Çin’den Gelen Mucize; Kombucha Çayı

Çin’den Gelen Mucize; Kombucha Çayı

ÇİN’DEN GELEN MUCİZE

Günümüzde bir çok insan sağlıksız beslenme ve düzensiz bir hayat dolayısıyla, alerji, mide rahatsızlıkları gibi sorunlar yaşamaktadır.

Bunların temel sebebi bağırsak sistemimizin düzenli çalışmaması ve bağışıklığımızın düşük olmasından kaynaklanıyor.

Artık tıbbı olarak da kanıtlanmış bir tanım olan “ikinci beyin bağırsaklar”ımıza iyi bakmamız gerekiyor.

Bunun için en etkili yol ise probiyotik beslenme düzeninizi hayatınızın bir parçası haline getirmenizdir.

PROBİYOTİK BESLENME NEDİR?

Probiyotik beslenme, bozulan bağırsak floramızından dolayı sindirim sistemimiz ve dolayısıyla da düzgün üretilemeyen hormonlarımızın düzenlenmesine fayda sağlamaktadır.

Probiyotikler faydalı bakteriler demektir. Yararlı bakteriler bağırsak floramızı düzenlemekte ve aslında temelde sistemin doğru çalışmasına ve bütün vücudun sağlıklı çalışmasına etkilidir.

Probiyotik beslenme ürünleri arasında, sirke,kefir,kombucha çayı gibi ürünler bulunmaktadır.

fermante

NEDEN KOMBUCHA ÇAYI DAHA ÖNEMLİDİR?

Çünkü kombucha çayı içindeki zengin probiyotiklerin dışında, probiyotiklerin besin kaynağı olan prebiyotikleri de içinde bulundurmaktadır.

M.Ö 2000li yıllarda rahatsızlanan Çin imparatorunu iyileştirmek üzer Dr.Kombu tarafından üretilen bu maya günümüze kadar mucizesini devam ettirmektedir.

 • Kombu çayı, yağ yakımını hızlandırarak fazla kilolardan daha hızlı kurtulmaya destek oluyor.
 • Vücudun çeşitli yerlerinde oluşan iltihaplanmalara karşı vücudu destekliyor, iltihaplı bölgelerin daha hızlı iyileşmesine yardım ediyor.
 • Zararlı maddelerin vücuttan daha hızlı bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlıyor.
 • Kan dolaşımını düzenleyerek tansiyon sorunu yaşayanlara destek oluyor, özellikle yüksek tansiyonu dengelemede etkisi oluyor.
 • Bu sayede vücudu kalp ve damar hastalılarına yakalanma riskinden koruyor, var olan hastalıkların olumsuz etkilerini azaltıyor.
 • Sinir sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı oluyor.
 • Kandaki şeker oranının da normal seviyelerde seyretmesini sağlıyor.
 • Alerjilere karşı da vücudun yanında yer alan kombu çayı, alerjik reaksiyonların daha hafif atlatılmasına ön ayak oluyor.
 • Kanserli hücrelerin yayılmasını ve büyümesini de yavaşlattığı biliniyor.
 • Yorgunluk ve bitkinlik gibi gündelik sorunların da üstesinden gelmeye yardımcı olan kombu çayı, vücuda enerji veriyor.
 • Kan dolaşımını düzenlediği ve sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağladığı için baş ağrılarının da hızla geçmesini sağlıyor.
 • Saç sağlığına da iyi geldiği bilinen kombu çayı, saçların hızlıca uzamasına olanak sağlıyor, daha güçlü köklere sahip saçlara kavuşturuyor.
 • Harici olarak kullanıldığında, yani içmek yerine cilde sürüldüğünde cildin yaşlanmasını yavaşlatıyor, cildi nemlendiriyor ve kırışık karşıtı bir etki gösteriyor.

Ülkemizde her aktarda bulabileceğini kadar yaygın bir mantar türü değil. Bu nedenle güvendiğiniz aktarlardan ya da güvendiğiniz online alışveriş sitelerinden kombucha kültürü ya da mayası olarak anılan maddeye ulaşabilirsiniz. Eğer evde yapabileceğinize güvenmiyorsanız hazır olarak piyasaya sunulan ve yine güvendiğiniz aktarlardan ya da online alışveriş sitelerinden elde edebileceğiniz kombu çayını da deneyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi ve alışveriş için;

www.fermanteci.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir