Yurtdışına Güzellik İhraç Edecek

Yurtdışına Güzellik İhraç Edecek

Türkiye genelinde 33 şube, 8 akademi ve 260 personeli bulunan Essi, bugüne kadar, 8 bin güzellik uzmanı ve 400’ün üzerinde de medikal estetik hekimi yetiştirdi. Essi Kurucusu Zübeyde Nacar, “2Q18’de Londra ve Katar’da Essi klinikleri açarak yurtdışına açılacağız” diyor.

İlk ve orta öğrenimimi Türkiye’de tamamladıktan sonra Hollanda’da Damland Koleji’nden güzellik uzmanlığı ve kozmetoloji eğitimi alan girişimci Zübeyde Nacar, Türkiye’ye döndüğünde LİMME projesinde yer aldı. MEB’de branş öğretmenliği ve TRT’de “Susam Sokağı”nın görsel danışmanlığını yaptığını belirten Nacar, “Eşimin görevi nedeniyle yerleştiğimiz İzmir’de güzellik sektörünün olmadığını, dolayısıyla biomedikal cihazların da bulunmadığını, olanların ise düşük teknolojide olduğunu fark ettim. Sektörü oluşturmak için eğitimle başlanması gerektiğini düşünerek güzellik uzmanları yetiştirmek için Essi Akademi’yi ve son teknoloji cihazlarla donatılmış güzellik merkezlerini İzmir’de kurmaya karar verdim” diye anlatıyor öyküsünü.

MEDİKAL ESTETİK EĞİTİMİ

Eş zamanlı olarak dünyanın en iyi kozmetik ve cihaz bayiliklerini, Türkiye ve Azerbaycan distribütörlüklerini alarak mezun ettikleri öğrencilerine kendi merkezlerini kurdurduklarını söyleyen Nacar, sonraki gelişmeler hakkında şunları söylüyor: “Öğrencilerimize kendi merkezlerini kurdurduk. Türkiye’de güzellik sektörünün büyümesinde öncülük ettik. 2005 yılına geldiğimizde binlerce estetisyen mezun etmiştik. Ama güzellik, sektör olarak hak ettiği yerde değildi. Ta ki tıp doktorlarının medikal estetik eğitimi almalarına kadar. Essi 2005-2008 yıllarında tıp doktorlarına medikal estetik eğitimi veren Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye’deki ilk üç medikal eğitim kurumlarından biri oldu.”

8 BİN UZMAN YETİŞTİRDİ

Akademilerinden 8 bin güzellik uzmanı ve 400’ün üzerinde de medikal estetik hekimi yetiştirdiklerini belirten Nacar, şöyle devam ediyor: “4 ayda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alarak bu sektörde çalışmaya başlayabilecek donanımlı bir eğitim müfredatımız mevcut. Kadınlar meslek sahibi olduğunda kendi ayakları üzerinde daha rahat durabiliyorlar. Bir çok öğrencimiz güzellik merkezlerinde, hastanelerde çalışma imkanı bularak, aldıkları eğitimlerle yeni salonlar açıp istihdam sağlıyor ve ülke ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Yetiştirdiğimiz kadınlarımızın sektöre yön verdiklerini görmek; benim için tarif edilemez bir duygu ve büyük bir onur.”

8 akademisi var

Türkiye genelinde 33 şube, 8 akademi ve 260 personeli bulunan Essi, 8 bin öğrenci mezun etti. Essi’yi bir dünya markası haline getirmek ve yurtdışına güzellik ihraç etmeyi hedeflediğini vurgulayan Nacar, “Bu hedeflerimize ulaşmamız pek yakındır. 2018’de Londra ve Katar’da Essi klinikleri açarak yurtdışına açılacağız. Türkiye’de ki hedefimiz ise; 81 ilimizi sağlıklı güzellik ile buluşturmak.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir