Son Teknolojilerle Donatılmış Elektrik Süpürgeleri

Son Teknolojilerle Donatılmış Elektrik Süpürgeleri

EV temizliği ve hijyen her zaman önemliydi ancak şu dönem daha fazla önemseniyor. Ev temizliğinin vazgeçilmezi ise kuşkusuz elektrik süpürgeleri. îlk versiyonu 1800’lerde Londra’da bir fuarda tanıtıldıktan sonra tüm dünyaya hızla yayılan bu makinelerin günümüzde onlarca farklı versiyon ve işlevi bulunuyor. Toz torbalılar, toz torbasızlar, bataryalılar, su filtreliler, siklonikler gibi türleri bulunan süpürgeler, günümüzde sadece toz ve parçacıkları temizlemek için değil, alerjiyle savaşmak, havayı temizlemek ve hijyen sağlamak gibi çok fonksiyonlu olarak kullanılabiliyor. Peki, elektrikli süpürge seçerken nelere dikkat etmeli? Watt gücü, pratiklik, filtreler, aparatlar, markanın teknik servis ağı ve enerji tasarrufu ilk dikkat edilmesi gerekenler. Hayvan besleyenler, bebekli aileler, alerjik bir rahatsızlığı olanlar veya astımlılar için süpürge seçme kriterleri değişebiliyor. Neyse ki piyasada istemediğimiz kadar hatta kafa karıştıracak kadar çok fonksiyonlu elektrik süpürgesi var. Sizin için incelemeye değer, son teknolojilerle donatılmış sekiz tanesini bir araya getirdik…

PHILIPS MARATHON ULTIMATE TORBASIZ

Hareketsiz kalınca kapanıyor Sahip olduğu özel PowerCycIone 8 teknolojisi ile tozu ve havayı ayırıyor. A eneıji sınıfına sahip model, özellikle sert zeminlerde üstün performans sergiliyor. Alerji filtresi yardımıyla tozun yüzde 99.90’ından fazlasını çekebiliyor. Hareket ettirmediğiniz zamanlarda da kendiliğinden kapanarak enerji tasarrufu sağlıyor.

ARÇELIK TORNADO ERGO S4920

Anti-bakteriyel toz torbalı Toz torbalı elektrik süpürgesi modellerinden biri. Sahip olduğu antibakteriyel katkılı toz torbası ile sağlık açısından da fayda sağlıyor. Hem yatay hem de dikey durabilen ve oldukça hafif olan model, özellikle dar alanlarda kullanım kolaylığı sağlıyor. Filtresi de yıkanabiliyor.

LG A9 ESSENCIAL

Etkili parçacık toplama özelliği Aeroscience ve Power Drive Nozzle teknolojisine sahip bu süpürge, içindeki doğrudan tahrikli motor ile süpürme işlemi sırasında silindiri döndürerek etkili parçacık toplama özelliği sağlıyor. Tek dokunuşla kontrol edilebiliyor ve beş aşamalı filtre sistemine sahip. Çift batarya sistemi ile 80 dakika çalışabiliyor.

FAKIR FILTER PRO

Havayı sekiz filtresiyle temizliyor ESF teknolojisiyle geliştirilmiş bu toz torbasız süpürge, hijyende çığır açıyor. Toz, partikül, bakteri ve alerjenleri ionizer teknolojisiyle yere indirip sekiz filtreden geçirerek yok ediyor. Havayı da temizleyen bu yeni nesil süpürge, havadaki negatif iyon, ince toz ve organizmaları hapsediyor. Ayrıca elektrik tasarruf özelliği de dikkat çekici.

BOSCH BGS7PERF5

Filtresi kendi kendini temizliyor A sınıfı eneıji verimliliğine sahip bu süpürge kendi kendini temizleyen filtreleme sistemi ile dikkat çekiyor. Özellikle alerji sorunu olanların tercih ettiği Hepa filtresi bir diğer avantajı. Sessizlik konseptine göre tasarlanan süpürgede ses izolasyon malzemeleri kullanılmış.

DYSON CINETIC BIG BALL ANIMAL PRO 2

Hayvanlı evler için Siklon teknolojisinin mucidi Dyson’ın bu modelinde de bu teknoloji mevcut. Yani tozları haznede hapsediyor ve dışarı kaçmalarını engelliyor. Toz haznesini temizlemek için tek düğmeye basmak yetiyor. Süpürgenin adından da anlaşılacağı üzere bu cihaz özellikle evcil hayvan besleyenler için geliştirilmiş. Tüm tüyleri rahatlıkla topluyor.

ROWENTA R08233 SİLENCE FORCE EXTREME CYCLONIC

Çok sessiz Multisiklon teknolojisi sayesinde toz ve kiri kolayca haznesine hapseden ve dışarıya bırakmayan süpürge, Silence Force özelliği ile diğerlerine göre dört kat daha sessiz çalıştığını iddia ediyor. Enerji tasarrufu yapmak isteyenler için Eco modu, hjjyeni önceleyenler için Hepa filtresi bulunuyor.

BEKO POWERCLEAN

Manyetik özellikli mobil şarj istasyonu var 165W emiş gücü ile evin ana süpürgesi kadar güçlü. Katlanabilen borusu sayesinde koltuk altı gibi ulaşılması zor yüzeylere eğilmeden kolay erişim sağlıyor. 45 dakika kullanım süresi var. Süpürgenin kullanıcı dostu manyetik özellikli mobil şarj istasyonu da yeni nesil bir teknoloji olarak öne çıkıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir