Gözleri Ortaya Çıkartan Makyaj

Gözleri Ortaya Çıkartan Makyaj

Yeşil Gözler?

Siyah eyeliner’la pembe metalik İkilisi, yeşil gözlerin daha fazla ortaya çıkmasını sağlıyor. Rihanna’ya çekici bakışlarını vermek için, makyaj artisti Mylah Morales pembe altın ve kahverengi gölgeleri karıştırıyor, sonra onu kat kat maskara ve etkili kedi gözlerle tamamlıyor. “Göz kapağının üst kısmında kalem liner,yeşil bakışlarını aydınlatmak içinse kenarlarda ve gözlerinin içinde siyah kalem kullandım,” diyor.

MAC Naked Lunch ve Omega göz farı, adedi 55 TL; maccosmetics.com.tr.

Gözleri Ortaya Çıkartan Makyaj

Kahverengi Gözler?

Kahverengi gözlü kızların arasının koyu maviyle iyi olması gerekiyor. Makyaj artisti Shannon Pezzetta, aydınlatıcı baz olarak altın rengi gölge kullanıyor, daha sonra kontrast yaratmak için parlak mavi eyeliner ekliyor. “Ya da açık kahverengi gözler için altın rengini bırakıp çikolata tonlarında bir gölge deneyebilirsiniz,” diyor. “Eğer koyu gözleriniz varsa, daha açık kahverengileri deneyin.”

Dior No: 634 Golden Flower 5’li göz farı, 175,75 TL; parfümerilerde. Lancöme Artliner 24H Sapphire eyeliner, 92 TL; parfümerilerde. Lancâme Le Crayon Khol Black Lapis göz kalemi, 52 TL; parfümerilerde.

Mavi Gözler?

Bebek maviliğini artırmak için, bakır parıltılar çok iyi bir seçim. “Altın tonlarındaki bej de çok güzel olabilir,” diyor The GoodLie dizi oyuncularının makyajlarının yaratıcısı Mai Quynh. Parlak renkler için Laura Mercier’ın Fire Glow farını kullanıyor, sonra kahverengi kalem ve maskaranın yumuşak vurgusunu ekliyor.

Laura Mercier Caviar Stick Sand Glow göz farı, 85 TL; parfümerilerde. Physicians Formula Nüde göz kalemi, 48 TL; eczanelerde. MAC False Lashes Extreme Black maskara, 65 TL; maccosmetics.com.tr. Clinique Quickliner for Eyes Intense Truffle göz kalemi, 64 TL; clinique.com.tr.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir