Burçlarda Kişisel Gelişim ve Eğitim 2020

Burçlarda Kişisel Gelişim ve Eğitim 2020

KOÇ

Yılın ikinci yarısı, gerek mesleki gerekse kişisel gelişim adına eğitim, workshop, seminer almanız açısından destekleyici. Yurt dışı başlıkları, seyahatler, yabancılarla ilgili konular hareketlenebilir. Seyahat planları başlayabilir. Eğitim için yurt dışına gidebilir veya uzaktan online eğitimler alabilirsiniz. Teknoloji, bu dönem sizin için çok önemli hale gelecek. Mesleğinizle ilgili yapacağınız satış ve pazarlama tekniklerini dijital platforma taşımanız sizi rakiplerinizin önüne geçirecek.

Yaşamı ağır bir felsefeyle değil de, daha eğlenceli ve pratik bir dille algılamalısınız.

Siz zaten enerjik ve pozitif birisiniz. Bu özelliklerinize pratikliği ve yeteneklerinizi de dahil ettiğinizde başarı kaçınılmaz olacak. 2021’in ilk yarısına kadar uzun soluklu eğitimler ve öğrenimler yerine, daha hızlı ve pratik yoldan eğitimler almanız işinize yarayacak.

2 Temmuz’dan itibaren meslek ve kariyer yaşamınızda tamamlamanız veya yeniden yapılandırmanız gereken konular olacak. Geçmişten edindiğiniz tecrübelerden yola çıkarak, artık deneyim kazanan iş kimliğinizle daha sabırlı daha dayanıklı biri oldunuz. Alamadığınız eğitimleri almak, kaçırdığınız vvorkshop veya seminerlere katılmak için bu süreci iyi değerlendirmelisiniz.

Bu dönem, bazılarınız için yeni bir iş veya mesleki anlamda yeni bir uzmanlık konusu gündeme gelebilir. Yükselmek ve başarı için her konuya vakıf olmalısınız. Bunun için yıl sonuna kadar eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

14 EylüPe kadar, edindiğiniz ve sahip olduklarınızı içselleştirmeli ve kişisel gelişim başlığına önem vermelisiniz. Bu anlamda iş hayatında başarı ve sabır başlıklı kitaplar okumanız veya seminerlere katılmanızı öneririm.

Eğitim hayatı devam edenler için acele etmeden yavaş ama emin adımlarla ilerleyecekleri bir dönem bu.

10 Eylül-15 Kasım tarihlerinde yönetici gezegeniniz Mars’ın burcunuzdaki retrosu sizi biraz yavaşlatarak enerjinizin içe dönmesine neden olacak. O döneme kadar yaşadığınız yoğun temponun üzerinizde yarattığı bitkinlik hissinden tam da bu dönem içe çekilerek kurtulabilirsiniz. Zihni ve bedeni dinlendirmek için yoga ve pilates gibi egzersizleri yapmanız enerjinizi doğru yönlendirmenize neden olacak. Mars retroları psikoloji olarak da sizi olumsuz etkileyebilir o yüzden meditasyon gibi enerji çalışmaları zihinsel anlamda psikolojinizi yüksek tutmaya yarayacak ve sabır enerjinizi yükseltecek.

Mars retrosu dönemini çok iyi değerlendirin zira yıl sonunda Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcunda kavuşumuyla yepyeni 20 yıllık bu döngüde; 2021 yılının ilk yarısında hedeflerinize ulaşmak hayallerinizi gerçekleştirmek için bir hayli yorulacaksınız.

BOĞA

Yılın ikinci yansında, alacağınız eğitimleri finansal alanınızı güçlendirmek ve daha çok para kazanmak için kullanabilirsiniz.

Başarılı satış, pazarlama teknikleri gibi mesleki eğitimler kazancınıza destek olacak. Konuşma becerilerinizi geliştirmek için yine diksiyonla ilgili workshoplara kaulabilirsiniz. İstediklerinizin olması ve istikrar için, özellikle parayla ilgili önyargılarınızı bir kenara koymalı ve başkalarından gelecek yeni fikirlere yer açmalısınız.

13 Mayıs ve 14 Eylül tarihleri kişisel gelişiminiz için harika bir dönem. Yaşadıklarınızı, ideallerinizi, şimdiye kadar sahip olduğunuz yaşam felsefenizi sorgulayacağınız ve farkındalık kazanarak olgunlaşacağınız bu dönem ‘başarılı olmak için yaşamda ne gerekiyor?’ sorusunun cevabını da bulacaksınız. Epeydir düşündüğünüz ama başlayamadığınız bir kitap veya makaleyi yazmaya başlayabilirsiniz. Çalışma hayatınızda edindiğiniz tecrübeler yaptığınız seyahatler size uzun zaman kullanacağınız bilgeliğin anahtarını da veriyor aslında. Yurt dışı bağlantılı eğidmleriniz varsa bu dönem bazı ertelenmeler veya iptaller yaşayabilirsiniz. 14 Eylül’den sonra gecikmeler veya problemler düzelecek merak etmeyin.

Parapsikoloji veya gizli bilimlerle ilgili merak ettiğiniz alanlarda kısa dönemli eğitim ve seminerlere katılabilirsiniz. Öğrendiklerinizi çok fazla sorgulamadan, aldığınız bilgileri pratikte nasıl kullanacağınızı düşünerek yol almalısınız; zira sorgu, korktuğunuz konularla sizi muhatap edebilir.

10 Eylül-15 Kasım tarihlerinde Mars retrosu bilinçaltınıza zorunlu bir yolculuk yapmanıza neden olabilir. İçsel anlamda öfke enerjiniz artabilir ve bir türlü odaklanamamak yorgun hissederek başlayamamak gibi etkiler altında olabilirsiniz. Bu dönem yeni ve riskli kararlar almak, enerjinizi zorlamak yerine sizi neyin öfkelendirdiğine odaklanmalısınız. Meditasyon size çok iyi gelecek içsel anlamda öfkeyi sağlıklı bir noktaya taşımanıza neden olacak.

Yılın sonunda Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcunda kavuşumuyla yepyeni 20 yıllık bir döngüye aydınlanma ve uzay çağına gireceksiniz ve 2021 yılının ilk yarısında toplumsal imajınız meslek ve kariyer yaşamınızla ilgili yeni başlıklarla ve değişimlerle meşgul olacaksınız. Esnemeyi öğrenmeniz ve sabitlikte ısrar etmemeniz teknolojik anlamda kendinizi geliştirmeniz bu yıl için önemli.

İKİZLER

Yıl geneli hatta 2021’in ilk yarısı da dahil olmak üzere sizin için büyük kadersel dönüşümlerin olacağı önemli bir dönem. Kuzey Ay düğümünün İkizler burcundaki seyahati 2021’in ortasına kadar devam ederken, her türlü ilişkinizle ilgili size öğretmeye ve sizi büyütmeye de devam edecek

Yılın ikinci yarısı, ruhsal olarak yaşadığınız bu büyük genişlemeyi yaşamınızın tüm alanına yaymak isteyebilirsiniz. Belki de aldığınız eğitimlerin bir üst kısmına geçerek uzmanlık alıp profesyonel olarak şifa ve parapsikoloji alanında eğitimler vermek isteyebilirsiniz. Kendinizi eksik bulduğunuz her konuda geliştirebileceğiniz yardımlar alacağınız bu dönem, yaşadığınız ilişkilerden de çok şey öğrenecek ve farklı bakış açıları edinerek zenginleşeceksiniz. Hızlı ve pratik olmak güzel, ancak bilginin derinliğinden ve doğruluğundan emin olmanız gerekiyor. Karşınızdaki her kişi bu yıl size, işte tam da bunu öğretecek.

13 Mayıs ve 14 Eylül tarihlerinde ruhsal anlamda edindiğiniz tüm bilgileri, aldığınız danışmanlık fikirlerini içselleştirmeniz, yeni bir şey öğrenmekten ziyade öğrendiklerinizi hazmetmeniz gerekiyor. 14 Eylülden yıl sonuna kadar, ruhsal olarak olgunlaşıp idrak etmenizin ödüllerini almaya başlayacaksınız. Yaşamdaki krizlerin aslında bizi büyütmek ve öğretmek için olduğunu anlayacaksınız. Başkalarının fikirlerinden istifade etmeyin ve kendi fikirlerinize de çalınmaması adına sahip çıkın.

Siz zaten iyi bir İletişimcisiniz. Bu yıl bu yeteneğinizi teknolojiyle yükseltmelisiniz.

Mesleki ve kişisel anlamda dijital platformlarda yerinizi almalısınız. Eğer bir eksiğiniz varsa mutlaka öğrenin ve tamamlayın.

10 Eylül-15 Kasım tarihlerinde Mars retrosu, hedeflerinizi gözden geçirmek için gayet ideal.

Ne öğrendiniz? Nasıl geliştiniz? Sosyal yaşamda arkadaşlarınız ve yaptığınız etkinlikler size ne kattı? Bu soruların yanıtlarını bulmak için geriye çekilmeli ve durum değerlendirmesi yapmalısınız.

Yılın sonunda Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcunda kavuşumuyla yepyeni 20 yıllık bir döngüye aydınlanma ve uzay çağına gireceksiniz. Bu döngünün etkilerini 2021’den itibaren almaya başlarsınız. Teknolojinin nimetlerinden doyasıya yararlanmalı ve yıl genelinde dijital platformlarda her konuda kendinizi var etmelisiniz.

YENGEÇ

Yılın ikinci yarısı, daha çok bilinçaltınızla ilgileneceğiniz bir dönem. Zaaflarınız ve korkulannız bu dönem zihninizi meşgul edebilir. Her türlü gizli duygunuz düşünceniz açığa çıkarak sizin üzerinizde büyük farkındalıklar yaratabilir. Bu dönem spiritüel konular bir hayli merakınızı uyandırabilir.

Enerji şifa veya gizli bilimler konularına yönelik okuyacağınız kitaplarla, kendi bilinçaltınızdaki şifreleri çözebilirsiniz. Öğrendiklerinizi yakın çevrenizle paylaşmanız onların gelişimine katkıda bulunmanız sizin de yolunuzu açacak. Günlük yaşamdaki değer yargılarınızı gözden geçirin ve kalıplaşmış önyargılarınızı geride bırakın.

13 Mayıs ve 14 Eylül tarihleri yaşamın kişiler aracılığı ile size öğrettiklerinin kendi üzerinizdeki etkileri gözlemeniz ve yaşamınızdaki kişilerin sizin için ne ifade ettiğini anlamanız açısından ideal bir dönem.

10 Eylül-15 Kasım tarihlerinde Mars retrosu; meslek ve kariyer yaşamınızla ilgili konularda size bir içe çekilme enerjisi verebilir. Bu dönemi sağlıklı değerlendirmek için, kariyerinizdeki eksiklere odaklanmak, niyet edip başlayamadığınız eğitimlere başlamalısınız. Riskli kararlar için uygun bir dönem değil. Bunun için 15 Kasım ve sonrası daha uygun.

2 Temmuzdan itibaren, ilişkileriniz yine en büyük öğretmen olmaya devam edecek. Karşınıza çıkan her insanı, sahip olduklannızı adeta bir kitap gibi okumalısınız.

Yılın sonunda Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcunda kavuşumuyla yepyeni 20 yıllık bir döngüye aydınlanma ve uzay çağına gireceksiniz. Bu döngünün etkilerini 2021 ’den itibaren almaya başlarsınız. Resmi kurumlar finansal başlıklar yeni çağda sizi bir hayli meşgul edecek. Finans yönetimi hakkında şimdiden kendinizi geliştirmeniz iyi olabilir.

ASLAN

Yılın ikinci yarısı, grup çalışmaları ve sosyal aktiviteler açısından bir hayli hareketli olacak. Sosyal projelerde aktif rol alabilir, grup workshoplarına katılabilirsiniz. Bunları yetenekleriniz el ve dil becerileriniz doğrultusunda seçebilirsiniz. Mesleki anlamda kendinizi geliştirmek istediğiniz ne varsa bu dönem uygun. Bazı sosyal projelere gönüllü destek verecek konuşmalara katılmanız hem sosyal yaşamınıza yeni kişileri dahil edecek hem de yaşamınızı daha eğlenceli hale getirecek.

13 Mayıs ve 14 Eylül tarihleri iş ve günlük yaşamdaki sorumluluk ve görevlerinizi bir kenara bırakıp biraz kendi içine çekilmeniz gereken bir dönem. Sağlıklı yaşam ve buna dair ne varsa öğrenmeli doğru beslenmeyle kendinizi tanıştırmaksınız. Hatta çevrenizdekilere iş arkadaşlarınıza da destek olabilirsiniz.

10 Eylül-15 Kasım tarihlerinde Mars retrosu; giremediğiniz sınava girmek, kaçırdığınız eğitim ve vvorkshopları almak için gayet uygun. Diğer yandan kazanımlarınızı değerlendirmek öğrendiklerinizi bir sonraki süreçte doğru zamanda hayata geçirebilmek için plan yapma zamanı. 15 Kasımdan itibaren yeni bir eğitime başlayabilir hatta yurt dışı veya online eğitimlere katılabilirsiniz.

Yılın sonunda Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcunda kavuşumuyla yepyeni 20 yıllık bir döngüye aydınlanma ve uzay çağına gireceksiniz. Bu döngünün etkilerini 2021’den itibaren almaya başlarsınız. Aklınıza hayalinize gelmeyecek ilişkilere, sıra dışı başlangıçlara, marjinal insanlara şimdiden hazırlayın kendinizi…

BAŞAK

Yılın ikinci yarısı, meslek ve kariyer yaşamınız odak noktanız olacağından mesleki eğitimler sizin için ideal. Güven duygunuzun bu dönem güçlü olması gerekebilir. Bunun için, iyi ve etkili konuşma eğitimleri, yabancı dil eğitimi, el ve dil becerileri eğitimleri toplum önünde kendinizi daha güvenli hissetmenizi sağlayabilir. Dipteki bilginize güvenmeli, bu bilginin ışığında birden fâzla iş ve konuyla ilgilenebilmelisiniz. Yani siz hem bir yazar hem de bir doktor olabilir ve her iki işi de ustalıkla yönetebilirsiniz. Bunun için de güven duygunuzu güçlendirecek seminerler size iyi gelebilir. Bazılarınız için tanınma ve toplum önüne çıkma zamanı. Bazılarınız içinse, aldığı uzmanlıklardan para kazanma zamanı. Ev ve aileyle ilgili kökten getirdiğiniz değer yargılarınızı da geride bırakabilmeksiniz.

13 Mayıs ve 14 Eylül tarihleri yaşamdan keyif alma duygunuz zayıflayacağından maksimum size iyi gelecek konularla ilgilenmeli size neşe verecek bir hobiye yönelmelisiniz. Yıl genelinde sanki yaşamı siz taşıyormuşçasına yük ve baskı altında hissedebilirsiniz, bu yüzden biraz daha plansız, başkalarının işini yapmadan, endişesiz yaşamayı öğrenmelisiniz ki hafifleyip rahatlayın.

10 Eylül-15 Kasım tarihlerinde Mars retrosu size yaşamdaki maddi manevi krizlerden yönetmeden sadece teslim olarak da çıkılabileceğini öğretecek 15 Kasımdan itibaren finansal risk alarak kendinizi yükseltecek, eğitecek, size bilgi katacak yeni eğitim ve öğretiler için zaman ayırabilirsiniz.

Yılın sonunda Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcunda kavuşumuyla yepyeni 20 yıllık bir döngüye aydınlanma ve uzay çağına gireceksiniz. Bu döngünün etkilerini 2021 den itibaren almaya başlarsınız. İş ve günlük yaşamınızda teknolojik gelişmelerden en çok yararlanacak kişi siz olacaksınız. O yüzden teknolojiye dair eksiklerinizi gidermelisiniz.

TERAZİ

Yılın ikinci yarısı, mesleki eğitimlere ağırlık verebilirsiniz. Özellikle yabancı dil eğitimi alabilirsiniz. Mesleğinizle bağlantılı seminer ve workshop programlarına katılabilirsiniz. Akademik kariyer planı yapmak ve uzaktan eğitim almak için uygun bir dönemdesiniz. Yurt dışında bir okul gündeminize gelebilir. Hatta uzmanı olduğunuz konularda eğitim vermek için fırsatlar da elde edebilirsiniz. Kitap çıkarmak istiyorsanız yine bu dönemi kullanabilirsiniz. Özellikle yılın ilk yarısı edindiğiniz tecrübeleri bu dönem yazarak daha geniş kitlelere bir kitap aracılığı ile duyurabilirsiniz. Çıkacağınız seyahatlerde tanışacağınız kişilerden de birçok şey öğreneceksiniz. Yaşam felsefenizi değiştirecek hayatı daha eğlenceli bir noktaya taşıyacak her türlü kitap, danışmanlık veya seminer işinize yarayabilir.

13 Mayıs ve 14 Eylül tarihleri geçmişi çok sorgulayacağınız aile büyüklerinin karmalarını aile geçmişini araştıracağınız bir dönem. Yaşanmışlıklar sizi içsel anlamda büyütecek.

10 Eylül-15 Kasım tarihlerinde Mars retrosu; ilişkilerinizde adeta sizi geriye götürecek. Yaşadığınız ilişkilerden öğrenmeniz gerekenleri öğrenemediyseniz bu dönem eski ilişkiler size kendisini hatırlatabilir. Almak isteyip alamadığınız danışmanlıkları bu tarihlerde alabilirsiniz.

Yılın sonunda Jüpiter ve Satürn ün Kova burcunda kavuşumuyla yepyeni 20 yıllık bir döngüye aydınlanma ve uzay çağına gireceksiniz. Bu döngünün etkilerini 2021’den itibaren almaya başlarsınız. Aşka ve yaşama dair farklı ve sıra dışı bir yaklaşım içine gireceğiniz bu dönem yalnızsanız değişik bir aşka hazırlanın. Öyle ki bu aşkın sizi büyütecek ve çok şey öğretecek.

AKREP

Yılın ikinci yarısı daha çok ruhsal öğretilerle geçeceğinden içinize yapacağınız yolculukta büyük keşiflere ulaşacaksınız. Kontrol etmekten ziyade, var olan kaynakları bölüşmeyi ve paylaşmayı öğreneceksiniz. Bu durum sizin üzerinizde bazı krizler yaratarak korkularınızın açığa çıkmasına neden olabilir. Bu korkular kaybetme korkusuyla bağlantılı olabilir. Bu dönem alacağınız her türlü danışmanlığın faydasını görebilirsiniz. Sahip olmak için tutmak gerekmediğini, özgür bıraktıkça aslında size ait olanın daha çok yanınızda olduğunu göreceksiniz. Yaşadığınız krizler sizi ruhsal anlamda zenginleştirecek. Spiritüel alanlara duyacağınız merak ve ilgi bu alanda bolca kitap okumanıza belki de eğitim almanıza neden olabilir. Bu öğretiler sizin bu süreci ustalıkla yönetmenize yardımcı olacak.

Parayla ilgili olan değer yargılarınızı geride bırakmalısınız. Bu konuda yeni fikirlere yer açmalısınız.

13 Mayıs ve 14 Eylül tarihleri; eğer bir öğrenciyseniz bitirmeniz gereken sınavları gündeminize getirebilir. Internet ve sosyal ağlar üzerinden iletişim ve başarı kaynaklı birçok eğitime katılabilir kendinizi eksik alanlarda tamamlayabilirsiniz. Mesleki olarak rakiplerinizin sizden ileride olan özelliklerinin farkına vararak aslında hırsınızı daha sağlıklı bir alana kaydırarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

10 Eylül ve 15 Kasım tarihleri yönetici gezegeniniz retro olacağından kendi enerjinizi içeri çekmeli daha çok dinlenerek belki yazarak vakit geçirmelisiniz.

Yılın sonunda Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcunda kavuşumuyla yepyeni 20 yıllık bir döngüye aydınlanma ve uzay çağına gireceksiniz. Bu döngünün etkilerini 2021 ’den itibaren almaya başlarsınız. Ev ve aile yaşamınızda çok önemli değişimlere hazır olun. Evlilik, yer değişikliği, taşınma veya ülke değişikliği gündeminize gelebilir.

YAY

Yılın ikinci yarısı her türlü ilişkiniz öne çıkacak. İlişkilerinizden öğreneceğiniz çok şey olacak. Ortaklı iş yapıyorsanız ortağınız ile birlikte bir eğitim programına katılmanız gerekebilir veya işletmenizde kendiniz dahil yabancı dil öğrenmeniz gereken bir durum olabilir. Bu dönem yaşamınızdaki her kişiyle aynalama etkisiyle ilişki kurabilirsiniz. Karşınızdaki kişide eksisiyle, arasıyla kendinizi görebilirsiniz veya karşınızdaki kişi kendisini, sizde görebilir. Yansıma kuralı işleyebilir. Bu dönem sizin için çok kıymetli bir süreç. Çünkü en büyük öğretiler, bir insan ve ilişki yoluyla olanlardır. Hayatınıza giren çıkan herkes aslında bir öğretmen niteliğinde olacak ve büyük tecrübeler biriktireceksiniz, insanlar ve ilişkiler hakkındaki sahip olduğunuz değer yargılarınızı geride bırakmalı başkalarının fikirlerine yeni fikirlere yer açabilmelisiniz. Yaşamı bu kadar derinleştirip felsefe yapmak yerine biraz da eğlenerek hafifletmek size iyi gelebilir.

13 Mayıs ve 14 Eylül tarihleri enerjinizi kendi içinize yöneltmeli daha çok motivasyon ve inanç çalışması yapmalısınız. Finansal konularla ilgili hayatın size öğreteceklerini iyi dinleyin. Başarı ve istikrar için nelerin eksik olduğunu anlayabilirsiniz. Parasal gel-gider bu yıl sizin en büyük öğretmeniniz. Kazanç ve kayıpların üzerinizdeki etkileriyle olgunlaşacaksınız.

10 Eylül ve 15 Kasım tarihleri arasında Mars retrosu; çocuklarınız varsa onlarla aranızdaki ilişkiye odaklanmanızı hatta sizden yaşça küçük olanları da öğretiyle dinlemenizi sağlayabilir. Parayla ilgili edindiğiniz tecrübeleri aldığınız dersleri tam da bu dönem pratikte gösterme imkanı bulacaksınız. Parayı ne için ve nereye harcıyorsunuz? Bu soruyu karar vermeden önce sorun kendinize.

Yılın sonunda Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcunda kavuşumuyla yepyeni 20 yıllık bir döngüye aydınlanma ve uzay çağma gireceksiniz.

Bu döngünün etkilerini 2021’den itibaren almaya başlarsınız. Daha hızlı ve pratik eğitimlere, yeni iletişim şeklinize yeni araba ve teknolojik oyuncaklara hazır olun.

OĞLAK

Yılın ikinci yarısı; iş yaşamınızla ilgili yeni bilgiler öğrenmek yeni eğitimler almak isteyebilirsiniz. Özellikle çalışma arkadaşlarınızla birlikte katılacağınız eğitimler size fayda sağlayabilir. Günlük yaşamı daha organize ve pratik yaşamak için okuyacağınız kitaplar size zaman kazandıracak ve gün içinde kendinize ayıracağınız bir hayli zamanınız olacak. Bilinçaltınızda bulunan zengin bilgi hâzinesinden yararlanın ve zaten sizde var olan o eşsiz bilgi hâzinesini günlük yaşamdaki kişilerle paylaşarak onların da yaşamını kolaylaştınn.

13 Mayıs ve 14 Eylül tarihleri; kendinizi bir mercek aluna almanız kendinizde yer alan ve sizi rahatsız eden davranış ve alışkanlıkları tespit etmeniz için geriye çekilmeniz gereken kıymedi bir dönem. Özellikle, 2 Temmuz’dan itibaren yönetici gezegeniniz Satürn’ün tekrar sizin burcunuza girmesiyle, iş, meslek ve kişisel gelişimle ilgili yaşamınızda eksik olarak ne varsa tamamlamanız için uygun bir dönem olacak. Kendinizi yaşam yolculuğunuzda yeniden formatlayın.

10 Eylül ve 15 Kasım tarihleri arasında Mars retrosu; aile ve ev yaşamına ait sorumluluklarınızı yeniden gözden geçirmeniz için çok ideal. Gereksiz yüklerden aşın sorumluluk duygusundan bu dönem farkında olarak çıkmalısınız. Bu dönem hissettiğiniz öfke ve çaresizlik duygusunun mimarı aile üyeleri olmayacaktır yalnızca bireysel kararlarınızın yansımaları olduğunu fark etmelisiniz.

Yılın sonunda Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcunda kavuşumuyla yepyeni 20 yıllık bir döngüye aydınlanma ve uzay çağına gireceksiniz. Bu döngünün etkilerini 2021’den itibaren almaya başlarsınız. Finans piyasalarında kazançlarınızda yeni grup çalışmalarına hazır olun. Teknolojinin nimetlerinden yararlanacağınız modern ve yeni bir ev almak isteyebilirsiniz.

KOVA

Yılın ikinci yarısı yaratıcı enerjinizi daha rahat kullanmaya başlayacağınızdan yeteneklerinizi ortaya çıkarmak için bazı fırsatlar elde edebilirsiniz. Size keyif veren ve zevk aldığınız hobilerinizi geliştirmek ve bu alanda uzmanlaşmak için destekleyici kurslara katılabilirsiniz. Örneğin, resim yapma, şiir ve senaryo yazma kursu, ahşap boyama gibi hobilerden hangisi sizi rahatlatıyorsa seçmeli ve bu etkinliklere katılmalısınız. Daha önce hobiniz olan şey, belki de uzmanlaşarak profesyonel anlamda mesleğiniz olabilir. Çocuklarınızın eğitimi ile ilgili yurt dışı seçenekleri sizin de keyfinizi yerine getirebilir hatta onlarla beraber siz de bu programlara katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

13 Mayıs ve 14 Eylül tarihleri; bilinçaltının derinliklerine yapacağınız seyahatle kendinizde farkında olmadığınız birçok zenginliğin farkına varabilirsiniz. Kontrolü bırakıp, akışa teslim olmanın tam da zamanı. Sizi ruhsal açıdan zenginleştirecek bu dönem kişisel gelişiminiz için büyük katkı olabilir.

10 Eylül ve 15 Kasım tarihleri arasında Mars retrosu; eğitim ve öğretim alanlarında sizi biraz eskiye taşıyabilir. Acaba vermediğiniz sınavlar mı var? Eğer varsa sınav tekrarı olabilir. Kısa yoldan alacağınız pratik eğitim listenizi bu dönem gözden geçirin. Adadığınız veya ücreti yüksek olanların indirime girdiğini görebilirsiniz. Değerlendirin. Yakın çevrenizle daha önceden kuruduğunuz iletişim modelindeki hatalar bu dönem karşınıza gelebilir. Hatalar düzeltmek ve tecrübe içindir unutmayın.

Yılın sonunda Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcunda kavuşumuyla yepyeni 20 yıllık bir döngüye aydınlanma ve uzay çağına gireceksiniz. Bu döngünün etkilerini 2021’den itibaren almaya başlarsınız. Yaşamınızı her yönüyle yenilemeye hazırlanın.

BALIK

Yılın ikinci yarısı yardımsever ruhunuzu bu sefer ev ve ailenizdeki kişiler için kullanacağınız bir dönem olabilir.

Onlara bir şeyler öğretmek daha çok kitap okumalarını sağlamak size de kendinizi iyi hissettirecek. Evden katılacağınız online veya kısa workshop ve seminerler toplumsal imajınızı güçlendirecek ve sizi aşırı hayal kurmak yerine biraz da yaşamın içinde aktif olarak tutmaya yarayacak. Çalışmalarınızı home office konseptine kaydırabilirsiniz. Uzmanı olduğunuz konularda evden online eğitim ve seminer verebilirsiniz. Meslek ve kariyer yaşamınızda şu ana kadar olan değer yargılarınızı biraz olsun değiştirmeli aile üyelerinin fikirlerine kulak vermelisiniz.

13 Mayıs ve 14 Eylül tarihleri yaşamınızda sahip olduğunuz arkadaşlarınızı ve sosyal statünüzü gözden geçirmeniz açısından çok elverişli. Hedeflerinize ulaşmakta zorluk çekmenizin nedeni belki de birçok kişinin üzerinizde sorumluluğu olmasıdır; bunun farkına varmalısınız. Asıl zenginliğin ne olduğunu anlamanız açısından bu dönem çok kıymetli olacak.

10 Eylül ve 15 Kasım tarihleri arasında Mars retrosu; parayı harcama ve biriktirme yöntemlerinize, bununla ilgili edindiğiniz alışkanlıklara gönderme yapabilir. Finansal konularda yeni kararlar almayın ve yaşamınızda yaşadığınız maddi manevi krizlerin sizin ani ve dürtüsel tepkileriniz olduğunu anlayın.

Yılın sonunda Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcunda kavuşumuyla yepyeni 20 yıllık bir döngüye aydınlanma ve uzay çağına gireceksiniz. Bu döngünün etkilerini 2021’den itibaren almaya başlarsınız. Hayallerinizi daha sıra dışı ve marjinal bir noktaya taşımaya hazırlanın.

OLGU ILGIN
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir