıcıdır. Eğer istemeden de olsa geçmişte birilerinin kalbini kırdıysanız onlardan af dileyin. Geçmişin acılarından ve hatalarından sıyrılmaya çalışın. 18 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında Merkür’ün geri hareketi, bu yüzleşmeyi yapmanız için oldukça uygun bir süreç olacak. Bu yüzleşmeleri yapmak birçok Balık burcu üyesinin aynı tarihlerde eski aşkları ile yeniden aşka adım atmalarını da sağlayabilir. Yine de kararlarınızı Merkür’ün geri hareketinden sonra vermeniz daha uygun olacak.

Uranüs, Boğa burcundan yarı uyumlu açı ile aşk ve diğer konularda desteğini 2025 yılına kadar vermeye devam edecek.

2020 yılının Uranüs gerilemesi ağustos ayından itibaren bitecek ve daha fazla sosyal olmanıza neden olacak. Eski sevgilisi ile barışma yoluna gitmeyen ve yalnız olan Balıklar, ağustos ayından itibaren çıktıkları yolculukların sonunda yeni birileri ile tanışma fırsatı yakalayabilirler. Karşınıza çıkan kişilerden çok etkilenseniz dahi daha fazla sorgulamaya ve gelecekte üzülmemek adına söz vermemeye çalışacaksınız. İlişkinizin dostluk yönünü geliştirmeye çalışacak ve evlilik kararını aceleye getirmeden alacaksınız. Evli Balıklar ise eşleri ile aralarında yaşanan bazı sorunları 4 Ekim’den itibaren Plüton gezegeninin ileri hareketi ile birlikte gidermeye çalışacak.

DEMET HOŞMAN KİMDİR?

DEMET HOŞMAN’IN ASTROLOJİ YOLCULUĞU 22 YILDIR SÜRÜYOR. SÖZCÜ GAZETESİ’NDE GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI, POSTA GAZETESİ’NDE AYLIK, YILLIK YORUM VE RÜYA ANALİZİ, CUMHURİYET ONLINE’DA HAFTALIK BURÇ YORUMLARI YAZIYOR. AYNI ZAMANDA ASTROLOJİ EĞİTMENİ DE OLAN DEMET HOŞMAN ONLINE DERSLERİ İLE ONLARCA KİŞİYİ ASTROLOJİ İLE TANIŞTIRDI. ASTROLOJİK DANIŞMANLIĞI VE YAŞAM KOÇLUĞUNU BİR ARADA YÜRÜTEREK KİŞİSEL HOROSKOP ANALİZLERİ İLE DE MESLEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir