Başak Burcu İş, Para ve Kariyer 2015

Başak Burcu İş, Para ve Kariyer 2015

2015 Başak Burcu’nun İş, Para ve Kariyeri

Bu sene 4 Nisan ve 28 Eylül’deki tam Ay tutulmalan, para alanınızda oluşuyor. Bu tarihlerde alacak-verecek dengesini iyi oturtmaya çalışın. 4 Nisan’daki tutulma sizi bir borcun veya ortak bir para meselesinin ortasında bırakabilir. Jüpiter’den alacağınız şans ve fırsatlarla 28 Eylül’deki tutulmada maddi olarak güzel sonuçlara ulaşabilirsiniz.

11 Ağustos’tan sonraki bir yıllık süreçte sizin döneminiz başlıyor artık. İnsanlan kolaylıkla etkilemeyi başaracaksınız. 12 yılda bir gelen ve önünüzdeki 12 yılın konu ve olaylannı belirleyecek olan bu dönemde, kafanızda kurduğunuz, oluşturduğunuz plan ve projeleriniz varsa harekete geçin, uğraşın, yeni insanlarla tanışın, farklı yerlerde bulunun. Ya da eğitiminize önem vererek, kendinizi geliştirin. Eksik olduğunuz bir alan varsa onu tamamlayın. Siz kendiniz için bir şeyler yaptıkça hayat da size karşılığını en güzel şekilde verecek.

Kariyer evinizin yöneticisi Merkür olduğundan, yıl boyunca Merkür’ün sert açılarını veya gerilemesini iyi takip etmeye çalışın.

basak burcu para

Ocak ayına kreatif, risk içeren işlerle başlayabilirsiniz. Bu alanda güçlü, disiplinli ve biraz da yaratıcı yönlerinizi ortaya koyacaksınız.

3 Ocak itibanyla iş hayatında güzel etkileşimlere ‘merhaba’ diyeceksiniz. İş yapmayı sevecek, beraber çalıştığınız insanlarla güzel işler çıkartacaksınız. Sadece kendinizin değil, grubun haynna olacak plan ve projeler de bu süreçte daha hızlı ilerleyecek.

5 Ocak’tan sonra iş ie ilgili konuşmak, plan ve projeleri oluşturmak, iş başvurusunda bulunmak için harekete geçebilirsiniz.

Maddi iş bağlantılarınız için 13,14,19 Ocak’tan faydalanmalısınız.

20 Ocak’ta iş, hizmet alanlannızda oluşan yeni ayla birlikte önemli iş kararlan karşınıza çıkabilir; yalnız bir gün sonra 21 Ocak’ta gerilemesine başlayacak olan Merkür, daha önce konuşulmuş işlerinizin üzerine düşmek gerektiğinin altını çiziyor. Bu yüzden de daha önceden teklif edilen işlerinizi devreye sokun. Bu dönemde iş arkadaşlarınızla bazı yanlış anlaşılmalara açık olabilirsiniz.

Şubat ayı eski iş konularının, daha önceden konuşulmuş projelerin hayata geçme ayı olabilir. Bir yandan da ortaklaşa yapılacak işlerde ortağınızın yaratıcı süreciyle işlerinizde güzel gelişmeler oluşabilir.

4 Şubat civarında iş hayatınızda başlattığımz işlerin karşılığını alabilirsiniz. Bazı şeyler elinizde olmayacak. Bu dolunayda, bir olayın iç yüzünü öğrenebilirsiniz.

2 ve 6 Şubat’ta, iş hayatında aradığınız desteği sağlayabileceksiniz.

11 Şubat’ta Merkür’ün düzelmesiyle beraber iş ve kariyer hayatında sıkıntıların geride kaldığını, sorunlann ortadan kalkmaya başladığını göreceksiniz.

19 Şubat’ta oluşan yeni ayın hemen sonrası, iş değiştirmek, yeni bir işe, projeye başlamak için uygun bir dönem olacak. Tüm girişimleriniz ve atılımlannız için bu tarihten sonra kararlarınızı uygulamalısınız.

20 Şubat’ta ortaklaşa para alanlarında güzel ve fırsatlarla dolu bir döneme giriş yapacaksınız. Ortak para alanlarında enerjinizi ortaya koymak ve risk almak önemli olacak. Banka ödemeleri, faiz, vergi, kredi gibi konular daha çok hayatınızın merkezine yerleşecek.

22 Şubat’ta istediğiniz bir kredi varsa alabilir, vergi borcunuzu halledebilir, faiz düzenlemelerinde bulunabilirsiniz. Eşinizin ve sizin hayatınızda ortak para konularına dair her tür konu için harekete geçebilirsiniz. Maddi anlamda güzel bir girişim devrede olabilir.

Mart ayma geldiğinizde bir yandan ortaklaşa para işleriniz, ödemeler, banka işlemleriniz ve bu alandaki firsadar, diğer yandan da özel hayatınızdaki duygusal etkileşimlere odaklanabilirsiniz. Eşinizin bütçesinde veya ortak bütçenizde beklenmedik değişimler söz konusu olabilir; farklı hareket etme isteğiniz devrede olacak. Riski sevecek ve risk altına girmekten korkmayacaksınız.

İş hayatınızda değişik ve farklı teklifler 1,3,10 Mart’ta devrede olabilir. 4,11 Mart’ta eşinizin, partnerinizin hayatmda ani ve beklenmedik para çıkışları ve girişleri oluşabilir. Kredi konusunda, borç alırken, banka işlerinde sıra dışı ve diğer zamanlardan daha farklı bir şekilde harekete geçeceksiniz.

12 ve 17 Mart’ta maddi konularda risk almaktan kaçının.

17 Mart’tan sonra seyahat etmeyi, yabancılarla iş yapmayı sevecek, daha az tanıdığınız insanlarla ilişkilerinizi arttıracaksınız.

18 Mart’ta size teklif edilen bir ortak iş varsa, şartlarım iyice gözden geçirin.

Nisan ayındaki değişim ve dönüşümler, hayatı farklı bir gözle algılamanıza neden olabilir. Hala maddi firsatlann etkisi altında olacaksınız, bir yandan da seyahat, medya, eğitim konularında gelişmeler olacak.

2 ve 6 Nisan, hem maddi hem de manevi anlamda kendinizi mutiu ve şanslı hissedeceğiniz günler.

4 Nisandaki Ay tutulması, sizin para evinizde oluşacak. Bu tutulma zamanı ve sonrasmda maddi konularda önemli kararlar ve sonuçlar gündeminizde yer alabilir. Partnerinizin veya başkalarının maddi durumuyla ilgilenmeyecek sadece kendi paranıza ve kazancınıza odaklanacaksınız. 6,8,10 Nisanda partnerinizin karşısına maddi konularda fırsatlar çıkabilir. Siz de maddi konularda risk almaya yatkın ve anlık hareket etmeye meyilli olabilirsiniz.

11 Nisandan sonra artık kariyerinizde konuşulmak, ilişkilerinizi arttırmak için kollan sıvayabilirsiniz. Hızlı ve kısa bilgilerle bu süreçte patronlarınız ve üstlerinizle olan ilişkinizi güzelleştirebilirsiniz.

18 Nisanda ortak para alanlarınızda oluşan yeni ayla beraber bu dönemden sonra borç almak, vergi düzenlemelerinde bulunmak, sigorta işlerinizi halletmek için kollan sıvayabilirsiniz. Kredi alacaksanız, bu dönemden sonra almaya çalışın.

22,26,30 Nisan işlerinizde maddi destek sağlayacağınız günler.

Mayıs başında, kariyer ile ilgili konuşmalar ve görüşmeler hızlanacak. Aynı anda birçok işle uğraşmak isteyeceksiniz yalnız ailevi sorumluluk-lannız, iş hayatında rahat davranmanıza izin vermeyecek. 3,15, 23 Mayıs aile içinde kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Negatif bakış açısıyla yaklaşmayın.

8 Mayıs’tan sonra daha fazla arkadaşlannızla bir arada olmak isteyeceksiniz. Katılacağınız sosyal ortamlarda, davetlerde veya etkinliklerde gözler sizin üzerinizde olabilir. Grupsal faaliyetler ve işleri seveceksiniz. Tek başınıza hareket etmektense gruplarla iş bağlantılarınızı sürdürebilirsiniz. 9,26,29,31 Mayıs’ta ortaklaşa işlerinizde bazı yanılgılara ve yanlış yönlen-dirilmelere^çık olacaksınız. Gözünüzü dört açarak yolunuzda ilerleyin.

21 Mayıs’tan sonra artık kimliğinizi iş ve kariyer alanlarında ortaya koymaya başlıyorsunuz. İş hayatınız hızlanabilir. Toplumsal olaylar daha fazla ilginizi çekecek. 23 Mayıs’ta zorlanmalara dikkat edin.

25 Mayıs’ta arkadaşlarınız arasında maddi konuşmalara girmeyin, borç almayın veya vermeyin.

Haziran ayına geldiğinizde iş yoğunluğu size nefes aldırmayabilir. 2 Hazirandaki dolunay, aile hayatına ilginizi yöneltecek. İşiniz ve aileniz arasında zorlanabilir ve bazı hassas konulann su yüzüne çıkmasına sebep olabilirsiniz.

Kariyer oluşumlarında 6,8,9,10,14 Haziran’da inanılmaz güzel fırsatlar karşınıza çıkacak. Beklenmedik yerlerden gelen şanslarla ve parasal desteklerle yolunuzda kolay ilerleyeceksiniz.

12 Haziran’da Merkür’ün düzelmesiyle artık daha rahat nefes almaya başlıyorsunuz. Kariyerinizde eskiden konuşulan ve size hata yapüran konular geride kalmaya başlıyor. Artık kendinizi daha rahat ifade edecek, plan ve projelerinizi devreye sokacaksınız.

16 Hazirandaki yeni ay, güzel ve etkili bir yeni ay. Kariyerinizle ilgili alacağınız kararlar ve yeni başlangıçlar uzun soluklu olabilir; bu dönem sonrasında uygulamaya özen gösterin.

Temmuz ayı işinizde ve sosyal çevrenizde fırsatlarla dolu olacak. Maneviyatınızı güçlendirecek olaylarla karşılaşacaksınız.

1,2,4,5 Temmuz kariyerinizde beş yıldızlı günler.

2 Temmuzda oluşan dolunay, aşk hayatınızı hareketlendirebilir. Çocuk konusu sizi gerginleştirse bile, bu dolunayda yaratıcılık gerektiren işlerde şans sizden yana.

23 Temmuz itibanyla bir ay boyunca eneıjiniz yüksek olmayacak. Üzerinizde yorgunluk ve halsizlik hissedebilirsiniz. Bu yüzden sağlığınıza dikkat etmeli, bağışıklık sisteminizi güçlendirmelisiniz. Göğüs çevrenizle ilgili sorunlar, aleniler, solunum yolları enfeksiyonuna yakalanma ihtimaliniz yüksek olacak. Bu dönem vitaminlerinizi ihmal etmemeniz gerekecek.

6 Eylül’de Venüs’ün düzelmesiyle beraber maddi konularda yaşadığınız: sıkıntılann geride kaldığını görmeye başlayacaksınız.

13 Eylül’de oluşan parçalı Güneş tutulması hayatınızda çok önemli ve beklenmedik olaylan tetikleyebilir. Önemli kararlar alacak, hayatınızı yeniden yapılandıracaksınız.

17 Eylülde Merkür para alanınızda gerilemeye başlıyor. Üç haftalık bu dönemde para ve ticaret işleriniz varsa şartlan iki kez gözden geçirin. Önemli ve yüksek alışverişlerden kaçının.

25 Eylül’den sonra artık daha rahat hareket etmeye, girişimde bulunmaya başlayacaksınız, yalnız hızlı ve düşüncesizce atılan adımlara dikkat edin.

28 Eylül’deki tam Ay tutulması, ortaklaşa para alanlarınızı etkileyecek. Eşinizin veya sevdiğiniz insanın para durumunda ani ve beklenmedik olaylar yaşayabilirsiniz. Boşanma aşamasındaysanız, nafakayla ilgili hızlı gelişmeler yaşanabilir. Bir borç veya ödeme sizi sıkıştırabilir ya da elinize bu dönem sonrası miras geçebilir.

Ekim ayında hem parasal şanslarınız hem de hayat girişimleriniz oldukça bol olacak.

6 Ekim’de maddi konularda riskli adımlar atmaktan kaçının. Eskiden konuşulmuş para işleri üzerine gidin. Önemli ticari anlaşmalarınız için Merkür’ün düzeleceği tarih olan 9 Ekim’den sonra harekete geçin.

13 Ekim’deki yeni ay, maddi kararlarınızı, başlangıçlarınızı hızlandıracak. Bu yeni ay ev, aile ve para işlerinizde kalıcı başlangıçlar yapmak için ideal.

18 Ekim’de önemli bir para ve iş firsaü devreye girebilir.

25 Ekim’de de şansınız çok yüksek olacak.

27 Ekim civarında eğitim, seyahat, medya, hukuk ve yabancılarla yapılacak işlere vakit ayırmak gerekebilir. Bu dönemde uzaktaki akrabalarınızdan haberler duyabilirsiniz.

8 Kasım’da maddi konularda kazançlarınızda artış, gelirinizde yükselme söz konusu olabilir. Güzel ilişkileriniz sayesinde güzel paralar kazanacaksınız ama bir yandan da güzel olan her şeye para harcamalarınız hızlanacak.

11 Kasım’daki yeni ay harika bir yeni ay. Satış, reklam, pazarlama, teknoloji, bilişim sektörlerinde bir işiniz varsa bu yeni ay sonrası iş planlarınızı ve kararlannızı oluşturun ve uygulamaya geçin. Yazım işleriniz hızlanabilir.

11 Kasım’daki yeni ay, yakın çevrenizle beraber yapacağınız işleri devreye sokabilir.

12 Kasım’da maddi konularda enerjinizi ortaya koyacak, girişimlerinizin sonuçlarını alacaksınız.

26 Kasımdaki dolunay kariyer hayatınızı hassas kılabilir. Aile hayatınızda ortaya çıkacak bir olay iş ve kariyer hayatınıza yansıyabilir. Aralık ayında tamamen kendinizi ailenize adamaksınız. Bir ev sorumluluğu önem kazanabilir, zira para getirileriniz ve bu alandaki şanslarınız hala devam ediyor olacak. 6-11 Aralık’ta maddi konularda bazı anlaşmazlıklara açık olun. Başak burcu evliliği için tıklayınız.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir