Koç Burcu İş, Para, Kariyer 2015

Koç Burcu İş, Para, Kariyer 2015

2015 Koç Burcu’nun İş, Para ve Kariyer Durumu

İş ve kariyer alanlarınızda bu yıl da değişimler ve bazı noktalarda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Çünkü üstlerinize ve patronlarınızın baskısına karşı içinizden özgürlük duyguları fışkırabilir. Ani kararlar almaya ve baskıya boyun eğmemeye kararlısınız. Özellikle 12-17 Mart tarihlerinde bu zorlanmalar, başkaldınşlar daha da yoğun hissedilebilir.

14 Mart sonrası kariyerinizi ve yaptığınız işleri gözden geçirmek için fazlasıyla zamanınız olacak. Bu dönemde bir sorunla karşılaşırsanız, karşı tarafi suçlamak ve ani tepki göstermek yerine kendinizi, davranışlarınızı ve nerede hata yaptığınızı sorgulamalısınız. Bunu yaparsanız yolunuzu ve yönünüzü daha kolay kontrol edebilir, amaçlarınıza daha kalıcı yaklaşımlarla ulaşabilirsiniz.

Ağustostan itibaren, işinizi seveceğiniz ve önemseyeceğiniz bir sürece merhaba diyorsunuz. Daha fazla iş konularını konuşacak ve ilerleyen dönemde daha fazla iş fırsatlarının ayağınıza geldiğini göreceksiniz. Yeni işlere, tekliflere, sizi yukarıya taşıyacak fırsatlara yılın ikinci yansında daha fazla açıksınız.

koc burcu is para

Ocak ayı, iş ve kariyer konularında hızlanacağınız ve bir yandan da işle ilgili konularda kendinizi göstermek isteyeceğiniz bir ay. Bu ay toplum önünde olmayı ve insanların sorumluluklarını üstlenmeyi isteyeceksiniz. Kendinizi işinizde ispat etmek ve güçlü kimliğinizi ortaya koymak önemli olacak. Bir yandan da birden fazla işle uğraşabilir ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Yalnız bu ocak başında değişimleri kolay karşılamakta zorlanabilirsiniz. Özellikle kişiliğinizdeki heyecan dolu başkaldınşlar beraber çalıştığınız insanlan ve ortamlannızı zora sokabilir. Bu alanda 3 Ocak’a dikkat edin.

12 Ocak’ta enerjinizi iyi korumanız gereken bir döneme giriş yapıyorsunuz. Bazı yasal meseleler sizi zorlayabilir. Arkanızdan konuşan insanların veya iş çeviren kişilerin sizin üzerinizde oynamak istedikleri oyuna izin vermeyin. Bu dönemde düşüncesizce ve içgüdüsel olarak hareket etmemeye çalışın.

15,30 Ocak’ta özel hayatınızda ve parasal işlerinizde zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

21 Ocak’ta gerilemesine başlayacak olan Merkür, organizasyona yönelik işlerinizde teknolojik sorunlan ve aksilikleri ortaya çıkarabilir. Yine bu süreçte iş hayatınız ve iletişime dayalı işleriniz varsa dikkatli olun.

23,28 Ocak’ta eğitim alanlarınızda, gruplara dayalı işlerinizde üstleneceğiniz soramluluklar size kazandırabilir.

Yaşasın! 11 Şubat’ta düzelen Merkür’le işlerinizdeki sıkıntıları üzerinizden atmaya başlıyorsunuz. Sosyal çevrelerde yenilenmek, gruplarla yapılacak işlerinizi üstlenmek için bu yeni ay enerjisinden faydalanın.

19 Şubat’tan sonra yaptıklarınızı gözden geçirmeli ve gelecek ay başlayacak, diğer yılın atılımlan için planlar yapmalısınız. Bunun için de biraz geri planda durmanız gerekebilir.

Mart ayında hayaü biraz bencilce algılayabilirsiniz. Sağlığınıza ve girişimlerinize dikkat etmeniz gerekecek.

5 Mart’taki dolunay, iş hayatınızda bazı eleştirileri, ilişki sıkıntılarını karşınıza getirebilir. Canınız uğraşmak istemese bile bu süreçte işle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.

11,12,17 Mart’ta toplum önünde veya iş hayatınızda dikkatli olmalısınız. Ego savaşlarına ve sürtüşmelere açık bir dönem. Sizi kısıdayan her şeye ve herkese karşı isyankar ve asi davranmaya meyilli olacaksınız. Farklı ve özgür davranışlarınızı, iş alanlarınızdaki insanların anlamasına imkan olmayabilir. Bu sürece çok ama çok dikkat etmelisiniz.

14 Mart ve sonrası birkaç ay boyunca kariyerinizi ve iş hayatınızı gözlemleyeceğiniz bir döneme giriş yapıyorsunuz. Seyahat, eğitim, yabancılarla yapılacak ortaklaşa işlerinizde yolunda gitmeyen yönleri fark etmeli, yöntemlerinizi daha verimli kılmaya çalışarak yolunuzda ilerlemelisiniz.

17 Mart itibarıyla, maddi kazançlarınızın üzerinde duracağınız ve gelirlerinizi arttıracağınız bir döneme merhaba diyeceksiniz. Güzel olan her şeye ilginizin artabileceği gibi, bu dönemde güzelleşmeye, sanata para harcamalarınız da hızlanabilir.

20 Mart’ta oluşan tam Ay tutulması kadersel ve sizin elinizde olmayan etkileri hayatınıza sokabilir. Beklenmedik olaylara açık olmalı bu süreçte sağlığınıza fazlasıyla özen göstermelisiniz.

Nisan ayında daha fazla kendinizden bahsedecek, ön planda olacak ve geri planda durduğunuz günlerin acısını çıkarmak isteyeceksiniz. Bu ay para girdileriniz yüksek olacak ama gelen parayı elinizde tutmak için dikkatli olmalısınız.

15 Nisan ve sonrası parasal konularda sabit davranmak isteyeceğiniz, koşullarınızı oluşturacağınız bir süreç. Maddi konularda aradığınız fırsatlar, harekete geçireceğiniz fikirler 21,22,23 Nisan’da karşınıza çıkabilir.

18 Nisan’daki yeni ay yeni girişimler ve yeni atılımlar için harika bir dönem. Unutmayın bu yeni ay sizin atılımlarınız için önemli ve bir yıluı nasıl geçeceği, işlerinizin nasıl yönlenmesi, neler yapılması gerektiğine dair yaptığınız planlan hayata geçireceğiniz bir yeni ay olmalı.

Mayıs başı yakın çevre iletişiminiz oldukça aktif. Satış, reklam, pazarlama işleriniz için, blog, internet ve sosyal ağ paylaşımlarınız için oldukça hareketli bir ay. Bu ay zorlayıcı açılarınız yüksek görünüyor bu yüzden iletişimsel konularda bazı engeller ve sorunlara da açık olacaksınız.

9 Mayıs’ta yakın çevre ilişkilerinizde bazı kafa kanşıklıklan ortaya çıkabilir. Yine bu tarihe denk gelen bir konuşma, görüşme ve anlaşmanız varsa şartla-n iki kez gözden geçirmeye özen gösterin. Zorlanacağınız ve aldaücı koşullara sahip diğer tarihleriniz 26,29,31 Mayıs.

15 Mayıs’ta bir işinizde kopma, bitiş veya sorunlar baş gösterebilir. Bu dönem içinizden yükselen bir iç sıkıntisıyla, olumsuz düşüncelerle hayatınıza sorunları çağırmayın.

19 Mayıs’ta İkizler burcundaki Merkür gerilemesi, elektronik eşyalarınızın bozulmasına, randevularınızı kaçırmanıza, iletişim aksaklıklannın iş hayatınıza yansımasına neden olabilir. Bu süreçte iş arkadaşlarınızla sorunlara açık olmalısınız. 22 Haziran’a kadar önemli başlangıçlardan kaçının.

8,9,10 Haziran iletişim veya yaratıcılığa dayalı işlerinizde size gereken şansı sunacak.

15 Hazirandan sonra ortaklaşa para alanlarınızda şu son birkaç yıldır yaşadığınız konu ve olaylar son bir toparlama ve gözden geçirme olarak hayatınıza yeniden girebilir. Bu süreçte her şeyi gözden geçirin ve almanız gereken ama atladığınız bazı sorumluluklannız için harekete geçmekten korkmayın, iletişim, satış, pazarlama, reklam, bilgisayar sektörleri için yeni karar ve baş-langıçlann 16 Hazirandan sonra yapılması önemli. Bu yeni ay, yamlücı etkileriniz de olacak, bu yüzden bir yandan önemli başlangıçlar için kıvranırken, diğer yandan kolay etki altında kalmamaya özen gösterin.

11 Ağustos’ta iş ve hizmet alanlarınızda şansı ve rüzgan arkanıza almaya başlıyorsunuz. Çalışma azminiz, isteğiniz karşınıza güzel fırsatlar çıkaracak. Bu etkiyi bir yıl boyunca arkanızda hissedeceksiniz.

Ağustosun son haftaları iş hayatınıza kanalize olurken, 27 Ağustos’ta yeni bir iş teklifi sizi mutlu edebilir. Bir işin iç yüzünü öğrenmek için 29 Ağustos’taki dolunayı bekleyin.

Eyiül ayında çalışmak sizi mutlu edecek. Başkalarının da desteğini alacağınız mütevazı ama sizi destekleyecek işlerinize odaklanmanın tam zamanı.

13 Eylüldeki parçalı Güneş tutulması iş, hizmet alanlarınızda hızlı başlangıçları hayatınıza taşıyabilir. Bu tarihten sonra iş değiştirme, yeni bir işe başlama gibi hızlı etkileriniz devrede.

Ekim başında iş hayatınızda aldatıcı ve yanıltıcı etkilere karşı uyanık olun.

17 Ekim’de de iş ilişkileriniz sorunlu olabilir.

25 Ekim yeni iş teklifleri veya var olan işinizde bir terfi, zam alma gibi sizi ve durumunuzu yükselten etkiler altında olacaksınız.

Parasal konularda sahip olduklarınızın değerlendirmesi 27 Ekim’deki dolunayla karşınıza gelebilir.

Kasım ayında kendinizi işinizde gücünüzde, önemli ortaklıkların içinde bulabilirsiniz. Çalışmak size kolay gelecek yalnız fazla çalışma isteğinizden kaynaklı olarak aşın mükemmeliyetçilikten uzak durun yoksa baş ağrılarınız sizi zorlayabilir.

İş ve para hayatınızdaki güzel ve etkili günleriniz 3,6,10,13,17 Kasım. Bu tarihlerde başlayan işlerinizde şans sizden yana.

20, 22 Kasım da yabancılarla yapacağınız görüşmeler, konuşmalar hızlanıyor.

Aralık ayı seyahatlerin ve gelecek firsatlannızın önem kazanacağı bir ay. Bolca gezebilir ya da yabancılarla yapılacak olan işlerinizin peşine düşebilirsiniz. Ama bir yandan da bu fırsatlar üzerinize önemli gelecek sorumluluklan yükleyebilir. Hayata bakış açınızı kısmayın ve olabildiğince yeni fikirlere ve olasılıklara açık olun.

Borç almak, kredi çekmek, parasal düzenlemelerde bulunmak için 5 Aralık’tan sonra harekete geçebilirsiniz.

10 Aralık tan sonra kariyer hayatınız için konuşma ve görüşmeleriniz hızlanmaya başlıyor.

11 Aralık’taki yeni ay; seyahat, eğitim, yabancılarla yapılacak her tür işi, hukuksal konulan tetikleyebilir. Geleceğiniz adına önemli kararlar verebilirsiniz.

İşte yaşanan çekişmeler, 6, 11, 21 Aralık’ta sizi mutsuz etmesin. Düşünerek adımlar atarsanız bu süreci rahat atlatacaksınız. Zira iş ve kariyer fırsatlarınız

24,25 Arahk’ta sizi memnun edebilir.

30 Aralık’ta bir seyahat sizi çok mutlu edebilir. 2015 koç burcu aşk ve ilişkiler konumuzuda inceleyebilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir